Na domácí scéně bude rušno. Činit se budou Abbie Falls, Skywalker, Krang nebo .themayrevolution (Exkluzivní vyjádření)

Na domácí scéně bude rušno. Činit se budou Abbie Falls, Skywalker, Krang nebo .themayrevolution (Exkluzivní vyjádření)

Rok 2024 je tu s námi sice jen pár desítek hodin, ale už teď můžeme říct, že by mělo jít o mimořádně silný tuzemsky hudební rok. Věrohodnost tohoto tvrzení můžeme potvrdit nejenom díky vlastní intuici, ale především informacím od samotných interpretů. Redakce Klubovny se hned zkraje roku vydala na stezku poznání a oslovila několik aktivních muzikantů a kapel, které nám pro vás exkluzivně odhalili informace ze svého kreativního šuplíčku.

V letošním roce se můžeme těšit například na nové releasy od Abbie Falls, Crippled Fingers, SCOOP, Skywalker nebo Krang. Nahlédněte s námi pod pokličku příprav a zapište si do kalendáře data nahrávek, které budeme na konci roku společně vzývat. Samozřejmě jsme nemohli opomenout ani Slovenskou stopu a brzy se můžete těšit i na velký přehled zahraničních releasů. Teď už ale předáme slovo těm nejpovolanějším, tedy samotným interpretům!

INFORMACE PŘÍMO OD INTERPRETŮ

VOJTA PAČESNÝ (ABBIE FALLS, DRIP, SEEING THINGS)

„Z hlediska mojí produkce pod Paranoia Sound, pokud všechno dobře dopadne, tak bude album Abbie Falls, album Seeing Things, dělám i na albu Defocus (to už je hotový) a pracuju už i na nový Avianě. Drip bude dropovat single velice brzo a potom budou následovat další. A taky už je rozpracovaný kolaborační EPčko se spoustou českejch kapel, který podle mě tak nějak spadaj, takže například Severals, Drip, Abbie Falls, Seeing Things a ještě se k nim přidaj Silent Generation. Zatím máme hotový jenom kostry, v lednu máme další session, ale jeden z těch tracků už je docela done a je to fakt odporně tvrdý a zároveň je tam strašně moc žánrů a vlivů. Ať už Jersey drill nebo downtempo. A můžu prozradit, že nový Severals budou lit. Letos by jim mohly vyjít minimálně dva songy.”

BRANKO’S BRIDGE

„V historii kapely asi nebyl důležitější rok než ten letošní. Vydáváme první album. Vracíme se na pódia po třech letech. Budeme hrát s novým kytaristou, setupem… V tuhle chvíli je to všechno před náma. Musíme tak nějak dokázat, co v nás je, že to stojí za to. Dokázat to lidem, co nás podporovali v době, kdy jsme nebyli slyšet, nebo teď na Doniu. Na těch třech letech v útlumu bylo nejhorší asi to, že „něco” děláš, ale není to vůbec vidět. Na druhou stranu se teď ale posíráme trémou. Hlavní úkol je se z toho všeho neposrat!

Ještě před albem budeme vydávat několik singlů. Pak turné po Česku, které vyvrcholí 16. května křtem alba v Kasárně Karlín, oznamovat ho budeme během několika dní. Kolem singlů videoklipy, releases… A pak hlavně koncerty. Konečně!”

CRYOUT

„Na rok 2024 máme určitě plánů víc než dostatek. Sotva jsme začali a už se nám rýsují docela zajímavý akce a projekty… Hned mezi prvními mezníky plánujeme dropnout další singl i s klipem, což stihneme během ledna/února, a mezi tím už bude rozpracovaný další, v pořadí třetí singl. Určitě se chceme dostat na co nejvíce akcí a dostat se do podvědomí co možná nejvíce lidem a odstartovat tím tak nějaké větší ježdění po akcích, fesťácích, apod… Budeme se snažit sjednotit vizuál kapely, což se nám prozatím daří docela dobře, a v neposlední řadě budeme samozřejmě pracovat i na technice, abychom si mohli dovolit i větší akce s větším zvukem. Co si budem, jako pro každou začínající kapelu je toho v prvním roce moc, ale skáčeme do toho po hlavě a ničeho se nebojíme. See ya v pitu!”

