MASKY, KOSTÝMY, INDUSTRIÁL NOSTALGIE A BLACK METAL. CRADLE OF FILTH V PLZNI A BRNĚ. (report)

V neděli jsem se vydal na čtyřhodinovou cestu do brněnské Flédy. Byl jsem plný očekávání, protože Flédu všichni chválili, a to hlavně kvůli zvuku. No u první kapely jsem si říkal, jestli jsem si náhodou nespletl klub, protože zvuk losangelské kapely Drift byl nechutnej. Všechno bylo tak přepálený, až jsem poprvé v životě litoval, že na koncerty nenosím špunty do uší. A tak jsem doufal, že Cradle of Filth a Wednesday 13 budou mnohem lepší!

Přiznám se, že první dvě kapely jsem vůbec neznal, a o to víc jsem byl zvědavej, o co vlastně půjde. Drift přišli v postapokalyptických maskách a za doprovodu kouřostrojů to vypadalo fakt temně. No všechno se to změnilo s prvním tónem jejich setu, nezáživný hard rock jsem teda fakt nečekal. Zpěvákův synťák přidělaný na ruce působil komicky, protože bylo zřetelně slyšet, že zvuky jsou ze samplů. Pohyby na stagi připomínaly spíš dětskou besídku a jejich show nezachránil ani cover Gojiry.

Druhou kapelou večera byli alternativně metaloví Sick N’ Beautiful z Říma. Tahle banda už mi byla trochu sympatičtější. Možná to bylo i díky výraznému zlepšení zvuku. A ačkoliv mi jejich styl nic moc neříká, tak jsem si set užil. Možná na tom měla podíl jejich show – zpěvačka s laserovýma prstama, broušení kytary a hořící knížky – to jen tak někde neuvidíš. 😀

Tak teď určitě nebudu objektivní. Wednesday 13 se rozhodl udělat radost fanouškům Murderdolls a zahrál set plnej jejich songů! No a já jako jejich obří fanoušek jsem se nemohl dočkat. Naštěstí jsem se do Brna netáhl zbytečně! Skvěle zahraný, Wednesday i celá kapela byli plní energie. Slyšet songy, který jsem miloval jako malej a myslel jsem, že už je nikdy neuslyším… no prostě totální nával dopaminu. Nezapomnělo se ani na dnes už zesnulého Joeyho Jordisona. Geniální.

Headlinera večera Cradle of Filth jsem naposled viděl na Brutal Assault v roce 2022, kde mě moc bavili. A to se na Flédě opakovalo! Průjezd celou diskografií a nakonec i skvělej zvuk. Pokud jste CoF prošvihli, tak nezoufejte. Již brzy se do Česka vrátí, a to v červnu na Basinfirefest. Určitě si to nenechte ujít! Bohužel jsem ze super setu CoF musel odejít asi v půlce, abych na nádraží zjistil, že můj vlak má hodinu a půl zpoždění. No, co se dá dělat… ale stálo to za to!
Děkujeme, Obscure Promotion!

foto z plzeňského koncertu: LETy

Virtuálně nenápadný hrdina, kterého ovšem nepřehlédnete v žádném moshpitu, kde rozdává i přijímá lásku za pomoci loktů, highkicků a jiných mosherských technik. Hrdý rodák z Teplic nad Metují u nás zpracovává spoustu materiálu, který můžete na denní bázi hltat na našem webu, YouTube a sociálních sítích.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.