Modrovlasá hvězda sociálních sítí Charlotte Sands přivezla do Prahy své nové album

Po loňském úspěšném supportování na turné 5 Seconds of Summer se ve středu do Prahy vrátila vycházející hvězda Charlotte Sands. Její koncert měl však namále, protože prostor Kasáren Karlín, kde měla zpěvačka původně vystoupit, byl ze zákona uzavřen doslova den před pražským vystoupením a osud akce tak visel na vlásku. Logistickou noční můru se však naštěstí nakonec pořadatelům fource.cz podařilo i v tak krkolomném termínu úspěšně vyřešit, a tak nadšení fanoušci přivítali Charlotte druhý den v náhradních prostorech klubu Bike Jesus.

Natěšené bylo publikum i na support, který sestával hned ze dvou začínajících kanadských zpěvaček. Ty si, podobně jako Charlotte, vybudovaly fanouškovskou základnu především na sociálních sítích. První z nich, pop rockerka Emi Jeen, si publikum okamžitě získala vřelým vystupováním a přátelskostí, s níž své skladby prezentovala. Jednu píseň si přišla zazpívat na balkon, se všemi si při tom povídala a vtipkovala, a dokonce vyzvala přítomné, aby se s ní na sociálních sítích spojili a nejrychlejšímu z fanoušků za první zprávu slíbila tričko zdarma. Někteří už Emi znali a zpívali spolu s ní, mnoho dalších se však i přes neznalost její hudby postupně přidávalo, až zpívalo a skákalo celé publikum. Než její půlhodinka skončila, měla už Emi všechny omotané kolem prstu, a tak bez pobízení zpívali, svítili telefony, výskali a dávali najevo svou podporu. Nakonec si celé publikum dřeplo na zem, aby mohlo provést hromadný výskok.

Druhá ze zpěvaček, AJA, do klubu vnesla novou atmosféru a klidnější, zpěvnější girl pop mixnutý rockem. I ji publikum vítalo s nadšením a nedalo jí žádnou práci přimět fanoušky zpívat spolu s ní, a to hlavně když do setlistu zařadila i covery na populární „Happier Than Ever“ od Billie Eilish nebo „Unwritten“ od Natashy Bedingfield. AJA předvedla také hru na kytaru a nebála se úplně smazat hranici mezi stagí a zbytkem klubu, když se i s mikrofonem vnořila do publika.

Charlotte Sands pak vtrhla do Bike Jesus dravější rockovější energie, která všechny v místnosti od samého začátku strhla. Modrovlasá rockerka si získala srdce fanoušků svou lidskostí a upřímností, s níž na pódiu mnohem víc než hudební idol připomínala holku, jakou jsou i její fanynky – včetně stejných problémů, obav, ale i vnitřní síly. S publikem se spřátelila, jako by byla prostě dobrá kamarádka, která se k vám přidá na párty, při níž si zapaříte a na chvíli zapomenete na své starosti. Publikum Charlotte zbožňovalo a přes skákající fanoušky a svítící telefony nebylo zpěvačku chvílemi téměř vidět. Rozhodně ji ale bylo pořádně slyšet, a to i přes mnohohlasou podporu fanoušků.

Charlotte zpívala melodické a procítěné balady, stejně jako energické rockové vypalovačky. Její nové debutové album can we start over? zaznělo téměř kompletní, k tomu Charlotte přidala oblíbené singly jako „Alright“, „Rollercoaster“, „Bad Day“ nebo „Every Guy Ever“. Zpěvačka se hned u několika skladeb sama chopila kytary, některé dokonce zvládla zahrát úplně sama akusticky. Dvě z těchto písní nechala vybrat fanoušky, kterým předala knihu kousků, které se do setlistu nevešly, jedním z vybraných byl například oblíbený singl „Special“. Přídavek nám zpěvačka sice nedala, celkem ale zazpívala sedmnáct skladeb, a i tak večer končil pořádně rozjetě – songy „Alright“, „spite“ a „Dress (Heavy version)“, který jak název napovídá patří k tomu nejtvrdšímu, co Charlotte dosud vyprodukovala. Ke konci se proto otřásala málem celá Štvanice.

Rozhodně není pochyb, že si fanoušci i zpěvačky večer užili na maximum. Všechny tři si Prahu pochvalovaly a slibovaly, že se k nám brzy zase vrátí a že už se těší napříště – a nebyly samy. I my jsme rádi, že se koncert nakonec tak skvěle vydařil a na příštím koncertě Charlotte Sands nesmíme určitě chybět.

Text // Kája Klenková x Foto // Anett

Gramatická zachránkyně, kterou do našich medvědích spár přivedla Min. Vždy připravená a spolehlivá Anett je velkou milovnicí punk rocku. Často nás zásobuje včasně zachycenými informacemi, které pro vás poté s rychlostí blesku (a po jejím nutném korektorském zásahu) nahazujeme na naše sociální sítě.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.