CRIPPLED FINGERS

„V táboře Crippled Fingers se stále nepolevuje. Další video singl „Out of Time” vyšleme už 25. ledna, no, a další singl na konci února. Všechno to pak vyvrcholí dropem na přelomu března/dubna, naší třetí deskou nesoucí název Through the Pain. Album, které nás už teď dost posunulo, pro nás bude naprosto zásadní. Nečekejte žádný pauzy, ale naopak smršť dalších songů, který už teď máme ready. Plní se nám i koncertní kalendář, do kterého budou přibývat i zastávky v zahraničí. Na rozcestí mezi metalem, hardcorem a thrashem ještě zůstaneme a my to vám všem o to víc otočíme, když u toho budete s náma 🤘🏻🖤”

– za Crippled Fingers, Aleš

HOMESICK

“Ahoj Gumi, právě dneska jsme dotočili poslední vokály do dvoupísničkového dema. Vyjde to během března a bude to post-hc s koňskou dávkou ema, takže si připravte ofinky 🙂. Natáčeno s Damiánem, který se stará jako vždy o celou nahrávku.”
– za Homesick, Mikuláš

HOUBA

„My v roce 2024 nic vydávat nebudeme. Máme naplánováno asi 35 koncertů a budeme připravovat nový songy, který bychom rádi vydali v roce 2025 na novém albu. Je to i z toho důvodu, že v roce 2023 vyšly 2 desky. Jedna kompilační, na které jsou 2 nové skladby a 2 covery, a druhá reedice z roku 2000, konkrétně album Kuře Punk-Pao. Jaro 2024 bude ve znamení koncertů, zejména s kapelou Volant. S tou jsme hrávali na konci nultých let v podstatě pořád. A tak si po letech střihneme asi 8 společných koncertů. V létě odehrajeme celkem dost festivalů nejen v ČR, ale taky na Slovensku a v Polsku. A podzim pojedem 10 akcí s Nežfaleš. Takže ten roku bude naplněný i bez nového alba. Navíc teď prostřednictvím anket sondujeme, které nové skladby bychom do playlistu zařadili. Takže playlist bude určitě výrazně obměněný. Těšíme se na to a vám do nového roku vše nej. Jste parádní pracanti a je vás vidět čím dál víc. Rádi vás budeme podporovat stejně jako vy nás.”
– za Houbu, Martíček

JAKUB HLAVÁČEK (SCOOP, TCHERT, FUNUS)

„Rok 24 bude doufám úspěšnej! S TCHERT jsme pokřtili EP INTI, které vyšlo na konci 2023, teď 6. 1. 2024 v Café V lese, a chystáme další věci, který budeme postupně zveřejňovat. Jsem sám zvědavej, kam nás to zavede, protože na INTI jsem pyšnej. Mám radost z toho celku, jak se povedl, od brutálního zvuku, o kterém si upřímně myslím, že nemá moc mezer (díky, Flo, jsi král!) přes cover, který vyryl Vojta Horálek do dřeva a následně obtiskl, až po způsob výroby vinylu, kdy jsme je nechali vyřezat neobvyklou metodou, jak jste mohli vidět na videu, které k INTI vyšlo. Takže start roku TCHERT víc než super!

No a se SCOOP jsme teprve vloni vyrazili na naši cestu, když jsme v červnu s americkými SPY měli první koncert. Potom se strhla smršť nabídek i do zahraničí a odehráli jsme nakonec 16 koncertů, který byly naprosto super, prodali kolem 100 trik a veškerý kazety, na kterejch byl náš dvojsingl. Teď máme nahraný EP, kde bude 5 songů, který už má opět v rukou Charles v USA a pracuje na mixu a masteru, tak jako tomu bylo u první nahrávky. Na EP budou dvě překvapení, který se doufám povedou, a ponese název Curb Justice. Víc zatím nebudu říkat, ale brzy se snad něco objeví na Instagramu. Haha.

Takže jsem za uplynulý rok ve výsledku rád, podařilo se pár super věcí, ale hlavně jsem mohl dělat něco, kvůli čemu žiju a bezmezně to miluju – hudbu. No a uvidime, co přinese rok letošní 🙂”

MICHAEL SCHNAUBERT (PRAZDNINY, THE COMPLICATION)

prazdniny – po turné s Marjari jsme začali psát nový songy s tím, že bychom po dvou EPs konečně chtěli nahrát debut. Koncept je takovej, že nejdřív všechny songy složíme na kytaru, aby to fungovalo jako písničky, a až pak se to bude celý produkovat. Zároveň k nahrání chceme použít co nejvíc real nástrojů, takže skupuju synťáky, drum machiny a učím se to ovládnout. Do studia jdeme v březnu, takže si myslím, že první singl by se mohl objevit před prazdninama.

