TOP 2018 PODLE KLUBOVNY / NENY

Nebudu vám lhát, když mě Gumi poprosil o sepsání žebříčku za rok 2018, lehce jsem se orosila. Já se svojí pamětí? Já, která žije přítomností a netuší, kde se nacházela předevčírem? Začala jsem tedy sepisovat a orosila jsem se podruhé. Akcí i objevů bylo od každého minimálně 20. Koho škrtnout, jak to seřadit? Rozumem to nešlo. Volila jsem tedy, co bylo mému srdci nejbližší a vyplynulo následující:

Za prvé – Má paměť není tak špatná, jak jsem si původně myslela.
Za druhé – Uvědomila jsem si, kolik úžasnejch zážitků mám díky lidem, kteří se věnujou jak organizování akcí, tak samotný hudební tvorbě a nikdy jsem jim pořádně nepoděkovala! Děkuju moc, tvořte,  prosím, dál. Má to smysl!
top 2018 podle klubovny (9)
TOP 5 OBJEV
1. Anthems
Objevila jsem je jednoho mrazivého lednového večera, tuším v Rock Café, a přiznávám, že od té doby mají nenahraditelné místo v mém playlistu. Jejich debutové album Consciousness (podzim 2017) je už tak trochu srdeční záležitostí, doprovází mě z práce i do práce a určitě ho všem milovníkům metalcoru doporučuji.  Doufám, že si kluci nemyslí, že jsem nějaká stalkerka, protože se na jejich koncertech možná objevuju až moc často.

2. Glad for Today
Tak tohle já můžu. Vymazlený melodie, scream s emotivními vokály a především texty, se kterýma se naprosto ztotožňuju.  Ne opravdu, proč jsem něco tak skvostně pravdivýho nevymyslela já? Kluci umí předat neskutečnou energii jak z pódia, tak i z nahrávek. Letos pustili do světa EP Ready for a Show, naprosto skvělý, doporučuju!

3. Blackout Problems
Ano, Neny je ostuda a neznala je. Tímto děkuji kamarádovi Petrovi Píchů, že mi jednoho krásného podzimního dne pustil pár songů a já se rozhodla, že jejich show musím zažít. Jeli zrovna tour k novýmu albu Kaos se zastávkou v Rock Café, kde vytvořili fakt nezapomenutelnou atmosféru – kouř, světýlka, emoce…

4. Monsters&Motherships
Tyhle týpky jsem objevila na Halloweenský párty v Crossu. Snad nebudu lhát, ale matně si vybavuju, že to měl bejt snad jejich první koncert. No a za mě láska na první pohled <3 Další mé vzplanutí přišlo při shlédnutí  teaseru jejich prvního klipu k singlu Eternal (venku od 28.12.). Vážení, ten vizuál? Technicky dokonalý, pastva pro oči, učte se! Jó a v těchto dnech na Spotify vypouští  EP Token, což pro mě bude asi posledním impulzem si Spotify pořídit … A na Instagramu mají proklatě málo followerů, takže žádám o nápravu!

5. Silent Generation
Jooo, kdyby mi někdo loni řekl, že až budu bilancovat nad uplynulým rokem a hodnotit své objevy, najdou si své místo i zástupci deathcoru, nejspíš se mu vysměju… nebo vyděšená uteču. No rok se s rokem sešel, já zase trochu zestárla (čti zmoudřela) a povím vám, tohle musíte zažít. Neuvěřitelnej příval energie servírovanej z pódií v syrový a ničím zbytečným nepřikrášlený formě – to jsou SG.

