S únorovými mrazy přichází i novinka Everfrost od Frozen Poppyhead!

Vydání nového alba Everfrost od jihočeské kapely Frozen Poppyhead nemohlo přijít v lepší načasování. Venku totiž panují pořádné mrazy, a jak tomu název kapely i desky s celým jejím vizuálem napovídá, jedná se o pořádně namraženou desku!

Everfrost je v pořadí již druhou deskou. Ta první vyšla před třemi lety a nesla název The First Furrow, na které se kromě jiných nachází i songy jako Falko a Searing Tides, se kterými se kapela uvedla do hudebního světa. Oproti první desce je u kapely vidět a slyšet značný posun, a to nejen po stránce hudební, ale i v záležitosti zpěvu a screamu, který na nové desce uslyšíte rozhodně častěji než na té předchozí.

O grafickou stránku se postaral velmi šikovný grafik z Českých Budějovic Daniel Kyncl, který je shodou okolností švagrem frontmana Richarda Tolknera. Promo fotku si vzal na starost jejich dvorní fotograf – Tomáš Grech alias Kalgraphy.

První song, který mohli fanoušci z nového alba slyšet – Salute – kluci z kapely zahráli poprvé v roce 2018 během tour Zemětřesení. Tu samou věc pak kapela zařadila i v dubnu do svého live streamu, který proběhl během prvního lockdownu.

Everfrost obsahuje 15 songů nadupaných kvalitní hudbou a kytarových riffů! Nová deska určitě potěší celou škálu posluchačů, a to nejen ty, kteří si na koncertě rádi zapaří a zatřesou svojí makovicí, ale i ty s láskou pro pomalejší věci, které chytnou pořádně za srdce.

Z těch pomalejších rozhodně stojí za zmínku závěrečná píseň Bubble Wishes doprovázená klavírem, ale taky song Unblided, který je věnovaný všem nevidomým. Postavu nevidomého muže v klipu ztvárnil herec Jihočeského divadla Jiří Untermüller.

Kapela se s videoklipy opravdu činila, a podle informací by měly být dokonce všechny písně postupně doprovázeny vizuální stránkou, většinou v podobě hraných videoklipů, jejichž scénáře si kapela vymýšlí sama. Jedním z nich je i kontroverzní Egoeater, u kterého musela kapela řešit menší trable s náhledovou fotkou v podobě ženského poprsí.

Kluci z Frozen Poppyhead rozhodně neusnuli na vavřínech a současnou situaci využili jako příležitost ještě víc tvořit. Vznikla z toho hodně zajímavá a povedená deska s propracovanými vizuálními doprovody. A rozhodně se máme ještě na co těšit!
A jak se tahle čerstvá novinka líbí vám?

Odkaz na celé album: https://open.spotify.com/album/1QVqF8ChKixjYl6mbbnZYd?si=1hyEmnyeST2_ox1JM0v2yA

Pokud se vám jejich nové album líbí a budete chtít kapelu nějak podpořit, můžete si ho objednat na: shop@frozenpoppyhead.com

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.