TOP 2018 PODLE KLUBOVNY / Mára

O svojí TOPku za uplynulý rok se s Vámi podělí i náš videomaker Mára, kterej nás posílil v druhý půlce letošního roku. A zazní punk –  hardcorové tipy napříč státy i roky na scéně.

OBJEV

Regrowth –  This Time I’m No Longer Alone

Melodic hardcore skupina z italského ostrova Sardinie, která má co nabídnout. Kapela, která vznikla v roce 2016 s cílem hrát live akce v místě svého vzniku. Po 2 letech hraní na lokální scéně nahráli a vypustili EP “This Time I’m No Longer Alone”. Nyní plánují nahrát plnohodnotné album, které předvedou po celé Itálii a části Evropy, možná kolem celého světa, ale rádi by také zahráli na české půdě.

Jejich hlavní inspirace proudí z kapel Counterparts, Comeback Kid, Stick To Your Guns a dalších.

Kapela, která buduje rychlý a silný melodický styl. Staví svou cestu cihlu za cihlou ke sdělení svojé zprávy co nejvíce lidem. Texty o životních zkušenostech, které každý zažil minimálně jednou ve svém životě… “Úzkosti nebo smutek, možná vztek, ale také “závislost na pocitech”, jak řekl zakladatelkapely Regrowth Marco.

 


OBJEV

Bury The EvidenceYour past, My present

Metalcore kapela ze Švédska skládající se ze 4 členů, která tento rok vypustila již své druhé album. Silný riff s citovým textem a melodickými pasážemi. Ke konci singlu nechybí ani female vocals, který se k songu v ambient stylu parádně hodí.

 


OBJEV

A New ChapterV nitru

Crossover kapela z Děčína s heavy riffem a zajímavým textem. Kapela, která vznikla v roce 2010 po 3 EP vydala v roce 2016 svou první desku “Zanechat stopu” nahranou v legendárním pražském studiu Hostivař. Letos na ni navázali novým pětiskladbovým EP “Kult”, které vyšlo teprve nedávno společně s klipem ke skladbě “V nitru” opět z Hostivaře, kde se na ní podílel i Zdeněk Šikýř jako koproducent. EP vynechává pomalejší pasáže a působí více “nářezově”, art cover pochází od Jarka Špeciána (ex- Faces are Fiction). Po vydání alba po osmi letech opustil skupinu zakladatel a bubeník Míra. Pozice nezůstala dlouho opuštěna a nastoupil na ni náš dobrý kamarád Vitas (ex Idio&Idio, Toxic People atd.). V průběhu let měla kapela štěstí zahrát si i s kapelami Cocotte Minute, Kurtizány z 25. Avenue, Hentai Corporation, Atari Terror a dalšími. Aktuálně řeší hlavně live akce, kde budou předvádět svoji novou desku s Vitasem za bicíma.

PŘEKVAPENÍ

Unsolved CaseVirus

Agresivní a nekompromisní hardcore z Kralup nad Vltavou, který se skládá z ex.kapely “The Bridge Of Sacrifices” a “Urin”. Tento rok vydali své první debutové EP “Virus”. Heavy riff a deep lyrics, stojí za to!

 


PŘEKVAPENÍ

Currents I Let The Devil In

Metalcore a post-hardcore kapela z Connecticutu, která zazářila na Never Say Die Tour spolu s Polar, Being As An Ocean, Casey Thousand Bellow, Alazkou a Northlane ve Storm Clubu v Praze.

EP, které velice překvapilo ke konci tohoto roku. EP obsahuje i instrumental k novým songům z EP, ale i k několika starším z alba “The Place I feel Safest”, kde si lze vychutnat jinak geniálně propracovaný instrumentál.

Rozhodně pro mě jde o největší překvapení a potěšení ke konci roku!

 


PŘEKVAPENÍ

Waves Like WallsTrue Strength

Hardcore/metal kapela z Německa založena v roce 2012. Melodic agresivní tóny a nekompromisní text. Chytlavý riff a celkově zajímavé zpracování. Jedna z kapel, kterou nejde poslouchat potichu!

 


PŘEKVAPENÍ

ArchitectsHoly hell

Architects hrající metalcore mají za sebou velice aktivní rok, kdy zásobili komunitu hned několika kvalitními klipy z alba Holy Hell .

V albu lze najít neutuchající kritiku i správnou náladu do dnešní doby, přibylo více melodických a klidnějších částí, ale s o to více agresivním dropem a propracovanými riffy a přechody. Architects stojí určitě za to, aby se stali oblíbencem v playlistu.

Seven billion hungry ghosts

Just a parasite killing its host

The emperor wears no clothes

I see those brittle bones

But we’re buried by modern misery

AKCE

PolarNever Say Die Tour

Polar, kteří již po několikáté dali do své show plno emocí a energie, zazářili na letošní Never Say Die Tour. Předvedli i nový single. Akce, na kterou pokaždé s radostí vyrážím, jedna z nejlepších kapel, co zní živě naprosto neuvěřitelně a patří k mým nejoblíbenějším. Propracovanost a chytlavý melodický singly, který člověka jen tak nepustí. Pokud se zde snad rýsuje nové album tak další rok bude velice zajímavý.

 


AKCE / PŘEKVAPENÍ

August Burns Red – Palác Akropolis

August Burns Red v Paláci Akropolis předvedli kvalitní bordel a také kvalitní show. Zazněly songy ze starší tvorby, ale i nejnovějšího alba “Phantom Anthem” . Letos na začátku roku vydali také remastered verzi alba Messengers, kde lze najít songy jako”Composure” nebo “The Blinding Light”. Agresivní dropy a propracované riffy v nejlepší kvalitě stojí za to si poslechnout. Po návratu na stage předvedli i něco ze svého vánočního EP, kterým naladili a také povzbudili. Pro mě velice očekávaná show a naprostá spokojenost. Pokud by mělo jít o hodnocení tak to byla dokonalá akce ke konci tohoto roku. Určitě se oplatí za touto kapelou i vycestovat, mají hodně co nabídnout.

 


AKCE

Rise Against – Forum Karlín

Kapela, která zazářila letos ve Foru Karlín. Nabušený koncert, kde nebyla nouze o několik akustických songů včetně “Hero Of War”. Drží si stále svůj osobitý styl kritického punku vůči dnešní společnosti, který je vidět i na klipu “Megaphone” z nejnovějšího alba “Wolves”. Ostrá kritika vůči systému a ignoraci lidských práv spolu s upozorňováním na problémy dnešního světa. Osobně velký a nezapomenutelný zážitek.

 


AKCE

Mighty Sounds 2018

A jako pokaždé nechybí ani zmínka o tradičním čtrnáctém ročníku na českém festivalu z města Tábor. Tentokrát velmi vydařené koncerty při západu slunce na Jameson stage s hardcore kapelou Backfist, na main stage alt./indie rock Zebrahead a v neposlední řadě také německý punk ZSK.

 

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: