TOP 2018 PODLE KLUBOVNY / MARTINEZZ

top 2018 podle klubovny (11)

TOP 10 desek roku

10. AFIThe Missing Man

Mám rád, jak se Davey a spol vyvíjejí a posouvají a naprosto tomu rozumím. Jasně, miluju Sing The Sorrow éru. A I Heard a Voice krásně a nepřekonatelně tu dobu uzavírá, ale tohle je rokenrol, bejbe. Tahle kapela je láska. A i když by ji něco z týhle topky mohlo vyšoupnout, tak se tak nestane.

https://1url.cz/@AFI_TMM

9. Pure Wrath – Sempiternal Wisdom

Tenhle projekt jsem objevil už loni díky kolegovi Ondrovi při pravidelné výměně blackmetalových alb. A tak jsem se letos těšil na novou desku, protože ta předchozí má stálé místo v přehrávači pro mé cyklovyjížďky. A nezklamala. Temnota, lesy, zpěv v tom správném rozpoložení… Lokalita, Indonesie, West Java, one man project. Smekám kápi!

https://purewrath.bandcamp.com/album/sempiternal-wisdom

8. BehemothI Loved You at Your Darkest

Jsem o pár dní starší než Nergal. Vlastně to nemá žádnou souvislost s novou deskou Behemoth, ale přišlo mi to jako fajn úvod. Druhá polovina roku byla štědrá na nové desky a Behemoth nás zásobovali singly a klipy stejně jako pan Karfík docenta Chocholouška. Strašně mě baví, jak si kapela hraje s klipy, jak buduje své legie fanoušků, jak dokážou i po letech udělat super desku a procházka Adršpachem už bude navždy jiná. V lednu pak polkneme černou hostii.

https://evp-recordings.bandcamp.com/album/i-loved-you-at-your-darkest

7. EnvyAlnair in August

Přijde mi, že u určitých interpretů byl rok 2018 rokem očekávaných nahrávek. Sice 3 roky nejsou tolik, ale co… Japonští vládci emocí jsou opět tady a spolu s původním zpěvákem nám servírují dvoupísňové EP. A dávají vzpomenout na památné vystoupení na MAYDAY Festu v roce 2009.

https://envy.bandcamp.com

6. Radical MiracleEveryday Customers

Z Vláďova oneman projektu se vyvinula regulérní kapela a stále platí, že Děčín plodí a plodil spoustu zajímavý muziky. Teď na chvíli zapomeňte na punk nebo hardcore, tady se jede jiná liga. Jsou tu kytary, jsou tu synťáky, je to pop, je to rock, je to dekadentní a je to sakra dobrý. Koncertů není moc, tak si to koukejte odchytit!

https://radicalmiracle.bandcamp.com

5. Morning AgainSurvival Instinct

Na tuhle desku spousta lidí čekala dlouho (i když co je 20 let v životě světů:D). Nu, dočkali jsme se a já jsem spokojen. Jak tu asi ještě padne, metalem ovlivněnej hardcore z přelomu konce 90. let a 200X je prostě můj šálek kávy/čaje/RC Coly. Nálož od začátku do konce. Intro, 4 songy, deset minut a nazdar! Takhle se mají dělat desky….

https://morningagain.bandcamp.com

4. RabiesAnarkids!

Hele, kromě “zlejch kytar” mám rád punkrock kalifornskýho střihu. A přesně tohle mi dávají u nás Rabies. Je to super z nahrávky a hlavně je to super i naživo. Naživo je to vlastně ještě lepší a díky tomu nechávaj těch pár zbylých punkrock souputníků malinko za sebou. Jen tak dál a houšť!

https://rabiespunkrock.bandcamp.com/album/anarkids

3. Povodí Ohřes/t

Je zajímavý, že kapely, v kterých členové Povodí Ohře hrávali, mě moc nebraly. Ale tohle mě sebralo hned na první dobrou. Je to temný a možná nás ovlivňovaly stejný hory a stejná řeka. Těžkotonážní rokenrolový písničkářství. Tahle deska mě bude i nadále provázet. “To jsme my, chlapi z Povodí Ohře!”

https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/povod-oh-e

2. ForewarnedUnforgiving Years

We are a band that is proactive in talking about politics, history, and veganism.” Když to holt nedělají mladý, musí to dělat starý.  Kalifornie není jen slunce a punkrock, Kalifornie vyvrhla i spousty kapel, který byly mému srdci a uchu stejně blízký, jen prostě hrály metal. Tohle má 4 songy a je tam vše!

https://forewarned.bandcamp.com/releases

  1. Safe & SoundOnly in Death

Po tom, co mě tahle kapela rozbila svým debutovým EP a koncerty na Pre-Fluffu a Fluffu, jsem si říkal, že tohle mi u novejch kapel chybí. Teda takhle… mně obecně tyhle kapely chybí. Poctivej, metalem načichlej, hardcore… vegan straight edge, vzor “00”. A aktuální LP vydané na New Age Records jen potvrzuje dobře nakročenej směr. Pevně doufám v další EU tour!

