Klubovna oslavuje 10 let existence! Masivní oslava proběhne 7.května v pražském Crossu

Hudební medium a movement KLUBOVNA přichází s druhým ročníkem vlastního festivalu, na kterém oslaví 10 let své existence! To nejlepší z domácího coru, punkrocku, indie a rapu na venkovní stagi pražského CrossClubu!

Pro Klubovnu se jedná o dosud největší event a mezník, který uzavře první dekádu existence a otevře tu novou. Krom hudebního programu se můžete těšit i na spoustu stánků a překvapení, které vám budeme postupně odhalovat. Přijďte si s námi užít naše narozeniny, protože se bude slavit pořádně! A druhý den je státní svátek, takže se pojede až do rána! Vaše Klubovna

PROGRAM:

123 FAKE STREET – Jedna z předpokládaných komet letošního roku se po úspěšném debutu v pražském Chapeau a vydání debutového EP “Gang” chystá na první velkou příležitost a zkoušku, kterou bude náš fesťáček. Jádro kapely tvoří ex-členové kapel Depression Island, Brixtn nebo Ice-cream, kteří se stejně šikovně ohání hudebními nástroji i strojky v Die Hard barber shopu. V Crossu budou mít o motivaci rozhodně postaráno a my věříme, že se postarají o první pit oslav našich desetin.

KRANG – Tak nám to konečně vyšlo! Krangísky reflektujeme od prvotiny OK USA! a jsme moc rádi, že je můžeme přivítat mezi aktéry naší veselice v Crossu. S klukama máme spoustu společných zážitků, milujeme jejich průpovídky mezi songama a samozřejmě taky jejich tvorbu. Krang jsou náš nejoblíbenější domácí punkrock, na kterým jsme vyrůstali stejně jako na akčních filmech, kde se to jen hemží odkazy na hrdiny našeho mládí. Navíc posílají do světa spoustu důležitých message, které zazní i v naší osudovou neděli.

TCHERT – Absolutní dělo, které smete vše, co se mu postaví do cesty. Tchert jsou na scéně něco málo přes rok, ale už teď se těší velký pozornosti! Ostatně i my sami jsme je titulovali jako největší objev loňského roku. Formace, v níž se vyskytují tři lead basáci z kapel Skywalker, Marked As An Enemy a Silent Generation, letos plánuje debutové EP a možná se na něm objeví i aktuální cover Slayer. Tenhle slot reprezentuje všechny roky, které trávíme a tvoříme na corových akcích. Tchert patří k tomu vůbec nejlepšímu, co jsme kdy na KFN viděli a slyšeli. A my se už nemůžeme dočkat, až Cross obrátí vzhůru nohama!

GLAD FOR TODAY – Z někdejšího velkého příslibu tuzemské scény se pomalu, ale jistě stává stálice. S Glad For Today nás pojí historie ještě z dob, kdy se sympaticky na vlastní pěst snažili nakopnout domácí Hradec s Raindeer Festem. Za tu dobu reprezentovali tuzemskou scénu v Kanadě, odehráli stovky povedených koncertů a vydali album, které se před pár týdny rvalo o rockého Anděla. Jsme moc rádi, že se po čase s GFT opět shledáváme i v rámci naší akce. Naposledy z toho byly krásné vzpomínky plné emocí a singalongů. A věříme, že se to může 20. května opakovat i na Klubovna festu.

GOOD TIMES ONLY – Klubovna nikdy nechtěla stát na místě, omezovat se dogmaty a okrádat vás o skvělou hudbu jen kvůli nesmyslným škatulkám. Jednou z našich hlavních motivací vždy bylo propojovat scény, fanoušky i samotné interprety. A jsme moc rádi, že se na Klubovní akci konečně objeví i špička domácí indie – Good Times Only! S GTO nás pojí přátelství i vzájemný respekt, což dokládá i to, že u nich ve zkušebně vzniká i náš GP stream. Především se ale jedná o jednu z nejlepších česky zpívajících kapel, která dokáže pokaždé přijít s něčím novým a inovativním. Nevšední boyband do své tvorby a vizuálů promítá snění, nostalgii i tolik potřebný nadhled. Na tenhle koncert se opravdu těšíme, protože nás společně čekají pěkný chvíle.

RENNE DANG & band – Renne Dang je v mnoha ohledech samorost a unikát tuzemské rapové scény. V dobách, kdy se u nás jel hlavně macho styl a flex, tu byl někdo, kdo se nebojí rapovat o svých komplexech nebo se hlasitě vymezit proti xenofobii. Rychnovský patriot a hlas dětí, které vyrůstaly bez táty, vyčnívá pestrostí tvorby, obsahem a také otevřeností, se kterou prezentuje své názory. Krom toho se také vydal trochu netradiční cestou, nejradši totiž vystupuje s kapelou. A protože si chceme plnit i ty nejtajnější přání, doručíme vám Renneho vystoupení s kapelou. A máte se rozhodně nač těšit, protože do toho umí pořádnou šlápnout! Jsme přesvědčení, že se neztratí ani mezi zbytkem line-upu. Renne Dang s kapelou na KlubovnaFestu, máme radost!

MC GEY – A to nejlepší na konec! Headlinerem naší oslavy 10 let na scéně se stane opičí král a náš nejoblíbenější rapper Mc Gey! MC Gey před pár týdny vydal skvělou desku “O tatínkovi, který usnul” a je nám ctí, že vám jí v Crossu představí. Aktuální počin se takřka ihned po releasu dočkal označení jednoho z nejlepších počinů letošního roku. Krom novinky se samozřejmě dočkáte i jeho největších bangerů a my máme ohromnou radost, že se jich dočkáte právě na naší akci!

Klubovna Pouštěčka & DJ Nagano – A co by to bylo za oslavu bez Klubovní Pouštěčky? Tradiční party rej, kterému vládne pevnou party rukou DJ Nagano, se dostane ke slovu v horním sále kavárny v Crossu, kde se můžete těšit na divoký žánrový veletoče v ještě divočejším podání. Jako tradičně předem nevíme, jak to začne a jak a kdy to skončí. Jediné, co víme je, že vás budeme chtít všechny vidět řádit a užít si s námi po kapelách mejdan v klubovním stylu!

Předpodej:

GoOut https://goout.net/cs/renne-dang+good-times-only+dalsi/szxodhv/

Boom Events // https://connect.boomevents.org/cs/event/klubovna-10-fest

PRO VÍCE INFORMACÍ SLEDUJTE:

www.klubovna.net

http://bit.ly/KlubovnaFB

http://bit.ly/IGKlubovna

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.