Koncerty v těžkých časech. Kdo nelenil ani během karantény?

Příchod covidu znamenal velkou čáru přes rozpočet pro všechny pořadatele, kapely a taky nás, natěšené diváky, kteří museli škrtat
v kalendáři jednu líbeznou akci za druhou.

Těžké časy ovšem přinesly i jedno pozitivum. Osamostatnění se. Ideální příležitost se osamostatnit a zprocesovat si live hraní samostatně.
Po #hot16challenge2 se tentokrát zaměříme na kapely, které nelenily
ani během karanténního období.

SKYWALKER

Skywalker se po obřím zklamání z odpískané tour s Deez Nuts oklepali opravdu rychle a přivedli na svět nadupaný živák, který nejen dobře vypadá, ale i zní na streamingových službách. Ambiciozní záznam “Live & Locked Down” vyšel na kanálu Dreambound a k dnešku čítá téměř 30 000 views. O tom, že hudba členům kapely opravdu chyběla, svědčí i na začátku zmiňovaná #hot16challenge2, která vrátila do hry i Crystal Kidz, jejiž nominaci nakonec neušlo ani Klubovní duo Gumi a Hadrabák.

EMPTY HALL OF FAME

Další, kdo přivedl na svět ucelenou nahrávku, byli Empty Hall Of Fame, kteří ve Studio Palba v Příkazech přehráli celé EPčko “Minuta Ticha“. EHOF nahrávku umístili na YouTube a audio verzi ke stažení na Bandcampu. Stojí to 2€ (cca 50,-). Veškerý zisk bude věnován kolektivu SF Mini v Olomouci
na pokrytí nákladů provozu tohoto super místa. Zajímavostí je, že se na živáku jako kameraman a střihač podílel náš Nazdy.

HC3

HC3 jste si nedávno prohlasovali až na druhé místo souboje o nu-metalovou hymnu. O tom, že mají pořád co nabídnout i po personální obměně, hovoří jejich zkušebnový živák, který v plné palbě prezentuje nejen nového zpěváka Adama Majerníka, ale především aktuální materiál.

DENOI

S postupným uvolňováním opatření přišly na řadu i online koncerty, kterých se pro změnu hned dvakrát zhostili brněnští showmani Denoi.
Po domácí show se účastníci první KlubovnaFajtfest Night vydali do Prahy na koncert pro #pomahameprvnilinii. A ruku na srdce. Koho by napadalo, že Vlasta Korec z Vyvolených bude jednou uvádět na stage partycorovou kapelu? Možnost online koncertu využili v rámci projektu Kultura
do domu i Sectrets Of Separation.

THE TRUTH IS OUT THERE

Vysokou pracovní morálkou se během karanténního období mohli pochlubit i The Truth Is Out There, kteří ze svých pokojů přehráli krásnou “Devils Roses Cats“. TTIOT před dvěma týdny vydali i dosud nevydaný singl Wounds, který se nevešel na jejich oceňovanou placku “All Little Revolutions”.

DEPRESSION ISLAND

Se svou troškou v nekoncertních časech přispěchali taktéž Depression Island. DI, kteří jsou i tváří našeho aktuálního CZ/SK playlistu na Spotify, si na vlastní pěst uspořádali livestream gig, který přenášeli na svém Youtube kanálu.

VYPSANÁ FIXA

“Milan z Fixy” se během karantény opravdu nenudil. Krom diss partu
od Marpa bylo okolo Vypsané Fixy rušno i koncertně. Členové kapely
se postupně (ne vždy v kompletním složení) zmohli na neuvěřitelných
10 koncertů(!), které zahrnovaly jak online vystoupení, tak i speciální autokoncert.

Fixa jej uskutečnila na prostranství holešovické tržnice a mapuje ho
i nejnovější videoklip “Pojedeme spolu“. Vypsaná Fixa tak překvapivě napsala nejrozsáhlejší příběh těžkých časů a stala se pravděpodobným rekordmanem za dobách covidu.

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.