https://safexsound.bandcamp.com

TOP 5 akcí roku

Balaclava na Sedmičce

Nemám moc rád reuniony. A prostě u některých kapel si přeju, aby už zůstaly v nečinnosti. Ale ta vzpomínka, kdy mi kamarád kdysi řekl, že to bylo naposledy, co jsem si zazpíval Bránu soucitu, ta mi zněla v uších často. A pak se začalo šuškat, pak potvrzovat a nakonec v červnu stojím na Sedmičce a fotím Balaclavu, ruka v pěst a … “Brána soucitu – zřeknem se smrti! Brána soucitu – ukončení bolesti!”

https://balaclava1.bandcamp.com

galerka: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1812321595501576&type=1&l=ad3d6c7ee4

Balaclava – Kabinet Múz

Obraz druhý. Po Sedmičce bylo jasný, že výlet do Brna bude nevyhnutelný. Foťák cíleně nechávám doma a zažívám hodinu naprostý extáze, pospolitosti a potní lázně. Tohle zůstane nezapomenuto. “Stačí odlít zvon a vymanit se z publika. Odlít zvon! Odlij zvon! Odlij zvon!”

https://balaclava1.bandcamp.com

Action – Basta Görlitz

Další z nezapomenutelnejch událostí. Je smutný, že ke zrodu akce přispěla smrt. Ale na druhou stranu ukázala, jak dobří lidé pořád dokáží být. A to ať už tím, že na benefiční koncert přišli a přispěli. A nebo jak nám pomohli, abychom se s Jurou Lejtkem nestali migranty na německo – polském pomezí. To, že Action ukázali, že i po těch letech nečinnosti strčí většinu současnejch žánrově spřízněnejch kapel do kapsy od šusťáků, to už je jen jahůdka na závěr. RIP Míro!

https://bandzone.cz/action

Triumph des Willens – Čertova kaple Jezeří

Kolikrát jste byli na koncertě v prokletý pohřební kapli na úpatí Krušných hor? Já tam byl a je dost možný, že se to už nebude opakovat. Osvědčený spolky, oheň, blackmetal. O Bahratal tady ještě píšu, Lezok a Ubel si poslechněte.

https://ubel.bandcamp.com/releases

https://lezok.bandcamp.com/releases

https://bahratal.bandcamp.com/releases

galerka: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2011853635548370&type=1&l=5710a6e8b6

https://www.youtube.com/watch?v=q0lm8_Ejizg

Ghostemane – Mono Fono Praha

Tohle ani není tak top akce, jako spíš ta nejpodivnější. Dlouho po koncertě jsem přemýšlel, co si o tom mám vlastně myslet. Mosh na DJs, riot po celou dobu koncertu, návštěvníci a návštěvnice ve věku mejch vnoučat. Bylo to divný, ale taky dost super. Asi bych litoval, kdybych tam nebyl.

galerka: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1740094256057644&type=1&l=3de276d770

TOP 5 objevů roku

Forewarned

Starý jména, nová kapela. Metalovej hardcore přelomu tisíciletí. California vegan straight edge! Tohle chci vidět naživo!

https://forewarned.bandcamp.com/releases

Povodí Ohře

Když jsme v létě s Bázem v bohnický léčebně hledali V. kolonu, moc jsme se nechtěli ptát personálu, kde tam najdeme Povodí Ohře. Ty si najdi mých top 10 desek a zjisti o co jde.

https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/povod-oh-e

Radical Miracle

Úplně to není letošní objev, ale loni jsem nic podobnýho nepsal. A tak Radical Miracle zmiňuju letos, protože tohle koukejte objevit a pěkně si zajeďte do jinejch vod než běžně třeba posloucháte.

 

https://radicalmiracle.bandcamp.com

Wavy Jones

Parťák Ghostemana na jeho tour. Týpek v tričku Integrity, který v tý opičárně znal jen málokdo:D Hardcorový EP s tourparťákem na obzoru. V lednu se Roxy bude potit.

https://www.youtube.com/watch?v=PZ2bDh9aomo

https://www.youtube.com/watch?v=oFwwOWQnZpE&feature=youtu.be

Bahratal

Kult násilí a smrti. Fráze o starých tvářích v nových kapelách je už vyčpělá. Tohle musíš zažít!

https://bahratal.bandcamp.com/releases

Průser roku

Fluff Fest 2018

Je mi líto. Fluff je fest, na kterej jsem jel skoro tolikrát, co na letní dovolenou na Mácháč v době puberty. Ale prostě letost to už nezlomilo ani rokycanský koupálko, jídlo a zmrzlina. Pevně věřím ve svůj návrat, ale kvůli dvěma kapelám tam prostě nepojedu…

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: