Rock Café v úterý zvlčelo pod nadvládou Alpha Wolf! (Report)

Australská smečka Alpha Wolf se mílovými kroky přibližuje špičce světového metalcoru. Na úterní večírek do Prahy si s sebou přizvali ještě KING 810, ten56. a Xile. Tak si pojď počíst, jak se 25. dubna v okolí Národky vylo blahem. 

Jako první se na pódiu objevila mladá novozélandská parta Xile se svým “Kiwi Metallic Hardcorem”. Předvedli sice celkem tvrdou a snaživou lopaťárnu, ve výsledku však jejich vystoupení ničím výrazným nezaujalo. Nutno dodat, že jim nepomáhal ani zvuk. Každopádně, nehažme lopatu do žita, kluci to mají před sebou a mají čas se naživo vyhrát.

ten56., kteří nastoupili jako druzí, atmosféru v Rokáči rozhodně pozvedli. Výborná show, která jen jasně potvrdila, že kapela už není žádný bezejmenný nováček. Nadšené publikum, natěšené od prvních not, si užívalo breakdown za breakdownem a sálem se nesl dusot jako v králíkárně. Aaron si v průběhu setu střihnul i klidnější rapovou vsuvku, kterou ale nakonec rozmetal pořádnej mosh na předposlední pecku Boy! Paráda a dáváme 9,56/10.

Poté atmosféra ztěžkla a zhoustla. Z klubu jako by se vytratila všechna radost, optimismus a veselí. Nepřiletěli však mozkomoři. Na scénu se přišourali z nejvražednějšího města ve státech KING 810. Ti tradičně rozdělili “podstejdží” na dva tábory. Ty, co je milují a ty, které to tak trochu nudí. 

Oproti poslední zastávce předvedla Gunnova sebranka rozhodně živější představení, výkon byl na vysoké úrovni a autenticky uvěřitelný. I tak mě to ale (čistě subjektivně) po chvilce vždy trochu nudí a jejich shows by určitě zasloužily nějakej refresh. Každopádně zahráno to bylo na výbornou, fanoušci michiganských vyvrhelů chrochtali blahem a nutno uznat, že závěrečná Kill’em All přinesla vskutku parádní madness! Bang, bang, bang, bang, bang! Who gon stop us now?!

Rozhodně nás nezastavily hlavní hvězdy večera. Headliner totiž předvedl, že je skutečným alfa vlkem v úterním lineupu. Alpha Wolf totiž předvedli totální divočinu od začátku až do konce. Už na podzim v Meetfáči se tihle protinožci ukázali jako příjemné překvapení. A očekávání, která tímto nastavili, do puntíku splnili! 

Ukázkový metalcore s vervou tasmánského čerta! Fantastická atmosféra, pit se rozpínal víc než “chcimírové” na Václaváku a ať jsi přišel na akci sebevíc nasranej nebo unavenej, tohle ti muselo vyvolat rohlík na tváři a headbanging, za který by se nestyděla ani Adriana Chechik. 

Za velkou pochvalu stojí i sympatický projev celé kapely, skvělá lidská a pokorná komunikace Lochieho (big up i za vlasový refresh) s publikem i veselé vsuvky členů kapely s lahví Ballantinky. Tohle byl závěr večírku, jak se patří, a myslím, že od Alpha Wolf ještě uvidíme velké věci na velkých pódiích.

Foto // Jana Vařečková x Report // Jakub Gerlich

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: