Jaké bylo letošní festivalové léto? Dominovali Get The Shot i nové naděje

Letošní nadupaná festivalová sezóna je u konce, a tak jsme si pro vás připravili menší shrnutí toho, co nám za to léto nejvíce utkvělo v paměti. Stihli jsme zreportovat celkem 11 festivalů, takže bylo opravdu z čeho vybírat. Na zahraničním top vystoupení jsme se víceméně shodli, letos jednoznačně kralovali kanadští Get The Shot, vedle nich pak čeští Silent Generation. Na jaká další vystoupení budeme ale ještě dlouho vzpomínat? A jaké songy a highlighty si vybavíme, když se řekne festivalové léto 2022?

Gumi

Song: Neck deep – In Bloom

V posledních letech mám z festivalů hlavně běžecký závody. Není čas se zastavovat, posedět a ani se moc vykecávat. Beru si za cíl, aby všechno bezproblémově probíhalo. Snažím se myslet napřed a získat pro nás čas, obzvlášť na velkých festivalech. Informace a klid na práci, protože právě tohle pak dělá náskok a ušetří spoustu sil, který se pak hodí. Přiznám se, že jsem neviděl tolik full setů jako obvykle, ale jeden moment si přesně vybavuju. Bylo to ve chvíli, kdy Neck Deep hráli přesně tenhle song, a já měl najednou čas se zastavit, zpomalit a strašně si to užít. Tenhle set byl pro nás všechny asi dost velkým překvapením a mě regulérně tenhle moment dojal. Slzel jsem a zároveň mi to v tý Sahaře na RfP totálně dobilo baterky. Šli jsme do toho všichni na krev, ale tenhle song byl alespoň pro mě takovej hnací motor a zároveň symbol, že léto a fesťáky jsou tu definitivně s náma.

Festivalovej highlight: Klubovní crew

Rok od roku si toho na sebe bereme víc a víc, zároveň to ale pořád stíháme. Náš tým měl obzvlášť na RfP a Fajtu ohromnou dynamiku a bylo motivují to sledovat a žít. Konečně jsme doufám našli fakt zdravý jádro a jeden druhýho motivovali. Jsem na nás hrdej. To, že se nám třikrát podařilo hitnout dosahy přes 100k, je hlavně důsledek kolektivního výkonu. Nejednou jsem se už fyzicky cítil na dně, ale tohle mi samotnýmu dodalo ohromnou motivaci a sílu, když už nohy kolikrát netáhly. Z kapel pak rozhodně set Get The Shot, což byl totální riot, do kterýho se nešlo nezapojit. A pak určitě taky asi naše nejlepší Pouštěčka na Fajtu ve SkiBaru, konečně jsem si měl čas hodit i stagedive a DJ Nagano opět potvrdil svou výjimečnost. Byl to ventil všeho stresu a mně v tu chvíli bylo zase 11.

Tomáš

Song: LANDMVRKS – Lost In a Wave

Tenhle song mám spojenej hlavně s Fajtfestem a momentem, kdy jsem poprvé mohl sledovat kapelu z podia. Věřte nebo ne, ale pro kluka z malýho města to byl zážitek jak prase! (smích)

Festivalovej highlight? To, že festivaly mohly konečně proběhnout ve vší svý kráse.

Lucka

Song: Kate Bush – Running Up That Hill (netřeba více popisovat.. Stranger Things

Festivalovej highlight: není to úplně z festivalu ale na Arctic Monkeys mi proletěli dva plastový kelimky hlavou.. po tom co jsem viděla dokument o Woodstocku 99 tak jsem nevěřila, že i v dnešní době se lidi na koncertech mají potřebu stále chovat jako zvířata.

Péťa

Song: Polar – Everywhere Everything

Protože pro mě byli reprezentantem ukončení letošní festivalový sezóny, záchranou Summer Punk Party a tahle novinka prostě naprosto vystihuje emoce celýho jejich setu a i ty moje při myšlence na konec léta. Má to v sobě takovej ten zvláštní nostalgickej feeling.

Festivalovej highlight: rozhovory s Lionheart a Knocked Loose

Zas a znova rozhovory s Lionheart a Knocked Loose na Fajtfestu a pak taky závěrečnej hang out s Landmvrks. Ty kapely prostě posloucháš od tý doby, co hrajou (dobře, Lionheart hrajou trochu dýl) a najednou sedíš vedle nich, povídáš si s nima a vidíš, že jsou to opravdický lidi. Každej, kdo někdy měl tuhle možnost určitě ví, o čem mluvím. O to šťastnější jsem byla, že tady rozhodně neplatilo: “Never meet your idols.” Tyhle teda stálo za to potkat. Díky za to!

Vojta

Song: Sum 41 – Walking Disaster

Hele za mě je to 100% něco od Sum 41, a kdybych měl vybírat, tak písnička Walking Disaster. I když už punk poslední dobou tolik neposlouchám a pohybuji se více ve světě metalu a rapu, tak tato songa mě stále dokáže chytnout za city. V playlistu ji mám už odmala a to, že ji na koncertě zahráli, byl pro mě splněný sen, ve kterém jsem se mohl vrátit v myšlenkách do doby, kdy jsme jako malí kluci chodili koukat na kluky do skateparku a doufali jsme, že tak cool taky někdy budeme (smích). Ta písnička tu se mnou byla v těžkých i dobrých časech, tak jsem rád, že je to zrovna ona, kterou tu můžu zmínit. A ta show na RfP byla fakt legendary.

Highlight nevím, těžko se vybírá – to že pracuji s vámi v Klubovně, ten šílenec co na FF lezl po bočním sloupu stage a skočil z obrovský výšky do lidí, když hráli Get The Shot… Tohle léto bylo co se týče hudby skvělé a jsem rád, že se to po době covidového útlmu vrací zase zpět

Marťa

Song: KennyHoopla – silence is also an answer//

Nejkrásnější zážitky z letošního léta mám rozhodně na Rock for People, kde byla sice spousta interpretů, ale Kenny mi nějak utkvěl v hlavě. Vždycky, když slyšim tuhle songu, vzpomínkama se vrátim na letošní ročník a úplně cítim atmosféru tý neskutečný show, co předvedl.

Festivalovej highlight: Lidi

Tahle odpověď je na introverta možná trošku překvapivá, ale po téměř dvou letech, kdy jsme byli všichni zavření doma, jsem si kromě skvělých shows neskutečně užívala i přítomnost lidí, se kterýma jsme si mohli tohle festivalový léto užít a sdílet všechny ty věci okolo. Děkuju za všechny známý nebo méně známý tváře, který se mi díky hudbě a festivalům nějakým způsobem připletli do života.

Lety

Po mém obřím festivalovém výkonu Clawfinger – Biggest & The Best. Je potřeba se umět pochválit. Podařilo se mi zúčastnit devíti hudebních akcí. A asi největší highlight je, že jsem přežila pětidenní brutal.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.