Something Like na prahu nové éry. Po dlouhých měsících hledání přichází se skvělým singlem Ona (Exkluzivní premiéra)

Tentokrát nebudeme chodit okolo horké kaše a bez schovávaček přiznáme, že tachovští Something Like patří mezi naše interní oblíbence. Ostatně jak jinak si vysvětlit, že náš Hadrabák vyrazil před pár lety 185 kilometrů daleko na natáčení jejich videoklipu. Vývoj okolo personálních nejasností okolo SL jsme celkem intenzivně sondovali. Tak jako v pohádkách, ale nakonec všechno dobře dopadlo a Something Like našli nejenom novou vokální kotvu, ale rovnou přichází s novým videosinglem “Ona“, který si můžete nyní dát v exkluzivní předpremiéře na Klubovním webu!

Kapela pro svůj návrat zvolila angažovanou tématiku “Ok, tohle může vypadat jen jako další song s enviromentální tématikou. Další z tisíců, které už tady byly. Může to vypadat jako klišé, které prostě k tomuhle stylu hudby patří. A možná to tak vlastně je… ale, i když se možná věci hýbou správným směrem, pořád to není dost rychle.” nezbavují se zodpovědnosti vůčí naší krásné planetě.

https://www.youtube.com/watch?v=KVmyPaEO92o&ab_channel=SomethingLike

Ničení naší planety je tak extrémní, že jestli budeme pokračovat podobným tempem, nebude už co zachraňovat. V oceánech plave místo ryb plast. Pralesy hoří a ubývají, vymírá spousta živočišných druhů. Politici honí body, z ekologie se stává byznys. Naše spotřeba je prostě obrovská a bezedná. Musíme si uvědomit, že jsme to my, kdo musí změnit svůj způsob života a snížit svojí spotřebu. My a jen my, protože nikdo jiný nás nespasí. Je nám jasné, že tahle písnička nezpůsobí celosvětovou revoluci. Byli bychom ale rádi, kdyby tahle písnička započala (r)evoluci alespoň v některých z nás…” otevírají jednu z třináctých komnat naší doby.

Novým výzvám ovšem předcházela celkem složitá éra s hledáním “toho pravého” pro pozici vokalisty “Zpěváka jsme hledali od léta / podzimu 2019. Měli jsme štěstí v tom, že jsme pořád mohli koncertovat, protože Jirka s námi odehrál ještě nejen domluvený koncerty, ale i koncerty následující, kdykoli měl čas. Dále s námi nazkoušel koncertní set Radek, zpěvák Nothing Left To Say, kterej nám taky několikrát vypomohl. Za to jsme oběma strašně vděční! Jirka u nás vlastně skončil proto, že nemohl dávat Something Like tolik, kolik kapela potřebuje, i když ho to bavilo a pořád ještě baví, takže si myslím, že v budoucnu ještě proběhnou nějaký featy a hostovačky. Ozvalo se nám několik lidí, ale většinou byli z veliký dálky, což nás přimělo k tomu, že jsme přestěhovali zkušebnu a tím vlastně kapelu z Tachova do Plzně. Chtěli jsme být potenciálnímu zpěvákovi blíž. Počítali jsme s tím, že takhle bude větší šance někoho sehnat. Taky to bylo tím, že jedinej, kdo zůstal z Tachova, je basák. (Kytaristé bydlí dnes už v Plzni a bubeník ve Strakonicích.)”

Jedni z největších sympaťáků na tuzemské core scéně se však nakonec vytoužené posily dočkali a zatím si jí nemohou vynachválit. “Asi v polovině roku 2021 se nám ozval Matěj, který dříve trápil svoje hlasivky v Anthems, se kterými jsme už párkrát hráli, takže jsme Matěje znali. Zjistili jsme, že si rozumíme, a že na fungování kapely máme stejnej pohled. Po první společný zkoušce bylo jasný, že vokálně do naší hudby sedí. Navíc si skvěle poradil i s češtinou, se kterou mělo několik lidí, který se nám před tím hlásili, problém. Bohuhell je doba covidu a ani nám se tenhle moribundus nevyhnul. Dost nás omezil i pracovně – Zdenda dostal v práci navíc nějaký šichty, takže je pořádně problém se na zkoušce sejít v plným počtu. Proto nám tenhle „comeback“ tak dlouho trvá. Ale makáme, tvoříme nový songy, připravujeme merche – zkrátka děláme všechno, co kapely dělávají. V tomhle roce už se konečně vrátíme na pódia a hodláme si to pořádně užít.” uzavírají Something Like dlouhou cestu za spokojenou současností.

 

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: