Hot16challenge. Řetězák pro dobrou věc.

Povinná sociální izolace spustila krom mnohého i návrat k řetězákům. Hromadné nominace se týkaly skoro čehokoliv a již podruhé rozběhla i rapovou Hot16challenge.

Její pravidla v popisku videa shrnul Yzomandias, který se stal prvním nominovaným Čechem díky nominaci z “kolébky H16CH” z Polska.

“Idea je nahrát 16 bars, do jakéhokoliv beatu, během 72 hodin od nominování. Challenge vznikla v Polsku, kde se s její pomocí přispívá na boj s COVID-19. Jelikož v Čechách není stanovena oficiální charita na přispívání, tak jsme vybrali tři, kterým podle nás dává smysl v momentální situaci poslat peníze.”

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a momentálně do dění zapojila drtivou většinu aktivní MCs. Jaké “šestnácky” patří mezi nejpovedenější?

TY NIKDY

Zdánlivě hotovo je u Ty Nikdy, kde mají nahráno téměř všichni členové labelu. S první šestnáckou se vytasil Martin Matys, na kterého postupně navázali Rest, Paulie Garand, MC Gey a Idea. Ve všech případech se jednalo o to obsahově nejlepší, co zatím tento řetězák na naší scéně přinesl. Jako poslední se zapojil i Boy Wonder. Na kanálu labelu se nově objevil i part Krudanzeho. Dočkáme se i dalších partů z řad Crystal Kidz?

MILION+

Dlouhodobě nejaktivnější hráč na rapové scéně zatím, krom zmiňovaného Yzomandiase, vyslal do světa překvapivě jen jednu další odpověď, o kterou se postaral “ohnivej playboy” Nik Tendo. V obou případech musíme rozhodně ocenit vizuální zpracování, o které se postaral šéf kreativního oddělení M+ Adreas Gold. Nově se do H16 zapojil i Robin Zoot.

BLAKKWOOD RECORDS

Další label, který bude mít za chvilku hotovo, je Blakkwood Records, kde se postupně vytáhli Jay Diesel, Renne Dang, Dorian, Psycho Rhyme a jeden ze zakladatelů Fosco Alma. Svým partem nás opětovně potěšil Dang a příjemně překvapili Psycho Rhyme, Sharlota i Kour. Stáj Blakkwoodu se tedy opravdu činila.

RENNE DANG

1312

Aktivita pohrobku někdejšího “Brno Reprezent” po Michajlově návratu z vězení začíná nabírat na obrátkách a krom solových projektů přijali účast v challengi. Za label zatím odpověděli zmiňovaný Michajlov a taktéž znovu aktivní Tafrob. Brzy by se měl přidat i Daniel Vardan.

ARCHETYP 51 / HYPNO 808 / JAMES COLE

Virální challenge pro dobrou věc mezi sebe postavila několik velkých jmen, ale Youtube trendy zatím možná trochu překvapivě ovládl strašnický král Smack. Asi nejvíce nominací naproti tomu obdržel Hugo Toxxx, na jehož nominaci navázal i James Cole, který krom tradičně skvělé flow překvapil nominací “neoblíbence” Bena Cristovaa.

MARPO A “STARÁ GARDA”

Starou gardou” v nadsázce nazval Marpo své nominované, mezi které přizval i legendární duo Indy a Vec. Mezi prvními, kdo u nás zvedl rukavici, byl i Filip Konvalinka. Postupně se přidali Jay Diesel, Fosco Alma z Blakkwood Records, Tafrob a nově i Orion nebo Eurodel z Pio Squad.

VIKTOR SHEEN A “MLADÁ KREV”

Neváhala ani mladá garda, kterou v našich očích vzorně reprezentovalo především duo Skinny Barber, Indigo nebo Grey. Jedny z nejočekávanějších bárů pak podle očekávání vyslal do světa Viktor Sheen. Právě druhý jmenovaný pak do celého dění zapojil i Totally Nothina z hardocorových My Hard Lesson. Prapor kytar se snaží držet i WHTEVR, který nominoval John Wolfhooker. Jak se “holoubci” postaví nečekané rapové výzvě?

SLOVENSKO

Rapová challenge se samozřejmě nevyhla ani sousedům na Slovensku. O talentu v rodině se snažil přesvědčit Ego, který za sebe vyslal dcerku Ninku. Jednu z nejkvalitnějších slok zandal Separ, na kterého navázala překvapivě i partnerka Tina. Činili se i Majself, Dokkeytino a samozřejmě také Gleb. Svou nominaci využil i obávaný Roko.

POLŠTÍ DŮCHODCI

A na závěr se opět vrátíme do Polska, kde celou záležitost posunuli ještě dál. Evropská rapová velmoc totiž postupně přerostla v celonárodní happenning, kterého se zúčastňují i místní důchodci! Ano, čtete a vidíte správně. Klobouk dolu stařičcí.

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.