The Complication – S Kompli jsme před koncem roku vydali novej singl „Paradise”, ke kterýmu nám teď v pátek 12. 1. vyjde i novej klip. Ten bude navazovat na předchozí singl „Muscles” a pojedeme k tomu pár koncertů, abychom to zpromovali. S deskou a dalšími singly je to zatím ve hvězdách :D”

INITIUM

„Na rok 2k24 je plánů docela dost. Konečně se nám podařilo nahrát komplet set-list, a to včetně podkresů, což znamená, že máme ke všemu kompletně backing tracks. Tudíž se pustíme do kompletního překopání set-listu, uděláme nový intermezza, celý to přeskládáme, ať z lidí na shows vymačkáme absolutně každou emoci a každou kapku potu. Samozřejmě budeme dál nahrávat a dál točit klipy, takže už v únoru se znova vrátíme do procesu a načneme další singl. I letos bychom rádi stihli aspoň tři, ideálně čtyři. Mimo tohle všechno jsme připravený upgradovat zvuk, takže v rámci tohoto roku budeme zkoumat varianty a nasbíráme trochu vědomostí (vlastně jen musíme našetřit prachy), abychom vybrali dobrý aparáty. A pokud všechno půjde dobře, tak bychom ke konci roku mohli dropnout zase nějakej novej merch, ale to už záleží taky na lidech a na tom, jak budou kupovat ten současnej (a kolik nasypem do aparátů :D). Zatím neplánujeme zásadní změny ve vizuálu, ale kdo ví, třeba nám v létě hrábne a podzim bude úplně jinej, ale nic jsme neslibovali a neslibujem! 😀 A samozřejmě to nejpodstatnější – budeme hrát, což nás nejvíc baví, na což se nejvíc těšíme a snad už teď můžeme říct, že to bude zas o kus lepší rok, než byl ten minulej!”

MAD RABBITS

„V roce 2024 se zaměříme zase o něco víc na psaní hudby a bude trochu míň gigování. I tak ale už teď máme zabookovaný fakt super akce, na který se strašně těšíme, až je budeme moct zveřejnit!! Mimo lednovou Klubovna akci na Kladně teď máme koncertní pauzu a do dubna chceme dát dohromady trochu víc heavy sound, kterej bude rvát koule!!”

KRANG

Nová deska Krang by měla vyjít na jaře 2024. Přesné datum ještě nemáme stanovené, ale určitě je se na co těšit.

Pronajali jsme si studio v Hranicích na Moravě, kde jsme pracovali společně s Yotamem, frontmanem kapely Useless ID, který za námi doletěl z Los Angeles a dělal nám producenta.

Když mi bylo 15 let, tak jsem na střední škole seděl v zadní lavici, měl sluchátka na uších, poslouchal Useless ID – „Redemption” (za mě TOP10 punkrock deska, co kdy vznikla) a představoval si, že takovou hudbu hraju a zpívám já. Teď, o 19 let později, sedíme s Yotamem ve studiu a společně pracujeme na desce Krang. Skvělé.

Zároveň tam s námi byl i Damian ze Skywalker, který udělal už na naší minulé nahrávce obrovský kus skvělé práce, a my jsme rádi, že můžeme točit novou desku zase s ním. Párkrát se už stalo, že se nám ozvala nějaká zahraniční kapela a ptala se na studio, kde nahráváme, že by chtěli stejně super zvuk, jaký máme my.

Na nové desce jsme zkusili udělat písničky o dost rozmanitější než v minulosti, ale zároveň jsme se snažili, aby to pořád znělo jako Krang. Za mě se to povedlo, vše drží pohromadě a myslím si, že tohle bude nejlepší a zároveň i největší věc, kterou jsme kdy s kapelou udělali. Je to mix našich nejlepších nápadů, které dovedli k dokonalosti za mě dva nejlepší lidi, s jakými jsme na desce mohli spolupracovat. I obal na vinyl bude velkolepý. Na tom pracuje náš basák Staňa, společně s grafikem z Indonésie, který neumí anglicky. :v Ještě nám chybí dodělat pár kytar a backvokálů, takže se teď po novém roce vrátíme na pár dní do studia, ale už se to vše pěkně rýsuje a moc se těšíme. Máme od toho větší očekávání, než kdy jindy. Podle mě nová deska Krang bude to nelepší, co by mohlo Česko v současné situaci potkat. Minimálně od korunovace Karla IV. jsme tady asi nezažili větší kulturní událost.”
– za Krang, Henny

SEVERALS

„Naší prioritou jsou primárně živé koncerty v roce 2025, kdy kapela bude slavit 10 let. Tím pádem tento rok pro nás bude spíše ve znamení příprav, nákupů a tvorby. Chceme opět přijít s něčím novým/větším/lepším. Původní plán, který jsme si loni nastavili po vydáni desky, bylo vydání EP letos na jaře, ale nějak se nám hromadí více materiálu, než jsme čekali… Tak je možné, že se to lehce protáhne a možná vznikne něco jiného. Dále nás také čekají dvě kolaborace, které nejspíš velmi brzy začneme odhalovat… Nechte se překvapit.”

