Ještě jednou a naposledy: Sum 41 oznamují své poslední evropské turné

Sotva jsme usušili slzy z jejich show na Rock for People a už můžeme chystat kapesníky na oficiální rozlučku. Někteří s tím díky plakátovému nápisu „last cz festival show“ počítali, jiní se teď diví. Sum 41 se s Českou republikou rozloučí 10. listopadu 2024 v pražské O2 areně v rámci svého celosvětového „Tour Of The Setting Sum“. O support se postarají Neck Deep.

Frontman Deryck Whibley v květnu 2023 s předstihem oznámil, že svou kapelu vzniklou během středoškolských let rozpouští, ještě předtím ale hudební svět obohatí o další album a celosvětové turné. Loučení je to hořkosladké, přece jen se zároveň jedná o turné k letošnímu albu Heaven :x: Hell, a aktuálně tedy o jedinou možnost, jak pár nových skladeb slyšet naživo. O tom, že jejich koncerty dokážou být Heaven i Hell, se dávno přesvědčil nejeden fanoušek – kde jinde si chcete srdceryvně zazpívat „With Me“ a zároveň to rozjet v pitu třeba při „We’re All To Blame“? Sum 41 zkrátka dokážou člověka vyždímat emočně i fyzicky.

Pop punk nebo heavy metal? Ne náhodou v textu jejich nejznámějšího pop-punkového hitu „Fat Lip“ zní: „heavy metal and mullets, it’s how we were raised / Maiden and Priest were the gods that we praised“. Sum 41 během své kariéry šikovně střídali obojí, a tak si každý posluchač přijde na své. Tvrdší skladby mají sice na setlistu své místo, přesto často zaznívají námitky, že se zapomíná na tvorbu z posledního desetiletí (alba Screaming Bloody Murder, 13 Voices a Order in Decline). Uvidíme, jestli něčím překvapí při svých posledních koncertních zastávkách.

Sum 41 aktuálně vystupují ve složení Deryck Whibley (zpěv, kytara), Dave „Brownsound“ Baksh (kytara), Jason „Cone“ McCaslin (baskytara), Tom Thacker (kytara) a Frank Zummo (bicí). Tahle kanadská partička se za svou téměř třicetiletou kariéru nevyhnula ani personálním změnám, ta největší proběhla v roce 2013, kdy z kapely odešel bubeník (a zakládající člen) Stevo 32. Pokud byste chtěli najet na vlnu nostalgického loučení o něco dřív, tak právě Stevo aktuálně rozjíždí svůj YouTube kanál, kde se rozhodl podělit o kapelní začátky. Frontman Deryck navíc 8. října 2024 vydává svou knižní biografii Walking Disaster: My Life Through Heaven and Hell, kterou už teď doprovází sérií krátkých YouTube videí s historkami. A jak název, který je recyklovaný z písňových textů, napovídá, dostane se na vzlety i pády.

Sum 41 se stávají ukázkovým příkladem tvrzení, že odcházet se má v nejlepším. Vždyť kdo by před pár lety řekl, že se tahle banda dostane z Lucerna Music Baru až do největší pražské haly. Poslední evropský koncert (23. listopadu 2024 v Paříži) i poslední koncert celého turné (30. ledna 2025 v domovském Torontu) hlásí vyprodáno, takže neváhejte. Ať už si chcete zavzpomínat na hity svých teen let, nebo si naživo poslechnout pecky z nového alba, rozhodně se na podzim vidíme v O2 areně!


CENA VSTUPENEK OD 1290 Kč | V PRODEJI TAKÉ VIP BALÍČKY
FAN KLUB PŘEDPRODEJ OD 25. 6. 2024 V 10:00 (kód: LANDMINES)
LIVE NATION A O2 PŘEDPRODEJ OD 26. 6. 2024 V 10:00
SPOTIFY PŘEDPRODEJ OD 27. 6. 2024 V 10:00
VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTÍCH TICKETMASTER A TICKETPORTAL OD 28. 6. 2024 V 10:00

Gramatická zachránkyně, kterou do našich medvědích spár přivedla Min. Vždy připravená a spolehlivá Anett je velkou milovnicí punk rocku. Často nás zásobuje včasně zachycenými informacemi, které pro vás poté s rychlostí blesku (a po jejím nutném korektorském zásahu) nahazujeme na naše sociální sítě.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: