Přichází čas Hillside! Jak zní otvírák z jejich nového EP? (exkluzivní premiéra)

Hudební svět i naše společnost si aktuálně neprochází vůbec jednoduchým obdobím. Zrušené koncerty, odvolaná tour a absolutní minimalizace volného pohybu.

Jedna skupina ovšem prožívá mimořádně úspěšné a zlomové období. Ústeční Hillside opanovali naší soutěž o poslední volné místo v line-upu letošního Fajtfestu a nyní chystají vydání nového EPčka, které předznamenává singl “Wolf’s Trace” .

Hillside na první pohled nevypadali na největšího favorita. Nakonec však vyhráli poměrně suverenně, když je do své TOP3 vměstnala většina sedmičlenné poroty.

Výhra soutěže zahraj si na FAJFESTU 2020 pro nás znamená hrozně moc! Hrát na stejný stage jako kapely světového rázu, který posloucháme už roky je neskutečnej pocit. Je to pro nás splněnej sen, ale taky závazek k tomu abychom tam vytvořili pořádnej Hell, předali z nás co nejvíc energie lidem a hlavně naplnili očekávání!”

Velká naděje domácí metalcorové scény dnes odhalí i premiéru nového EPčka “Verity“. Na co se můžeme těšit? Kapela potvrzuje, že do první uceleného materiálu vstoupila s jasnou vizí.

Naše EP vznikalo v průběhu loňského roku, kdy jsme se dali dohromady v nové, současné sestavě. Díky vší té energii nás to napadalo samo, všechno začalo zapadat a rozjeli jsme se jako obrovskej stroj kupředu. Dali jsme songy dohromady se všema aranžema a začali nahrávat. Nahrávání kytar probíhalo u našeho kytaristy Káji v jeho studiu SMILE production, kde kája vytvořil i elektronický podkresy a samply, bicí a zpěv u skvělýho Tondy Smrčky – Seabeast Production. Pak jsme vše poslali na mix a mastering do britského Avenue Studios, kde jsme po několika revizích našli zvuk, který nám sedí. Popravdě je to těžký říct nějak blíž jak to vznikalo, protože jsme za poslední půl rok udělali neskutečně moc práce.

Nezbývá, než držet palce. V Hillside totiž hodně věříme a doufáme, že si svou současnou kadenci úspěchů dlouhodobě udrží!

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: