Skryté poklady aneb dejte Moravské scéně šanci!

Jmenuju se Adam a jsem nový moravský velvyslanec Klubovny. Moje nadšení a vděčnost, že můžu být součástí něčeho takového, co pomáhá umělcům napříč republikou a vyzdvihuje mladé talenty, je obrovské. Jednou z mých náplní a hlavně cílů je vám všem odkrýt někdy opomínanou moravskou scénu, kterou tady máme.


Jsem taky zpěvákem v kapele Swept Into Decay a s klukama se na každé koncertní zastávce snažíme navázat nové kontakty a přátelství. Díky tomu se mi rozšířil přehled ohledně kapel, které tady u nás působí, a taky toho, v jakém stavu se nachází domácí scéna. Je zdravá a každým dnem roste, ale chybí jí zpevnění a semknutí všech kapel dohromady. Jsme malá země s bohatým výběrem napříč všemi žánry a měli bychom toho určitě využívat.


Co se týče porovnání české a moravské hudební scény, je ze startu jasné, že ta česká je mezi lidmi víc profláklá a celkově se o ní mluví víc. Velkou zásluhu na tom má Praha, kde se rodí převážná většina kapel. Avšak můžu s jistotou říct, že i u nás na Moravě máme co nabídnout a pokud spojíme síly, můžeme společně vytvořit něco krásného. Dejte Moravě šanci, mějte otevřenou mysl a pojďme se seznámit s kapelami, které jsem pro vás vlastnoručně vybral a u kterých věřím, že si zaslouží vaši přízeň.


Z mého pohledu jsou největšími tahouny, přímo z jádra Ostravy, bez debat The Truth Is Out There. S novou deskou se posunuli na úplně jiný level a místní na ně mohou být velmi pyšní. Pokud holdujete něčemu měkčímu, určitě dejte klukům šanci. Dál bych chtěl zmínit super borce z Blankvers. Od melodeath počátků se posunuli víc k nekompromisnímu deathcoru/beatdownu. Parta z Frýdku-Místku jako jedna z mála zpívá česky a nebojí se se svým mateřským jazykem experimentovat.

Za zmínku stojí i kluci z INNERFACE. Kombinace ambientních prvků s metalcorem a progresivními pasážemi vás nepřestane udivovat. Krásné čisté vokály vše vážou dohromady a dávají celku čerstvý nádech. Trojice Vanguard, Slaves of Passion a Space Hamster dobývají Brno se svým vlastním podáním death metalu a předvádí svoji techničnost a přesnost. A na závěr bych ještě vyzdvihl kapelu Edge of Illusion, kteří do svého řemesla dávají neskutečný kus práce. Metalcore se symfonickými prvky za doprovodu brutálních vokálů… a o jejich energii na pódiu ani nemluvím.

Dokázal jsem vám předvést pouze špičku ledovce, který jde hlouběji a hlouběji. Postupně vám budu odhalovat a doporučovat kapely, novinky i akce tady u nás, co určitě stojí za zmínku. Morava žije a jsme připraveni vám ukázat, co umíme!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.