Zapni net hned! Na co koukat v dobách karantény?

Co naplat. Po koncertech toho ještě nějakou dobu moc nenatrajdáme, a tak si budeme muset koncertní dění a hudební zázemí připomenout alespoň skrze streamingové platformy.

Jakou nabídkou pro hudební fanoušky disponují největší streamingoví giganti Netflix a HBO GO?

Heavy Trip – Pětadvacetiletý Turo trčí v zapadlé vesnici na severu Finska. Jediným východiskem z nudy a šedi tohoto prostředí mu je jeho metalová kapela Impaled Rektum, v níž mu patří post zpěváka. Má to ale jeden háček. IR neodehráli za ani jeden koncert.

Pak jim ale přijde nečekaná nabídka – pozvání na Northern Damnation, jednoho z nejbrutálnějších metalových festivalů. Vhozená rukavice poté rozjede absurdní i dojemnou taškařici, ve které nechybí ukradená dodávka, rakev, psychiatrie nebo nájezd Norské armády. Neujetější i nejmetalovější film naší nabídky najdete na HBO GO.

Lil Peep: Everybody’s Everything – Podle některých “Kurt Cobain nové doby”, fakticky asi nejslavnější oběť drogového fenoménu xanax. Pravdou ovšem zůstává, že se jeho vlastní predikce „When I die You’ll love me“ skutečně naplnila. Peep se sice dožil pouhých 21 let, ale hlavní vlnu popularity zažila emorapová ikona až po své smrti.

Everybody’s Everything je intimním dokumentem a zpovědí hrdiny nové doby, který se nebojí ukázat ani stinné stránky. Asi není třeba dodávat, že se jedná o jeden z největších dokumentárních bangerů na Netflixu.

The Dirt – V době, kdy všude po světě slavila úspěch trochu usedlá a servilní oscarovka Bohemian Rhapsody, se na Netflixu objevila zábava z vyloženě opačného soudku. The Dirt je adrenalinována a vrchně nekorektní jízda, která přibližuje vzestup a pád glam rockových divočáků z Mötley Crüe.

Tvůrci si pod dohledem antihrdinů osmdesátých letech nebrali servítky, takže se dočkáme často neskrývané debility, kterou zároveň dostaneme v kontrastu se spoustou emotivních momentů. Sex, drogy a rock’n’roll na plátně, kde mladší generaci potěší i účast Machine Gun Kellyho.

Rhytm Flow – Asi jste zaznamenali, že se na Nově opět recykluje dávno zrecyklovaná Superstar. V americké centrále Neflixu to ale vzali za úplně jiný konec. Lehce vykradli formát castingových kol zmiňované soutěže a zasadili svůj Rhytm Flow do rapových reálií. Nejstreamovanější žánr součastnosti jim k tomu ostatně nabízí ideální platfromu. Role porotců se navíc ujala současná áčková esa žánru Cardi B, Chance the Rapper, a Tip “T.I.” Harris, kteří své svěřence nejprve vyberou ze svého “hometonu” do záře finálových kol.

Cardi B je sice v roli porotkyně opravdu nesnesitelná, celkově ale tahle updragovaná talentovka dá v celkem pohodě usledovat, i když vám rap nic moc neříká.

I’m With The Band – Trochu upozaděná reality show na Netlixu, za kterou stojí naše oblíbená Charli XCX. Charli se svou manažerkou vydává na nejistou cestu za založení dívčí “super kapely” Nasty Cherry. Nalajnovaný plán ale začne i díky egu všech zůčastněných poměrně brzo haprovat a nad divákem i členkami kapely náhle vystává spousta otázek.

Může vůbec fungovat uměle sestavená kapela? Je ego jednotlivce silnější než většinový názor? A může v dnešním streamovacím světě uspět holčičí rocková kapela?

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.