Dynastie Skywalker pokračuje. Kdo jim šlape na paty?

Po velice úspěšné anketě o Českou nu-metalovou hymnu jsme s Bobem z Fajtfestu dostali další nápad, který se nám povedlo zrealizovat, a tentokrát organicky naverbovat přes 150 hlasujících.

Kdo z domácího corového rybníčku vládne live výkonu a dosahuje statusu “Poklad pro bookery“? Škála a rozsah nominací nebrala mezí, a tak se mezi nominovanými objevovala i jména jako Redzed, Bert and Friends nebo MC Gey.

Většina hlasujících ovšem pochopila hlavní message a na piedestal postavila Skywalker. Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl ovšem tentokrát maximálně těsný.

Rozhodly pouhé tři hlasy!

Dramatický finiš ankety opanovali Skywalker

1) SKYWALKER

Už od jejich prvního vystoupení na Žižkovské Noci bylo znát, že o nich ještě hodně uslyšíme. Skywalker po téměr deseti letech na scéně nenechávají nic náhodě a přirozeně se vyšplhali do pozice významnějšího corového tělesa uplynulé dekády. Po první především domácí pětiletce se zaměřili především na budování zahraničního renomé.

Po relativně pomalejším startu se jim prorazit skutečně povedlo a aktuálně jsou jedinou českou kapelou v rosteru Avocado Bookingu. Jejich dosud největší tour s Deez Nuts sice popravil covid-19, ale díky operativnímu řešení se jim aspoň povedlo vydat live karanténní nahravku.

2) THE TRUTH IS OUT THERE

Jednoznačně nejvážnějším konkurentem hegemona posledních let se stali The Truth Is Out There. TTIOT loni prožili svůj nejúspěšnější rok, který podtrhli nominací na žánrového Anděla a taky dvěma skvělými výstupy na KlubovnaFajtfest Night, které považujeme taktéž za dva nejhodnější výstupy dosavadního společného cirkusu.

Ostravští žánroví atypové, zdá se, po letech hledání našli nejen sami sebe, ale také cestu do srdcí stovek fanoušků. V rámci návštěvnosti i uznání se jedná asi o nejvýraznějšího skokana posledních 12 měsíců. Nicméně naprosto po právu.

3) SUNSET TRAIL

Konstantní formě a velké fanouškovské podpoře se těší taktéž olomoučtí patrioti Sunset Trail, kterým se díky albu Reflections konečně podařilo celorepublikově prorazit. Zároveň byli jedinou kapelou, která co do hlasů reálně ohrožovalo úvodní duo.

ST bohužel na začátku roku přišli o tour v Rusku i vlastní koncept koncertů, ale nyní už jsou opět ve studiu a zdá se, že zdaleka nevyčerpali ani svůj fanouškovský potenciál.

4) HOPES

Vážně i nevážně, každopádně rozhodně divoce a na 100%. Hopes po letech hledání našli stálou sestavu a díky posilám z Call Tracy získali pevnou půdu pod nohama. S heslem “Ty blbe” se jim podařilo na albu “Breathing Underwater” rozvířit domácí rybníček a rozmoshovat nejeden klub.

5) JOHN WOLFHOOKER

Za normálních okolností jasný favorit na výhru nejspíše doplatil na definici “core”. Před stále oblíbenějšími JW se momentálně otevřela doslova dálnice možností a také širší fanouškovské spektrum. Jejich nahrávku tak momentálně můžete slyšet v rotaci Fajn Radia a zároveň se těšit z jejich návštěvnické expanze. V Paláci Akropolis je nedávno vidělo přes 700 návštěvníků!

6) SHADOW AREA

Takhle se žádá o návrat! Početná fans základna bavičů ze Strážnice se opakovaně nechce smířit s odchodem Shadow Area. Symbolicky v anketě spolupořádané pro ně zaslíbeném FajtFestu vynesli momentálně neaktivní kapelu až na šesté místo. Dočkáme se návratu?

7) ATARI TERROR

More attention please!” musí svítit i na radaru Atari Terror, kteří se měli vrátit taktéž na Fajtfestu. Corona byla sice proti, ale dav chce rozhodně víc Ataráčů na stagi. Navíc jde o lehké zadostiučení, neboť v naší nu-metalové anketě skončili těsně na 11. místě. Nyní už jim však elitní TOP10 neunikla.

8) GUTALAX

Těžká váha, která skončila trochu překvapivě až na osmém místě. Proč? Možná právě proto, že je našinec vnímá stále jako zahraniční kapelu. Gutalax, kteří byli pro našince trochu neznámou, se začali v line-upech domácích festivalů výrazněji objevovat až v posledních letech. Jejich ukázková Toi Toi story z loňského Brutalu ale obletěla celý metalový svět!

9) STREETMACHINE

Suverénně největší překvapení finálové desítky. STREETMACHINE se stále těší velké podpoře a jejich skalní neváhali častokrát sypat jejich oblíbence na místo nejvyšší. Kapela, která kdysi nahrála song s Řezníkem, aktuálně připravuje vydání nového alba, které vzniká ve StreetSound Studiu.

10) Backfist

Hajdova banda pro sebe v konkurenci Glad For Today a Satisfucktion urvala finální slot naší TOP10. Bezesporu se opět jedná o další překvapení, neboť Backfist v posledních měsících příliš koncertů neodehráli. Na druhou stranu se těší unikátní podpoře napříč omladinou i hardcorovými kmety, kteří je zahrnuli podporou i v naší anketě.

Text: Gumi

Když jsem se rozhodoval co budu chtít dělat ve volném čase, Klubovna byla jasnou volbou. Více nejen o mne, ale o celém týmu Klubovny zjistíte v sekci NÁŠ TÝM.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: