Když to headlinerovi nesedne. Proč nás InVisions přesvědčili víc než Aviana? (Report)

V sobotu 29. 5. se v Rock Café konala další z řady akcí pod hlavičkou Rock for People a my byli u toho. Sešla se pěkná skvadra čtyř kapel a hned první předkapelou večera byli Death Like Juliet. A rozhodně nechytli černého Petra co se návštěvy týče, protože už na ně byl sál z větší části zaplněn. Paradoxně většina lidí i po jejich dohrání zůstala v sále a nešla ani na obligátní cigáro, zvláštní.

Na pódiu už se chystala na své vystoupení australská banda Earth Caller. Lidi to na předkapelu slušně chytlo a byly vidět první pohyby. Odhadem tak deset lidí se začalo pohupovat do rytmu, na tvrdší pasáže byly vidět první náznaky moshe. Při těch melodických zpěvák často chodil až na hranu mezi pódiem a sálem a bylo vidět, že si to užívá. Aby taky ne, když při jednom z proslovů řekl, že kvůli jeho problémům s hlasivkami dlouho nevystupovali. Tempo se stupňovalo a na zpěvákův popud došlo dvakrát na wall of death. Za zmínku stojí také blonďatá, sympatická klávesistka vypadající jako modelka z titulní strany magazínu pro muže. Show se ale neobešla bez nedostatků – bicí byly na můj vkus moc přehlučené oproti jiným nástrojům a chvílemi mi přišly malinko mimo rytmus. Nicméně kapela zanechala dobrý dojem a bylo vidět, že i lidem se to líbilo.

Na po nich hrající InVisions to bylo daleko živější. To se do moshe zapojilo odhadem dvojnásobné množství lidí. Zpěvák tomu výrazně přispěl svým výrazným hlasem, tohle nemohlo nechat nikoho v klidu. V některých pasážích skladby připomínaly staré Architects, paráda. Jen škoda že tentokrát nedošlo na wall of death, byť týpek v publiku připomínající vzhledem Itala k němu mohutně pobízel. Tohle bylo sakra dobrý a nemám co vytknout. Za mě nejlepší kapela večera.

To na Avianu bylo vše výrazně slabší a z těch tří vystoupení, na kterých jsem měl možnost být, nejslabší. Snažili se do toho opírat, bylo vidět hecování směrem k publiku, ale marné. Nakonec se lidé rozhoupali a došlo k pár circle pitům, to však jen na základě hecování zpěváka. Celkově jejich vystoupení působilo ospale a ani lidi to moc nebavilo. Tentokrát to headlinerovi nevyšlo, škoda.

Text // Hadrabák x Foto // Katka Puškášová

Jsem Hadrabák a rád píšu o punku a hardcoru pro Klubovnu! www.klubovna.net

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.