Ikona popu v Praze! Proč se vyplatí jít na koncert Charli XCX

Je výrazná.

Je osobitá.

A už řadu let dělá pop té nejvyšší jakosti.

Kdo je Charli XCX?

Ruku na srdce. Každá redakce má svoje oblíbence.

Jména, na která nedáte dopustit. Jména, kterým odpustíte v podstatě cokoliv. Jména, který chcete vidět na vlastní oči.

Klubovna není výjimkou a do téhle kategorie za nás víceméně jednohlasně vždycky spadala Charli XCX.

Aktuálně šestadvacetiletá popová diva z UK, která nás pěknou řádku let zahlcuje hity všeho druhu. A možná, že právě to nás na ní tak baví.

Pojďme si v bodech shrnout naše sympatie, kvůli kterým Vám doporučujeme navštívit listopadový koncert v Roxy:

1) Hudební variabilita

Málokterá ze současných zpěvaček dokáže udržet takovou frekvenci vydávání songů. U Charli by se to dalo za posledních pár měsíců zprůměrovat klidně někam na hranici jednoho songu na dva týdny. A právě extrémní pracovitost nakombinovaná s touhou (a hlavně samotnou realizací) dělat věci pokaždé jinak nás dost baví.

1999, Spicy, Blame It On Your Love. To jsou asi tři nejvýraznější songy, na kterých se popová hvězda z UK podílela a nepřekvapivě zní všechny žánrově úplně jinak! K úplné dokonalosti pak žánrový veletoč dotáhla na mixtapu POP2, na kterém se objevili třeba hostující Tommy Cash nebo Tove Lo. Co song, to jiný žánr. Co song, to úplně odlišný sound. Není divu, že jsme desku zařadili mezi nejlepší desky roku!

Sympatický žánrový cross dokazuje ostatně i klip k jednomu z jejích největších hitů Boys, ve kterém se namátkou objevili třeba Frank Carter, Brendon Urie nebo Oli Sykes.

2) Aktivismus

Jedno je jisté.

Charli XCX rozhodně nepatří k mlčící většině. Zajímají ji palčivá celospolečenská témata a nebojí se k nim otevřeně vyjádřit. A nebo přiložit ruku k dílu. Hitmakerka proto dlouhodobě a maximálně otevřeně podporuje práva i informovanost o LGBT komunitě. Její instagram tento měsíc přímo srší v barvách duhy a rozhodně se nejedná jen o povinné marketingové pozlátko.

Lidskoprávní aspekt ostatně Charli dokázala například otevřeným supportem kontroverzně vnímané sebranky Pussy Riot, kterou dokonce přizvala jako support na své Pop2 Tour.

Cizí jí rozhodně není ani téma feminismu. Před čtyřmi lety dokonce pro BBC zrealizovala dokument “The F-Word and Me”, který moderní a srozumitelnou formou vykládá o feminismu pro moderní publikum na příkladu mainstreamové hudby neobyčejně osobním způsobem.

3) Instagram

Na první pohled možná trochu pofiderní hledisko, které ale má svoje opodstatnění.

Dokonale totiž reprezentuje další velkou devízu britský hvězdy. Ukázkově zmáklá komunikace s fanoušky a přirozenost, s jakou na ně jejich oblíbenkyně působí, je rozhodně plus. XCX má totiž jeden z nejzábavnějších instagramů v popkultuře a náležitě jej komplexně buduje. Exkluzivní backstage materiál, zábavné stories z přípravy klipů, nebo absolutně autentické posty ze soukromí (natáčené klidně bez make-upu a dalších příkras). Prostě real věc, kterou vás baví sledovat a nepřijde vám, že sledujete bandu protřelejch markeťáků.

Charli svůj IG navíc často využívá i ve prospěch veřejných témat, aktivismu či dobročinných sbírek (viz. předchozí bod). Podobně proaktivní je třeba i ve vytváření tématických Spotify playlistů. Tahle hvězda je zkrátka pro fanoušky na dosah ruky a svůj brand buduje s maximální pečlivostí i přirozeností.

4) Konstantnost

Kolik hvězdiček vyletělo a zase spadlo? Tisíce? No, možná statisíce.

Naše oblíbenkyně je však na vrcholu přes 15 let a dá se očekávat, že ji kariérní a tvůrčí vrchol teprve čeká. O její invenci jsme se už bavili a je to zjevně i největším důvodem jejího úspěchu. Konstantnost, se kterou rozhodně nemá problém, by mohla být inspirací i pro domácí inteprety.

Pokud se nebudete chtít posouvat tak si na vás za 15 let nikdo nevzpomene. To ale rozhodně neplatí v tomto případě.

5) Live show

A proč jít na show do Roxy?

Bude se totiž jednat o její první headline show v Čechách. Dosud jsme ji totiž mohli vidět pouze jako support pro větší jména (Katy Perry a Coldplay). Úloha supportů je přitom všem předem zřejmá. Nyní nás britská sympaťanda musí o svých live skills konečně přesvědčit naplno.

A že se bude na co těšit!

Její shows se totiž vyznačují extrémní dávkou energie, top výzdobou, skvělými tanečníky, rave soundem i povedenými hláškami.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: