Mazleníčko s kytarami a výlet na divoký západ. Highly Suspect a The Picturebooks v ROXY (Report)

Highly Suspect jsme mohli naposledy vidět živě na Rock for People 2022, kde si získali narvané šapitó, proto jsem se na letošní koncert vyloženě těšila. Předskokany se stalo německé duo The Picturebooks, které již od pohledu vyzařovalo energii divokého západu. Vlasatý frontman v tričku s Mickey Mousem silně připomínající Márdiho z Vypsané Fixy vyprávěl barvitou backstory k téměř každému songu setlistu. Zdařilé new wave country nebo motorkový rock nebylo to, co jsem od předkapely očekávala, ale bylo to vlastně docela cool zpestření večera, přestože to není můj šálek kávy a western úplně nemusím.

Headliner večera nastoupil s velkou parádou a hned z prvních tónů byl slyšet jasný rukopis Highly Suspect. Kapely, co se nebojí zkoušet nové zvuky a již roky posouvá rockovou hudbu, což dokazuje i nominace na cenu Grammy.

Během večera jsme měli možnost slyšet starší zajeté songy, kousky z nejnovějšího alba The Midnight Demon Club i horké novinky. Hned během druhého songu večera nás unesli na novince „Mexico“, která nám svým zvukem za doprovodu tamburín a rumba koulí připomněla začátky téhle kapely. Signifikantní riffy a sólíčka připomínající milostný večer s kytarami byly pak doplněné o vokály, ze kterých se zvedají chlupy na těle. Dočkali jsme se ale i screamů a živelného circle pitu, který rozhýbal ploužící se ROXY. To, že u nás nejsou Highly Suspect žádnými nováčky, bylo znát i u staršího fláku „Serotonia“ z alba The Boy Who Died Wolf, kdy se sálem jednohlasně rozezněly lyrics: “I wish that everyone I knew was dead, so that I’d never have to pick up the phone. I just wanna be naked and masturbate all day at home.” Od té chvíle jsme byli všichni na orgasmické vlně nostalgie a hltali každý další song.

Jediné, co mohu vytknout, je horší ozvučení a místy nevyvážený zvuk. Jinak byla show možná i nad má očekávání a oceňuji promyšlenou hudební dramaturgii tohohle rock’n’rollu, která nás na dlouhou dobu nabila energií a ukázala nám spojení dvou rockových světů. A děkujeme Rock for People, že uspokojujete naše hudební tužby.

✍️ Jana Vařečková

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.