Krásně špinavá hmota Ho99o9 (Report)

Nastupuju na koncert pouze s třema panákama ginu a jednim pivem v krvi, což neni zvykem. No, tak uvidíme.

Fvtvre jsem chytil jednou v Karlovejch Varech, kdy se zvuk tak tlouknul, že to byl šílenej chaos. Zábavnej chaos. Ukázalo to takový to: “My jsme Fvtvre, děláme bordel a vy se zeserte”. To mě baví. Ho99o9 mě z nahrávky z nějakýho důvodu nebavěj, i když je tam všechno takový, že by mě to bavit mělo. No strejdo, uvidíme.

Fvtvre začnou a je to stejný peklo. Je to přesně taková ta kapela, která by mě nejvíc bavila v krátký dávce. Čus, nabodáme ti jako hřebíky songy do hlavy a po pár songách mizíme. Zvuk se tříská, vrací, vazbí a všechno je to příjemnej polochaotickej hnus, kterej na všechno sere. V Rock cafe je v tu chvíli největší poptávka po špuntech do uší. Je mi to sympatický, i když už v druhý půlce ztrácim pozornost. Někde tam vykoukne zajímavej indie prvek, kterej, i když nesnášim indie, tam sedí a hezky to probere.

Kapela hraje pro lidi, ale tak trochu na ně sere. Nejsem si jistej, jestli je ten postoj zábavnej, ale asi se s nim dokážu ztotožnit. Prostě děláš dlouho něco, co má řád a po čase už to nechceš řešit a prostě chceš udělat bordel a na všechno se vysrat. Jsem ale spokojenej a dávám dalšího pivsona.

Ho99o9 zněj jako šáša Crusty ze Simpsonů na cracku a to mě baví. Je to strašně špinavý, přifetlý, temný. Přípomíná mi to občas moje oblíbený Death Grips a Prodigy, který v druhý půlce i zazněj. Celý se to houpe, sype to a ty dva šamani tam přikládaj. Sestava dvou štěkačů a bubeníka je dostačující a každej dává maximum. Zaslech sem, že se rádi svlíkaj a že někde dokonce pleskali sekuriťáka pérem přes xicht. Trika jdou dolu, potu litry, ale péro nikde. Díky bohu!

Nečekal sem, že mě to bude tak bavit, ale zůstal jsem naprosto nadšenej. Ano prosim, live tahle temná energická hmota funguje a dává vám facky, porce krásnýho zla a zve to vaší mámu na večeři s tim, že už jí pak nikdy nezavolá.

Text a Foto: VelkáTlustá0

NÁŠ ROZHOVOR S Ho99o

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: