As Everything Unfolds s The Oklahoma Kid odstartovali letošní klubovou sezónu žhnoucím kotlem

Po četných festivalech a open airech se kapely s blížícím se podzimem vracejí do krytých prostor. První pražskou vlaštovkou koncertní sezóny 2023/2024 se stala britská corovka As Everything Unfolds, která se k nám vrátila 17. září. A k všeobecné radosti si na poslední chvíli vyžádala support od německých The Oklahoma Kid.

Ti si zřejmě svým předchozím pražským vystoupením jako předskokani Imminence v roce 2020 udělali slušné renomé, protože zaplněný klub je přivítal s otevřenou náručí. Kapela nemusela přítomné moc pobízet k mávání, skákání ani počátečním moshpitům – fanoušci se do všeho s vervou pouštěli sami, a ještě kapelu častovali vřelými ovacemi. Není divu, kluci se do svého setu opřeli s vervou a energie z nich tryskala napříč klubem. V setlistu si něco našel každý – došlo na tvrdé pecky, melodičtější kousky, a dokonce i na nostalgické pokynutí hardrockovým legendám minulého století. Zpěvák Tom nešetřil slovy ke starým i novým fanouškům a neopomněl dát najevo vděk za pozornost, které se kapele tak velkou měrou dostalo.

V porovnání s nimi tak příchod headlinerů, a především jejich frontwoman Charlie, působil trošičku jako studená sprcha. Zpěvačka vypadala poněkud odtažitě a unaveně a výsledný dojem tak zpočátku držela nad vodou jen přátelskost jejích spoluhráčů. Naštěstí se Charlie během setu postupně otevřela a rozjela a původní měkké a místy až unylé vyznění songů, při nichž se spoléhala na backing vokály, vystřídaly syrové a screamů plné pecky, které slušně nažhavily dav pod pódiem. V druhé půlce setu už šlo v pitu docela o kejhák a teplota v klubu připomínala tropické klima, což s přídavkovými peckami „Felt Like Home” a „On the Inside” ještě nabralo na obrátkách.

V posledních dvou letech již čtvrtá pražská show se tak kapele nakonec docela povedla. Blýskla se třinácti songy především z nového alba Ultraviolet, rozjela pěkný kotel a početné obecenstvo odcházelo z koncertu spokojené. A jelikož As Everything Unfolds jsou u nás častými hosty, můžeme se těšit, že si to zase někdy brzy zopákneme.

text: Kája Klenková

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.