Goofy Cow se ve svém novém singlu odvážně vysmívají trollům a předpotopním hnutím (Exkluzivní premiéra)

S Goofy Cow už máme docela obsáhlou historii. Na našem webu proběhli již dvě premiéry jejich klipů a také byli jedním z prvních akterů našeho pořadu Hodnotíme Vaše Kapely. Nově se hlásí se singlem Movement Nation, který se svým textem trefuje do všech trollů, pozérských hnutí a protestantů, kteří se přiživují na aktuálních problémech.

Idea texu k Movement Nation ve mě zrála poměrně dlouhou dobu. Vychází z  aktuálního dění ve spojených státech, protože si myslím, že to má globální dopad na okolní svět ať už přes média nebo socials. Připadá mi, že je tam spousta témat vyhnaná do extrémů a lidé jsou přehnaně přecitlivělí. Vyráží protestovat do ulic pod sebemenší záminkou a tím vlastně zabíjí samotnou podstatu problému a diskuzi, protože čím více se tyhle protesty a zprávy omílají, tím méně dostávají pozitivní pozornost. Nehledě na fakt, že se mnohdy k samotným protestům nabalí i trollové a vytváří zbytečné konflikty.” říká k textu i globálnímu problému Kuba Pavlík.

Singl se opírá o rockové kytarové riffy se svižnými beaty, které se prolínají se samply a vloženými elektronickými pasážemi. Zpěvné refrény pak střídají rapové pasáže ve slokách. Podle samotných Goofy Cow z Movement Nation vyzařuje energie, odhodlanost a nespokojenost s aktuálním nastavením společnosti.

Videoklip se odehrává v místnosti polepené novinami a vyčnívají z něj jednotlivé headliny a statementy, které pokrývají aktuální společenské rozpoložení. Zpracování videoklipu si tentokrát vzal na starost Martin Jarka a.k.a Nazdy, autor letošního Fajtfest Aftermovie z portolia Klubovny.

Linktree: https://linktr.ee/goofycow

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.