Litevsko-Texaský pochod Lucernou

Dal jsem flašku už před koncertem. To jen abyste věděli, že můj pohled může bejt trochu zkreslenej. Realita je přecejen zkreslená lidma co jí vyprávěj. The Hu jsem prvně slyšel až nedávno a řikal si, že je to zase něco jinýho a zábavnýho. Myslel sem, že je to jeden z mejch úletů a tak sem čekal, že to bude věc, která bude bavit jenom mě a moji kámoši u toho zase budou nechápavě kroutit hlavou. Bál sem se poloprázdný Lucerny a potkal jsem ji skoro plnou. Velký překvapení.

DSCF8114

Začíná předkapela Fire from the Gods a sází tam klasickej dobře odvedenej metalcore, kterýmu dává přidanou hodnotu zpěvák, kterej má dobrej černej hlas. Já už nevim jestli neni rasistická poznámka to napsat, ale prostě víme, že černoši zněj jinak žejo? Prostě příjemně.

DSCF7965

Naštěstí to tomu klasickýmu metalcoru uteče víc ke zpívání a tak to funguje. Proběhne pár proslovů o bratrství, lásce a tak podobně, který mě už celkem otravujou, (otravujou mě teda od doby, co se začaly dělat), ale dobrý. Celý je to jinak příjemný a skvěle odvedená práce.

DSCF7992

Jakmile nastoupěj The Hu, tak mi tam chybí ten tlak na začátku. Je zvláštní mít jako první našláplou kapelu a až pak následovat něčim, co je postavený na atmosféře, klidnějšim tempu a v podstatě pochodovosti. Lucerna je ale dobře naladěná a postupně se do toho tempa dobře vmasíruje. Lidi maj tuhle kapelu očividně rádi a dobře jí podporujou.

DSCF8142

Vskutku hezké – nečekal bych. Jelikož sem starej nedočkavej dědek, kterej by byl nejradši, kdyby koncerty trvaly 30 minut, tak se pro mě už to tempo stává pomalym a utahavajícím. V půlce setu mám akorát, i když to pořád funguje dobře. Jen tam není nic, co by člověka znova profackovalo. Takhle kapela pro mě bude určitě na klidnější poslech doma, nebo do sluchátek mezi lidma, kde pak máte pocit, že jdete na nějakou šílenou výpravu, nebo se postavit svýmu úhlavnímu nepříteli.

DSCF8208

Text: VelkáTlustá0 / Foto: Dáša Malinová

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.