Návrat Atari Terror ve velkym stylu! Jak to vypadalo na Dead Endu? (report)

V pátek 25. listopadu se v Budějcích konala dlouho očekávaná akce – Dead End Festival, rockovej svátek, kterej pořádaj kluci ze Satisfvcktion spolu se Statutárním městem České Budějovice. Line-up byl fakt natřískanej, takže jsme už před příchodem předpokládali, že bude natřískáno i v Gerbeře. A to se potvrdilo! Už při příchodu jsme venku viděli postávat spoustu mániček s dlouhejma vlasama v džískách a křivácích, což byl pro nás trošku netypickej pohled. Za poslední roky jsme totiž zvyklí vídat spíš corekids, ale o to víc jsme se na tuhle akci těšili!

Z logistických důvodů jsme na místo dorazili o něco později a dobíháme až na set Stellaris. Na úvod ale musíme bohužel začít malinko nepříznivou kritikou, a to ne směrem ke Stellaris, ale směrem ke zvuku, kterej místy trošku drhnul. Bylo nám ale jasný, že ozvučit takovej prostor neni úplně jednoduchý a že nemůžem čekat zvuk jako někde v klubu nebo venkovním festivalu. Od zvuku ale zpátky ke Stellaris, který dle reakcí a názorů většina osazenstva viděla zřejmě poprvý. Nevíme, jestli to bylo tím, že je většina neznala, ale na začátku setu byl dav celkem statickej. I tak se ale zhruba od poloviny show partičce včele s charismatickou Nikol povedlo lidi rozhejbat a Stellaris ten večer určitě získali srdce nejednoho posluchače.

Horní stage plná reprezentantů hrající o něco modernější žánry než zastoupení na dolní stagi, a tak jsme i tak nějaký corekids nakonec potkali, třeba hned na vystoupení domácích miláčků publika Frozen Poppyhead, který ale kvůli krátkýmu hracímu času museli svůj set dost osekat. Půl hodina je za nás na tuhle bandu fakt málo a příště by si rozhodně zasloužili mnohem větší prostor, což si určitě ten večer myslel nejeden z fanoušků. Lidi se fakt bavili, konečně jsme viděli nějakej pohyb a kdybysme měli počítat ty, kteří přišli oblečení v tričku svojí oblíbený kapely, Frouzni by rozhodně vyhráli! Ostatně ten večer se konala přehlídka novýho merche nejenom od kluků z Frouznů, ale i od dalších domácích miláčků – Pyromannů. A u merche ještě zůstanem, protože kluci z Pyromannů nám vyjadřujou už delší dobu svou nehynoucí lásku a podporu tím, že je dost často vídáme na stagi v tričku s našim milovanym medvědem. A víte co? Ani tentoktorát nezklamali a moc jim to slušelo! Takže díky! Jó, taky jsme během jejich setu viděli první circle pit večera.

„Kupuj, konzumuj a pak chcípni!“ Cože? Zase je tu řeč o merchi? V tomhle případě zrovna ne, protože merch je jediná věc, kterou byste měli kupovat fakt ve velkym, ale X-Core nám tímhle textem chtěj jen ukázat, že „jako lidi jsme totálně v píči“. A nebudeme lhát, tuhle hitovku jsme dali do plnech a taky jsme tentokrát zkusili hlavní stage zmapovat z balkónu. No, zvuk o něco lepší, ale pořád to lehce drhlo.

Ten večer ale bylo jasný, že všichni čekaj hlavně ne návrat legendy Atari Terror. I my jsme se na ně těšili a část klubovního osazenstva se tak trochu vrátila o pár let zpátky. Návrat Atari ale proběhl opravdu ve velkym stylu a konečně byl vidět pořádnej pohyb i před hlavní stagí. Viděli jsme nejeden circle pit, ale dokonce i několik crowd surferů. Jestli během týhle show někdo postával nehnutě, neměl tam co dělat! A to platilo i v případě Hentai Corporation, kteří za doprovodu spousty světel a dýmu předvedli parádní show. Lidi se fakt bavili a jen málo triček zůstalo suchých.

Během vystoupení slovenských ČAD jsme ale dostali hlad, a tak jsme po pár peckách běželi do místního Hladovýho vokna, který zaručeně nikdy nezklame! Stihli jsme se ještě vrátit na set Made By Zero, kteří stejně jako Bikkinyshop obsadili horní stage. Tyhle dvě party nás hodně překvapily a publikum očividně taky. Musíme říct, že jsme na nich rozhodně nebyli naposled a za zmínku jednoznačně stojí jejich obrovská energie a velký zapálení pro věc!

A jako jsme celej večer zahájili tím, že jsme z logistických důvodů dorazili o něco později, museli jsme z logistických důvodů o něco dříve i odejít, a tak pro nás Satisfvcktion zakončovali skvělej večer, kterej bysme nejradši dali znovu! Tenhle ročník se fakt poved a před všema pořadatelema i vystupujícíma smekáme pomyslnej klobouk, takže díky a za rok zase čau!

Náš fotograf nás ale zachránil a na akci byl od začátku do konce, takže si díky němu můžete ostatní kapely vychutnat alespoň skrze skvělý fotky, který najdete na našem facebooku.

Text: Marťa // @mandybiers
Foto: František Ciml // @frcifoto

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.