TOP 10 AKCE
1. Summer Punk Party Volyně
Sluníčko, Jižní Čechy, prvorepublikový koupaliště, orosený pivko a naprostá pohodička – to je pro mě už několik let nejlepší zakončení festivalový sezóny. K tomu připočti výběr těch nejlepších HC, punk či punkrockových kapel z tuzemské hudební scény plus pár zahraničních headlinerů a první místo v mém žebříčku akcí má jasného vítěze. Díky!
2. Mighty Sounds
MS vede už několik let v mém osobním výběru festivalů s větší kapacitou návštěvníků. Organizace zvládnutá na jedničku, perfektní hudební zážitek zaručen a Mighty people jsou ta nemilejší skvadra lidí, který jsem na festech měla tu čest poznat. Velmi oceňuju i BlackCofee Session stage!  Díky!
3. Žižkovská noc
Opravdu všechna čest a velké díky všem lidem, kteří stojí za organizací týhle skvělý akce, která už mnoho let zpříjemňuje festivalovým nadšencům, jako jsem já, čekání na léto. Oceňuju především výběr podniků a obrovské množství interpretů napříč žánry. Osobně na ŽN nenavštěvuju větší podniky a soustřeďuju se na menší klubovou scénu, proto jsem nikdy neměla problém se někam dostat skrz překročenou kapacitu. Za mě jasný třetí místo a už teď se těším, jak za čtvrt roku budu šněrovat žižkovský ulice s mapičkou v ruce. Díky!
4. Halloween party v Crossu
Ta atmosféra, ten výběr kapel, ty nazdobený prostory, ty krásný lidi! Ach. Velkej klobouk dolů organizátorům za nápad i provedení a myslím, že lepší místo než pražský Cross zvolit nemohli. Když pominu, že se ve dvou patrech vystřídala většina z mých objevů 2018, které jsem celý rok poctivě naposlouchávala, byl zážitek, kdy na partu banánů paří pod podiem Alenka z říše Divů vedle Thora a víly Zvonilky, opravdu nezapomenutelným. Nemohlo by se to konat každej měsíc prosím?
5. Jarní Paranoir kemp
Já na tu atmosféru hodně dám a i z toho důvodu nesmí v mém žebříčku top akcí chybět jarní Paranoir kemp. Akce se odehrávala v modřanském Mayapour pokojíčku, který je laděn do industriálního stylu, což já můžu. Line-up mi asi organizátor tvořil na míru, protože se na podiu vystřídal výběr punk-rockovejch kapel, jejichž tóny, když já zaslechnu, rozhodně nesedím v koutě.  No jo, kytary… to je moje.
6. Blackout Problems v Rockcafé
Kouřostroje, světýlka, kytary a můj nejmilovanější podnik, kde přebývám poslední dobou víc než doma. Navíc můj objev 2018, víc slov netřeba.
7. Icon for Hire – Café v lese
Jo, to jsme se hodně zapotili. Ale Café V lese nabídlo vhodné prostory jak pro komorní atmosféru pomalejších songů, tak pro neřízenou party doprovázející songy rychlejší. Navíc Ariel je tak krásná…
8. Hatebreed & Madball v paláci Akropolis
Joo, kdo nezažil, tomu atmosféru těžce popíšu, ale tenhle gig měl fakt koule. A poznala jsem tam Hadrabáka!
9. Show Your Help Night
Hmmm to bylo v Rock Café začátkem léta. Do žebříčku zařazuji nejen z důvodu, že zahrálo spousta mých oblíbenců z české HC scény, ale hlavně proto, že tenhle projekt má smysl. Takže Show Your Help i ty!
Glad For Today to s publikem zkrátka umí!

Glad For Today to s publikem zkrátka umí!

10. Desáté narozeniny  ATD+Curlies+Civilní obrana
Trojlístek mých oblíbených punkrockových kapel se sešel jako již tradičně těsně před Vánoci a já jsem jako již tradičně nechyběla a jelikož jsem plna čerstvých dojmů, patří jim symbolické desáté místo, když mají ty desáté narozeniny.
Závěrem…
Se slzou v oku se omlouvám všem, co zůstali pod čarou. Ještě jednou moc děkuji všem klubům a organizátorům za zážitky z jejich akcí. Samozřejmě velký dík patří kapelám za prožitky při poslechu jejich tvorby. Nechť je i rok 2019 tak plodný. Nechť máme i v příštím roce dobrý světlo na fotky a má sbírka setlistů se rozrůstá. A největší dík patří Klubovně, že mi tohle všechno umožňuje.

 

 

 

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: