FILTER se vzpomínkami na divoké devadesátky přivezou novou desku NOVĚ do klubu Futurum Music Bar.

FILTER + SPECIAL HOST: BELMONDO

24 / 03 / 2024 / PRAHA / FUTURUM

Na Filter se těší tak moc fanoušků, že nebylo jiné možnosti než koncert přesunout do Futurum Music Baru. Nebojte, původní vstupenky vám zůstávají v platnosti!

Kariéra hlavní postavy FILTER, zpěváka Richarda Patricka, odráží jeho mnohotvárnou kreativitu. Během ní za více než třicet  let produkoval nejen hudbu své kapely, ale také dalších vedlejších projektů. Včetně skládání hudby k filmům a soundtrackům.

FILTER jsou jednou z nejpopulárnějších kapel postindustriální alternativní rockové scény 90. let. Kapelu v roce 1993 po odchodu z pozice kytaristy Nine Inch Nails založil zpěvák Richard Patrick a kytarista Brian Liesegang. (Btw.bratr Roberta Patricka, nejznámějšího filmového Terminátora.)

Jejich debut Short Bus vyšel v roce 1995 a stal se platinovým. Nicméně po vydání alba FILTER prošli prvními z mnoha změn v sestavě a Patrick až dodnes zůstal jediným stálým členem. Pak FILTER nahráli album Title of Record, a to se rovněž stalo platinovým. Především díky singlům z těchto desek – “Hey Man Nice Shot” nebo “Take a Picture” tuhle kapelu budete mít v podvědomí.

Třetí deska The Amalgamut vyšla v roce 2002, ale slibně rozjetá kariéra se zastavila, když se Patrick po letech těžké závislosti na alkoholu a drogách odebral na odvykací kúru v době, kdy k albu začalo turné a propagace. Přestože následuje pauza, na albu jsou dnes už kapelní klasiky “Where Do We Go from Here” a “American Cliché”.

Po Patrikově odvykačce v roce 2006 Patrick rozjel projekt ARMY OF ANYONE, superskupinu, kterou vedl společně s Deanem a Robertem DeLeo ze STONE TEMPLE PILOTS a Rayem Luzierem z KORN, ale po jední desce a turné se každý vrátil ke svým hlavním kapelám.

Pak se Patrick znovu soustředí na FILTER a vydává desky Anthems for the Damned (2008), The Trouble with Angels (2010), The Sun Comes Out Tonight (2013) a Crazy Eyes (2016).

…NOVÉ ALBUM…

V roce 2023 překvapil deskou The Algorithm. Původně vznikla v roce 2018 jako pokračování prvního alba kapely, Short Bus (1995), s názvem Rebus, projekt změnil směr v důsledku kolapsu platformy pro davové financování PledgeMusic. Navzdory tomu se některé materiály ze zasedání stále objevují v konečné verzi, zatímco další dvě skladby byly vydány už v roce 2020 jako singly.

Návrat Patricka a FILTER na starý kontinent tedy nebude jen zavzpomínání na zlatá a divoká 90. léta a kapelní největší hity, ale také představení nových písní!

Grunge zaobalený v gotické estetice, to jsou Belmondo, kteří pochazejí z Francie, Švýcarska a Velké Británie a zhostí se role supportu. Buďte tedy připraveni vstoupit do stavu transu špinavými riffy, elegantními refrény a plačícími melodiemi.

Nejlevnější vstupenky koupíte zde. Dále v sítích Goout a Ticketmaster. Akci pořádá Obscure Promotion.

Klubovna vždycky vynikala rychlostí zpracovaných materiálů a motivovaností. A přesně tyhle atributy dotáhla Min k dokonalosti. Zpracované fotky ještě během setu kapel? Pro naši tryskomyš žádný problém!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.