– za Severals, Ondra

JAY (SKYWALKER / BITTER SEASON / CRYSTAL KIDZ)

„V roce 2024 budu do světa pouštět hodně hudby. Nechci asi úplně všechno propálit, nicméně s Bitter Season chceme určitě dodělat EP. Co se týče Skywalker a CRYSTAL KIDZ, řeknu tolik, že obě kapely maj hromadu hudby, která půjde ven. Víc si, ale zatím nechám pro sebe.”

SWEPT INTO DECAY

Duben bude dvojsingl. Bude se jednat o remix „Below Zero” a akustickou verzi „Silenced Puppets”. Datum zatím neurčené, ale bude se vydávat další dvojsingl a bude obsahovat 2 nové songy. Dále máme v plánu začít pracovat na menším EPku Ark Of Anguish a vydat ho někdy koncem roku. Ale to záleží na podmínkách. Tak bych to viděl na tenhle rok, co se týče muziky.”

.themayrevolution

„Rok 2023 pro nás byl zlomovej, znamenal naše zapsání pod bookingovou část festivalu Rock For People a hlavní ovoce to přinese tento rok. Navštívíme města, kde jsme ještě nebyli, a budem se vtírat do playlistů dalších a dalších posluchačů. Minulý rok jsme se taky zavřeli několikrát do studia k Damianovi Kučerovi a začali pracovat na nových releasech. Od EP DEAD INSIDE jsme to chtěli nějakým způsobem oddělit, takže jsme se rozhodli vyslat první singl do světa. Myšleno je to tak, že jsme oslovili George Levera, producenta a mixing engineera který stojí za nahrávkami kapel jako jsou Sleep Token, Loathe, Thornhill nebo Holding Absence, zda-li by neudělal na našem singlu mix a master. Souhlasil a je to super. Singl se jmenuje „POSTMODERN” a plánujeme ho vydat koncem ledna/začátkem února. Můžete se těšit i na něco, co jsme doposud vcelku zanedbávali, a to je klip. Ten jsme natočili s Tomem Tejklem a Kristiánem Kusznirukem z Hopes a je taky skvělej! Pak máme v šuplíku připravenej ještě jeden singl, trošku experimentálnější, trošku krok jiným směrem žánrově. Budete asi překvapený, ale snad pozitivně. Tam ale není jistý, kdy ho vydáme a ani kdy budou další singly, ani co budem dalšího dělat, takže jenom takhle: nová hudba bude, merch bude, koncert v Brně asi taky bude!”
– za .tmr, Michal

THE TRUTH IS OUT THERE

„Bunda: Nová deska vznikala vlastně postupně hned po vydání EP CRAZY v prostředí TTIOT studia a zároveň ve studiu Faust Records. Produkci si vzal na starost Hanzi. Tohle album bude asi žánrově nejpestřejší. Těšíme se, až budeme nové songy konečně hrát naživo!

Kraťas: Já mám radost, že se nám opět podařilo dát do kupy desku, kde je každý song úplně jiný, přesně to mám rád! Žánrově je to takový mix všeho, kde jsme se vždy pohybovali. Taky doufám, že bude dost cítit Hanziho posun v produkci a celkově zkušenosti získané z předešlých nahrávání.”

DOSUD NESPECIFIKOVANÉ INFORMACE (BEZ CITACÍ INTERPETŮ)

HOPES

Název: neznámý
Release: pravděpodobně letos

Informací okolo nového počinu Hopes je jako vždycky jako šafránu. Čerpáme proto ze skromného vyjádření na kapelním FB: „Snad budou nové věci a spousta akcí,” storiečka ze studia i loňského vyjádření, které naznačovalo preferenci studiové práci nad živými vystoupeními. Tak snad letos! A snad už s další plnohodnotnou deskou.

MÉTA MONDE

Název: neznámý
Release: pravděpodobně letos

Nejdříve singly a pak EPčko? Tak nějak by mohla (a snad i měla) vypadat cesta někdejších vítězů Startéru. Roman i Jakub se mezitím zabavili v propojené formaci Bariel AV, kterou jste loni mohli vidět na našem Halloweenu. Podle informací, které dosud máme, se na novém materiálu již intenzivně maká a můžeme očekávat i dotaženou vizuální identitu a projekce, jemiž tohle pražské dream-popové duo dlouhodobě vyčnívá.

