10 důvodů proč dorazit na FAJTFEST HELP UKRAINE

Stíháte to tempo? Doba zákazů a omezení je snad konečně za námi, a tak se na nás hrne jedna akce za druhou, a dokonce se na nás v polovině května valí první opravdový festival. A to rovnou na místě pro Klubovnu zaslíbené.

Fajtfest je láska, život je festival, a není nad to si shrnout, proč na tuhle 10v1 festivalou událost roku vyrazit a nesedět doma na zadku. Na následujících řádcích jsme si připravili drobnou, leč důmyslnou argumentaci, proč na tenhle malej / velkej Fajťák dorazit.

1) UDÁLOST S PŘESAHEM

To, co se událo a stále děje na Ukrajině, muselo zacloumat s každým, kdo je alespoň základně při smyslech. Sotva jsme se z posledních sil vylízali z éry covidové, na dálku sledujeme jedno z největších zvěrstev jaké svět za poslední století poznal. Fajtfest crew proto neváhala a okamžitě přeformátovala event z motivace pomoci sobě na pomoc druhým. Část výtěžků bude věnován na pomoc potřebným, a to se musí jednoznačně ocenit.

2) PRVNÍ FESTIVAL LETOŠNÍHO LÉTA

Pokud nebudeme počítat Majálesy, které z drtivé většiny corové jádro stejně míjí, jde o první open air letošního roku. A rovnou na místě pro Klubovnu zaslíbeném. Počasí na Vysočině je sice nevyzpytatelným soupeřem, ale ke strachu a skepsi není důvod. Akce proběhne stejně jako při prvním vydání pod stanem, takže i kdyby byl hic, nebo padaly trakaře, tak bude o zábavu postaráno. Ať se práší za kočárem!

3) NÁVRAT SUNSET TRAIL

Fajtfest má několik svých interních legend a mezi ně bezesporu patří také “klíčnici” ze Sunset Trail. Tak schválně, kolikrát jste ST od roku 2019, kdy vystoupili třeba na prvních KlubovnaFajtfest Night, viděli? Jednou? Vůbec? Teď je příležitost to konečně napravit a údajně bychom se měli dočkat i nějakého toho překvapení.

4) KŘEST STELLARIS

Kdo naopak vystupuje téměř bez přestávky jsou pražští Stellaris. Namotivovaná formace na Fajtově kopci pokřtí debutové EP Upside Down. A něco takového je mimořádně prestižní i pro pořadatele již zaběhlého festivalu v srdci Evropy. Kdo se stane křtitelem? A jak nový materiál zafunguje naživo? To se dozvíme na začátku sobotního večera.

5) LEPŠÍ VÝBĚR PIV

Co si budem, tohle bylo pro milovníky zlatavého moku opravdu velkým tématem. Fajtfestu lze vyčíst jen opravdu málo, ale zrovna pivo mezi slabší body programu patřilo. Shodou okolností se ovšem i tuhle otázku podařilo vyřešit.

Dočasné vale dostal dlouhodobý dodavatel piv, který nahradí nejprověřenější z nejprověřenějších. Na čep se nově dostanou Pilsner Urquell, Radegast nebo speciály od pivovaru Proud, který taktéž spadá pod Plzeňský Prazdroj. A když nechcete pivo, tak je pořád k dispozici legendární absintová limonáda – víla, která roztančí všechny proalkoholová kolínka.

6) BLEED FOR WITHIN, POLAR A TI DALŠÍ

Tenhle moment si dobře zapamatujte. Z Bleed For Within rostou velké žánrové hvězdy, které by mohly brzy hrát stejnou ligu jako giganti typu Parkway Drive. V tomto kontextu se jedná opravdu o husarský úlovek. To Polar jsou sázkou na jistotu. Britská drtička k nám jezdí často a ráda, díky covidu ovšem nabírá na významu i jejich vzácná návštěva. Zahraničních es bude ovšem pod stanem mnohem víc.

7) FANOUŠCI GUTALAX

Je to happening? Carneval? A nebo náhodné seskupení ctitelů toaletních záležitostí? Sociální zařízení hlásí rizikový faktor, protože před Gutalax a jejich fanoušky není žádná Toi Toika v bezpečí. Kult tématu, který spojuje všechny generace a vrstvy prostě funguje, a to i díky mimořádně kreativním fanouškům. Jen nechceme domýšlet, jestli budou vzduchem létat autentické hnědé pozdravy….

8) PARTY POD STANEM A RANNÍ VÝHLED

Takový výhled jen tak nikde neuvidíte. Ranní rosa, výhled na čarokrásné jezírko a k tomu drtičky všeho druhu. Areál Fajtfestu má své kouzlo, které se navíc letos dočká výrazných inovací. Jako první ho uvidí návštěvníci prvního ze dvou Fajtfestů.

9) DVĚ ZBĚSILÉ AFTERPARTY

A po sotmění příjde na řadu tradiční afterparty divočina. Kdo zažil, ví, kdo nezažil, nepochopí. Tohle jsou mejdany, na které se vzpomíná celý rok. První noc si vezme do parády DJ Čistič, samotný závěr si pak do parády vezme naše crew. Tradiční Pouštěčka, jež nezná hranice, je už místní tradicí. A nezapomeňte, že se i letos oslavuje! Hadrabák má narozeniny, oslavný chorál na počest nejpopulárnějšího článku Klubovny se ponese areálem také letos. Zvláště, když je co slavit!

10) GENERÁLKA NA KLUBOVNA FEST

Po devíti letech na scéně se Klubovna dočká poprvé vlastního festivalu. Proběhne již 21. května a srdečně Vás na něj zveme. Z line-upu Help Party se navíc představí hned čtveřice kapel v podobě Abbie Falls, Depression Island, Mad Rabbits a Wictims. Dvě události jara hned dva týdny po sobě? Pojďme do toho společně!

VSTUPENKY

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: