Kolektivní euforie a království pop-punku. Neck Deep potvrdili a možná ještě překonali loňskou dominanci (Report)

Čtvrtek patřil pop-punku a návratu Neck Deep, kteří nás na loňském Rock for People dohnali k slzám a dostatečně nalákali na další české dostaveníčko. A tohle čekání stálo za to, protože jsme se ani vteřinu nenudili.

Úvod večera patřil debutujícím Bitter Season, jejichž sestavu tvoří členové kapel Skywalker, Burning Steps a Lorelai. Spojuje je čistá láska k pop-punku, která byla slyšet od prvního momentu. Suverénní výkon lemovaly neortodoxní pohyby Jaye, který se v Bitter Season vrátil k baskytaře, a strojový výkon bubeníka Jirky. Těšíme se na další gig, podle posledních zpráv by k němu mělo dojit 24. listopadu v Eternii po boku Dead Stone a Krang.

Druhou pushovačkou programu byli Static Dress, kteří nás potěšili už v únoru po boku BMTH. Tentokrát jim patřila role suverénně nejtvrdší kapely a svůj úkol splnili na jedničku. Moshovalo se a ukázková ulička kolem sloupů zažila i několik drobnějších circlepitů. V případě Static Dress v čele s hyperaktivním Ollim nám nezbývá nic jiného než si přát jejich headline gig, fazonu na to mají. A po čtvrtku k sobě stáhli dost nových duší, které by je rády přišly podpořit.

Téměř vyprodané Meet Factory si na závěr večera užilo kolektivní euforii. Neck Deep chtěli pojmout tenhle večer jako velkou party, takže bariéry šly stranou a na stagi byli všichni vítáni. Neck Deep předvedli naprostou dominanci a opět uhranuli svým napojením na fanoušky. Ben stagedivoval do crowdu, Matt rozjížděl svoje kreace a jen málokdy někdo neletěl vzduchem. Neck Deep potvrdili, že patří nejen k nejzábavnějším a nejsympatičtějším kapelám současnosti. Tak třeba zase v létě? Vůbec bychom se nezlobili! Závěrem snad jen musíme smeknout před týmem Rock for People, protože ta kadence akcí, které do nás v posledních měsících hustí, je opravdu neuvěřitelná. A pokud se čas od času objeví i zástupce domácí scény, budeme rádi dvojnásob.

Text // Gumi & Foto // Jana Vařečková

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.