A přece se třpytí. Která z komet nejvíce zazářila v prvním půlroce?

S osudem první poloviny roku nepříjemně zamíchal koronavirus, který na dlouhé týdny zastavil veškeré koncertní aktivity a zpřerážel nejeden plán. Jak se dotkl našich komet, které na začátku roku predikovali Gumi s Vencou?

GUMIHO KOMETY:

Aldente – Z Matyáše Svozila se stal možná trochu nečekaně jeden z největších skokanů našeho žebříčku. Osud mu dal velkou příležitost a Aldente ji, zdá se, maximálně využil. Díky vyprodané Thái Tour po boku Renneho Danga se seznámil i s dalšími hráči v uskupení Blakkwood Records, kteří s ním mají evidentně další plány. Na tour jednak představil svou tvorbu, ale také se zapřáhl s uznávaným producentem Cehou a dali vzniknout songu “Večer Vítám Den“, který vyšel v lokální distribuci Universalu. Čekají českou kytarovou r’n’b kometu další velké příležitosti?

Brankos Bridge – Pokračují zatím ve spíše poklidném roce, který aktuálně proředili novým singlem “Dig It“, ten se zjevně velmi zalíbil kurátorům několika větších tuzemských playlistů a dá se očekávat solidní streamovanost. A klip vás rozhodně namotivuje k okopání pár záhonů.

Giudi – Zpěvačka se silnou vazbou na Itálii, kterou v Evropě virus zasáhl nejničivěji, nelenila ani během těžkých časů. Do světa šel její další singl “Nobody“, který se mohl opět pyšnit parádním vizuálem i mezinárodní pozornosti. Předchozí singl “Sleeping Boy” se pak dočkal nasazení do rotace mainstreamového Fajn Radia. Boj na obou frontách tak probíhá zatím úspěšně.

Marked As An Enemy – Dočkali se. MAAE 6. dubna vydali EPčko “Fire Find Me“, které se těšilo ve skrze velmi pozitivním ohlasům. V dalším rozletu je bohužel především koncertně přibrzdilo postupné rozvolňování, které odvanulo i náš společný plánovaný křest na dobu neurčitou.

It.Used.To – V případě rapového projektu kytaristy Silent Generation se nepohlo vůbec nic. Což se však brzy změní. V plánu je vydání prvního z celé řady singlů, které na podzim doplní i společná celorepubliková tour s Redzedem. Podobně rušno má být i u Silent Generation.

VENCOVY KOMETY:

Hello Marcel – Nová party modla pražského studenstva vydala 8. června novou desku “Hořák“, která obsahuje celkem osm tracků. A naživo funguje opravdu brilantně. Na jejich vystoupení na Student Festu se pěly takřka největší ódy.

Fall From Everest – Vysoké ambice podpořené vysokým sebevědomím. FFE sice nějaký ten pátek překousávali neuskutečnění plánovaného koncertu v Klubu Varšava, který si ale plánují vynahradit ve velkém. Jako první česká corová kapela si troufnou na obří Divadlo Archa! Dopomoci jim k tomu má nejen přizvaná Velkátlustá0, ale především nový singl k., který mapuje jejich maďarská dobrodužství.

Kalle – Na konci března vydali svou “Songs with the Acoustic Band“ také na vinylu. Koncertně sušší období se jim pak podařilo vyplnit několika akustickými koncerty a streamingem z chaty.

Teepee – Jejich skvělá deska “Where The Ocean Breaks“ si “koledovala” o Evropu, až si ji skutečně vykoledovala. Teepee se stali českými reprezentanty na Evropských hudebních dnech! Krom toho stihli vydat nový videoklip “Hazel Trees“, poctivě streamovat a v rámci možností i maximalizovat své hraní. Když se daří, tak se daří.

viah – Slušně rozjeté to mají i u viah, kde těží zejména z povedeného klipu Samurai a skvělého výtahového streamu pro Radio Wave. Ten dokonce zaujal zástupce slovenského rapového kolosu FckThem. viah se nyní připravuje na speciální koncert s loňským objevem P/\ST.

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.