ROBIN ZOOT

Název: Ponya
Release: 12. ledna

V naší crew asi nejadorovanější článek Milion Plus je pověstný vysokou produktivitou, se kterou se vyšvihl i loni. V roce 2024 se ale sudetský král rozhodl pedál sešlápnout už zkraje roku a brzy přijde s novou deskou Ponya. Sudetský rapový král se zatím připomněl singly „Givenchy”, „Legendario” a „Kdo?”, ze kterých se dá směrem ke komplexnímu materiálu jen těžko cokoliv odhadovat. Podle informací, které zatím máme, by mělo jít o pestrou desku, kde nebude nouze o klasicky úderné Robbie Trouble punchlines i upřímné zpovědi. Zoot mezitím odhalil vlastní webovou stránku i aktuální podobu zastávek tour.

THE VALENTINES

Název: neznámý
Release: pravděpodobně jaro

Podobně jako v případě městských krajánků z Glad for Today už nemůžeme The Valentines vnímat jako talenty, ale konzistentní sílu, od které se tím pádem stále více očekává. Mohlo by jít o jejich dosavadní přelomový materiál. Kapela okolo charismatického Honzy Doležala nás loni potěšila skvělým videosinglem „Happiest Day Ever” i přeměnou v sebevědomou synthpopovou formaci. The Valentines sedla tanečnější, až osmdesátková fazona, ve které dokonale prodají svou hravost a hitmakerskou nadstavbu. Bude takhle zní i zbytek chystané desky? Odpovědi bychom se měli dočkat již na jaře. A vzhledem k tomu, jak nám napříč redakcí loni sedli žánrový kolegové Good Times Only, se moc těšíme.

SLOVENSKO

HEAD2DOWN

Nová doska nám vyjde v januári 2024. Vydanie sa nám pretiahlo z viacerých dôvodov, takže to bude hotové rok po zahájení nahrávania. Pokračujeme v číslovaní albumov, toto bude štvrtý a názov dosky bude jednoduchý – F.O.U.R. (…for our undying rave). Je to názov veľa významov a presne taký bude aj album. Nečakáme od neho nič, skrátka sme nahrali hudbu tak, ako sme ju cítili a ako ju vždy hráme. Zaujímavosťou je, že celé bicie sme nahrávali na pás – klasický analogový proces. Bude to určite rôznorodý album. Vždy sa snažíme posúvať naše hranice. Striedame jednoduché a komplikované kompozície, takže sa nudiť určite pri počúvaní nikto nebude. Zbytok je už len na poslucháčoch, či sa im to bude páčiť alebo nie. Na albume je niekoľko hostí. Jedným je producent nášho albumu Brian Baják, ktorý prispel sólom do titulnej skladby „The Rush”. Druhým je spevák deathmetalovej kapely Synapse Failure, Michal Štrbka, v skladbe „Reasons Collector” a tretím hosťom je speváčka, známa ikona a stúpajúca hviezda na českej tvrdej scéne, Nicol z kapely Stellaris, ktorá naspievala podstatné party do songu „Tides & Shores” a posunula ho na vyšší level.

Plány: 2024 bude 20 rokov od oficiálneho vzniku Head2Down a budeme sa snažiť hrať a promovať nový album čo najviac. Budeme dávať dohromady nejaké videá a budeme sa snažiť vydolovať z našich možností čo najviac. Nič viac nič menej. S H2D sa už nesnažíme nikoho prešťať, ani šokovať, ani nanútene ohúriť. Ide čisto o hudbu. Nepatríme ani v undergrounde k mainstreamu, ale je nám tak dobre a našli sme si svoje miesto na scéne.”

STERCORE

„Ahoj Gumi a Klubovna! ❤️‍🔥 Rok 2024, bude pre Stercore, si osobne myslím, veľký a zase sa pokúsime dostať čo najviac našej hudby medzi ľudí.. Momentálne dorábame pár detailov na novom singli, ktorý je za mňa najväčšie peklo a zabíjáčka celej našej tvorby! Znovu donesieme do CZ/SK feat, ktorý odjebe pár ľudom dekel 😅😅 Tento singel bude súčasťou nového EP, ktoré pôjde von v druhej polovici roka a na ktorom tvrdo pracujeme… Mix a master je dohodnutý s producentom Jeff Dunne, čo je záruka vysokej zvukovej kvality! Rok 2023 nám po tých všetkých sračkách, čo sme za posledné roky zažili, ukázal, že stále to má veľký význam a ľudia nám dali na koncertoch toľko veľa energie a podpory, že ju celú vložíme do nového EP 🔥”

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: