Josefův brněnský průvodce. Kam vyrazit po KFN na Melodce?

Datum 7. 10., kdy se sejdeme v Brně na Melodce, je blíž a blíž. Pokud by se někteří z vás rozhodli v druhém největším městě naší republiky strávit třeba celý víkend, zde je pár typů na místa, u kterých podle mě vaší návštěvy litovat nebudete.

Tvrzení, že v Brně je jedna z nejlepších hospodských/ kavárenských kultur v Evropě, rozhodně není přehnané. Kvalitní restaurace, pekárny, kavárny nebo hladová okna jsou na každém rohu. Žiji zde už skoro deset let a stále objevuji místa, která mě dokáží ohromit. Pokud tento text čte nějaký Brňák, možná se mnou nebude v mém výběrů top míst souhlasit. Nicméně doporučení volím dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a taky na základě osobní zkušenosti!

Burgery!

Pokud máte rádi burgery, rozhodně se vyplatí navštívit bar Pablo Escobar nebo Burger Inn. Zde nešlápnete vedle s žádným z vybraných jídel. Návštěva zde je pro mě vždy svátkem! Můj nejoblíbenější chilli burger pak naleznete v restauraci Pivní stáj.

Je libo něco zdravějšího?

Asijská kuchyně je moje naprosto nejoblíbenější. Nejlepší Pad Thai naleznete v restauraci Viet Tam. Ale nejen Pad Thai je excelentní. Zde mi chutnalo zatím naprosto všechno. Vynikající PhoBo a závitky naleznete v GỖ restauraci. Pokud jste spíše na čínskou kuchyni, pak mohu doporučit Golden Sun a jejich kuře v pekingské omáčce!

Až půjdete v noci domů

No a až půjdete domů z Melodky, stavte se na kebab! Vždy se rád zdržím na místech jako Roj kebab, Obelix Kebab nebo Tureckém kebabu Masarykova. O půlnoci v podnapilém stavu rozhodně nebudete litovat! A za střízliva taky ne. Kombinace bylinkové a chilli omáčky vám bude chutnat!

Brno myslí ve velkém i na vegetariány a vegany!

Forky’s budete znát asi všichni. Ale věděli jste, že tato obří síť restaurací pochází právě z Brna? Nádherná dvoupatrová budova v centru, kde Forky’s sídlí, opravdu stojí za návštěvu. Jídlo si zde vybere naprosto každý. Další výbornou restaurací/ kavárnou je SKØG Urban Hub. Místo se skvělou atmosférou, příjemnou vůní a dobrým jídlem! Vegalité je pak restaurace, kde můžete ochutnat v bezlepkové a vegetariánské verzi i klasická česká jídla! Většina brněnských vegetariánů by vám tyto restaurace určitě doporučila!

Fanoušci kávy?

Kaváren je v Brně tolik, že by to vydalo na tři samostatné články. Osobně nejradši chodím do Café Morgal, kavárny Mymika a kavárny Podobrazy. Všude mají velmi dobrou a kvalitní kávu i zákusky. Dále pak mohu jmenovat kavárnu Podnebí, Kafe Friedrich nebo třeba Kafec Brno Orlí! Každá z uvedených kaváren má svojí atmosféru.

Alkohol!

Music Lab! Kulturně jedno z nejdůležitějších a nejzásadnějších míst v Brně. Bar, který sídlí přímo v budově fakulty JAMU, je místem pro potkávání mladých umělců a pořádání koncertů. Umělecká atmosféra z Music Labu opravdu dýchá. Strávil jsem zde spoustu krásných chvil!

Čtyři pokoje nebo Bar který neexistuje jsou místa, kam se jde za alkoholovým zážitkem. Luxusní drinky plné nezvyklých alkoholů a přísad, příjemná atmosféra a vzhled těchto barů vám dá pocit výjimečnosti! Nevíte co si dát? Poraďte se s obsluhou, která vám pomůže vybrat drink podle toho, co máte nejradši!

Nejlepší pivo v Brně je za mě rozhodně v Pivnici U Poutníka. Vzhledem naprosto klasická a tradiční hospoda. Nicméně pelhřimovský Poutník načepovaný zkušenými hospodskými je zde známou a žádanou věcí.

U Dřevěného Orla nebo U Dřevěného vlka můžete ochutnat zase dobrou Poličku nebo Krakonoše. V Pivní burze máte možnost vyzkoušet pivo z netradičních pivovarů díky speciálnímu systému. Každý stůl má v sobě zabudovaný displej, na kterém je vyobrazený aktuální výběr piv na čepu. Cena jednotlivých piv se mění dle žádanosti. Na displeji jde pivo přímo objednat. Unikátní zábava!

A co sobotní program?

Melodka, ve které se uvidíme 7. 10., je na koncerty samozřejmě skvělé místo. Dokonce si troufnu říct, že je to jeden z nejlepších klubů (ne-li nejlepší klub) u nás. Ale je toho daleko víc! Kabinet múz pořádá rozmanité akce, a navíc se v něm budete cítit dobře! Znovu musím zmínit Music Lab! Pokud si od metalcoru a hardcoru rádi odskočíte k jazzu nebo swingu, zde se vám bude líbit! Zajímavé akce (i když převážně v létě) pořádá také restaurace Ponava v parku Lužánky. Fléda je jedním z největších klubů v Brně a jejich akce často obsahují velká domácí i zahraniční jména všech žánrů.

Nebo se jděte podívat do divadla! Husa na provázku, Městské divadlo Brno, Národní divadlo, Janáčkovo divadlo, Divadlo Bolka Polívky, HaDivadlo… Vybere si fanoušek muzikálu, opery, klasické činohry i experimentálního umění! Brno má i svojí filharmonii, která hraje velmi zajímavé programy!

A nebo se jen jděte jen projít a objevujte! Jeden článek zdaleka nedokáže vystihnout košatost a všechny krásy Brna. Petrov, hrad Špilberk, Kraví hora, park Lužánky… Stojí to za to!

Těšíme se na vás s Klubovním týmem na KFN 7. 10.!

Za Klubovnu Josef

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY


klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.