Nondesript: Za množství našich koncertů, jsme za to strašně vděční (Rozhovor)

Při frekvenci našich festivalových návštěv, které zůstaly i během divného letoška relativně vysoké, narážíme každý rok na několik zajimavých objevů. Letos jich bylo logicky míň, ale jedno jméno opravdu zarezonovalo – NONDESCRIPT. Jihočeský objev léta aktuálně vydává debutové EPčko “Kids Who Never Get Old” a na kus řeči je odlovila i tázající se Denisa.

Čau kluci, můžete říct, jak jste jako kapela vznikli? Čí to byl nápad a jak jste došli k tomu hrát zrovna váš netradiční žánrový mix?

Ahoj holka! Po rozpadu naší první kapely jsme si uvědomili, že spolu chceme dál hrát. Na Mighty Sounds 2017 padnul první nápad založit Nondescript. Původně to byl nápad Standy a Ondry, ale potom jsme se rozhodli přibrat i Fleše, protože jsme v kapele ani nikoho jinýho nechtěli. Takhle jsme byli sehraní, znali jsme se a hlavně jsme dlouholetí kamarádi. Nedokážeme si moc představit, že by mezi nás přišel někdo úplně neznámý. A to co hrajeme, chtěli jsme hrát hardcore řízlej punkrockem a pak z toho vykrystalizovalo to, co hrajem. Nějak to neškatulkujeme, prostě takhle to z nás jde přirozeně. Každej do toho přinese něco z toho, co poslouchá, co ho ovlivňuje. Ať už je to punkrock, metalcore, nebo grunge. Je nám to jedno, prostě se snažíme dělat muziku, která nás baví. I kdyby se tomu říkalo metalcore.

V uplynulých měsících jste se docela rozjeli co se týče koncertů. Jak vnímáte český fanoušky? Máte ambice vystupovat v zahraničí?

Co se týče množství koncertů, jsme za to strašně vděční. Strašně rádi, že můžeme hodně jezdit a hrát. A publikum v Česku? Zatím jsme žádný jiný neměli. Prostě v pohodě lidi, kapelu podporujou a na koncerty chodí, někde míň, někde víc. Ale to už tak holt je. Ale jinak za nás české publikum určitě super, jsme tu doma. A to jak všichni říkají, že scéna upadá, je podle nás blbost. Myslíme si, že česká scéna je dobrá a je tady spousta lidí, co aktivně něco dělaj. A snaží se co můžou, právě aby ta scéna neupadala. V zahraničí určitě hrát chceme, ale co viď. Doufáme, že až se situace uklidní, tak ňákej gig padne.

Vaše nejnovější nahrávka, která je dá se říct ještě teplá z výroby je hodně emotivní. Jak dlouho vám trvala práce na ní a kde jste brali inspiraci?

Na nahrávce jsme pracovali zhruba rok. Materiál na EP je složen převážně ze starší tvorby, takže to stačilo nahrát. Ale v době, kdy jsme chtěli nahrávat, jsme hodně koncertovali, a tak se celý proces protáhl. Nahrávku jsme dělali ve zkušebně s Lvcasem Rybníčkem z Kraost, pro obě strany to byla prvotina a to na rychlosti moc nepřidalo. Inspiraci jsme brali především v chlastu (braník ♥). 100% alco energy drink. A z toho, co zažíváme, z toho, co se děje ve světě a z toho, co nás denodenně ovlivňuje.

Jak jste si užili letošní Summer Punk ve Volyni? Jeden z mála fesťáků, co nebyl zrušenej, jak se vám líbila atmosféra? Byla v něčem specifická?

Letošní Summer punk byl naprosto skvělej. Pro nás to byla první příležitost být na takovymhle fesťáku a dělat tam i něco jinýho, než jen kalit. A bylo to úplně nejlepší, lidi nám pod stagi hodili neskutečnej support a fakt jsme nečekali, že tam rozjedou takovej kotel. Na první kapelu. Rozhodně to byl pro nás jeden z nejlepších koncertů. A celkově atmosféra byla neskutečná a podle nás to byl jeden z nejlepších ročníků. Jak to vidíte s kapelou v době covidu? Plánujete voraz nebo práci na něčem novým? Voraz určitě neplánujem, dál zkoušíme a dáváme materiál na nový EPko . To plánujeme teď nahrát někdy v zimních dobách covidu a třeba na jaře to hodit ven. Ale kdoví, jak to bude.

Text // Denisa

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.