Guestlist: Koncerty se vrací! Co od nich čekají samotní aktéři?

Doba nekoncertní je minimálně dočasně u konce. Konečně. Ale že to trvalo! A po nekonečném koncertním půstu nastává doba (minimálně dočasné hojnosti). Dočkáme se i po roce lačného publika bažící po tařka jakékoliv dostupné akci?

Oslovili jsme pro osmičku muzikantů, kterým jsme položili tři standardizované otázky, které aktuálně hýbou kuloáry i fanouškovskou obcí.

1) Co čekáš od dalšího rozvolnění akcí? Myslíš, že se můžeme dočkat větší návštěvy lokálních akcí?

2) Myslíš, že se bude hrát i po létě nebo jde jen o předvolební populismus?

3) Budeme moct tebe nebo tvoji kapelu během léta někde vidět?

A jak se na následujících řádcích dozvíte, úplná shoda nepanuje. Dočkáme se dalšího krátkého okna radosti? Nebo se na koncertech budeme potkávat jako tehdy za normálních časů?

HONZA DOLEŽAL (THE VALENTINES)

1) Myslím si, že minimálně ze začátku je možný, že si lidi budou akcí víc vážit, ale nemyslím si, že by jich začalo chodit nějak enormně víc.

2) O populismus jde rozhodně, protože teď všichni kluci v parlamentu (napříč stranama) chtěj bejt hodný a nasbírat u lidí plusový body. A upřímně se bojim, v jakejch číslech se zase ocitnem na podzim.

3) Větší festivaly, kde jsme měli hrát, se přesunuly na příští rok, nicméně v červnu určitě budeme hrát v Hradci na Regionech a pak se uvidí, co se ještě stihne doorganizovat.

MARTIN SLÁDEK (LIGHTHOUSE KEEPER)

1) Čekám, že se bude tak trochu experimentovat. Vzhledem k tomu, že je nějaký opatření. Ale i strach nebo opatrnost od lidí tu podle mě bude pořád, tak si nemyslím, že to bude úplně Woodstock 69. Zájem podle mě bude velkej a myslím, že se lidi budou rozhodovat na poslední chvíli, jestli přijdou. Strašně bych si přál, aby každej klub nebo promotér, co tu neskutečně dlouhou dobu čekal, věřil a vytrval, se dočkal full housu pokaždý přes to léto. To samý přeju i interpretům. Ta doba nebyla lehká a pro každýho to byla zkouška, takže i já se chystám jít a podpořit kamkoliv jen budu zvládat.

2) Skvělá otázka! Já se k populismu přikláním, ale od sledování politickýho dění se už několik tejdnů až měsíců distancuju, protože mám jasno koho budu volit na podzim a nezajímá mě, co aktuální vláda vede za marketing na úkor zdraví lidí ať už fyzickýho či psychickýho. Nicméně si myslím, že hrát/nehrát se bude podle toho, jak zodpovědně se lidi budou chovat. Vždycky je to o lidech.

3) Máme rozjednaný hraní s několika festivalama ve stavu vyčkávání a uvidí se podle situace a nařízení. Dál pak chceme přes léto pracovat na dalším EP, který jsme tak trochu odkládali hlavně kvůli mým státnicím a diplomce. No a v neposlední řadě jsme připravený udělat koncert na vlastní triko a v podstatě i trochu náhradu za křest Drowning, kterej se 3x přesunul až jsme ho museli zrušit. Jasně potvrzený hraní máme ale na podzim 5.11. se Slaves, Acres, MAAE a dalšíma v Chapeau v Praze.

JAN RACEK (ABOVE)

1) Mohlo by to přilákat i lidi, který to do teď moc nezajímalo. Přece jen se po roce, kdy jsme byli zavřený doma, začne něco konat.

2) Nejsem si moc jistej, jestli něco bude po létě, osobně mám strach i o akce, který máme booknutý na září. Ale ani bych neříkal, že jde o předvolební populismus. Zkrátka ještě několik desítek naší populace nebude proočkovaná, ať už vakcínou nebo proděláním nemoci. Navíc přes léto úplně zmizí veškerá opatrnost, takže si nedělám iluze, že na podzim zas můžeme být ,,best in covid…”

3) S kapelou už máme v plánu 25.5. Budějovický Majáles. Aběhem léta to budou převážně nějaký venkovní akce, který jsme měli delší dobu v plánu s klukama ze Step to the Crowd a Safecourse. Snažili jsme se booknout něco většího, ale v týhle době, kdy se festivaly a mnohdy jejich line-upy přesouvají někdy až o dva roky, je to někdy skoro nemožný.

TERKA ČECHOVÁ (MLADÉ PERSPEKTIVNÍ RYBY)

1) Vzhledem k tomu, že kultura doposud stála, myslíme si, že většina lidí uvítá kulturní vyžití ve svém okolí. Samy se na to těšíme!

2) Těžko říct. To záleží i na dalším možném (a nemožném) ministrovi.

3) Ano! V rámci soutěže INTERPORTY budeme hrát v Ústí nad Labem a kromě samotného soutěžení si zde dáme i normální koncíček. A jelikož tvoří sever pilíř naší fanouškovské základny, rýsují se zde další akce.

PETR JIRSÁK (CIGARETTE SYNDROME)

1) Určitě, větší akce na který lidi dojížděj z větší dálky jsou zrušený a lidi už jsou lačný po nějaký kultuře

2) Vzhledem k tomu, jak postupuje očkování, tak jsem v tomhle optimistou, pokud teda nepřijde nějaká šílená mutace, proti který současná vakcína nefunguje.

3) Čoveče, to je zatim dost ve hvězdách, máme rozjednaný nějaký akce, ale organizátoři si ještě nejsou jistý, jestli proběhnou. Ale opět jsem optimista a alespoň párkrát někde k vidění budem.

ALEŠ RIEDEL (CRIPPLED FINGERS)

1) Čekám minimálně nějakou motivaci a finanční přísun pro lidi v kultuře. Větší návštěvnost ani moc ne. Pořád tu vládne strach a respekt u těch, co měli horší průběh nebo při nejhorším o někoho přišli. Znám i pár jedinců, co si radši počkaj alespoň na první dávku, než aby něco riskovali.

2) Pokud se bude rozvolňovat postupně a mezitim pojedou píchačky, tak si myslím, že už by k žádnýmu tvrdšímu lockdownu nemuselo dojít. Počítám taky s možností, že se to přepískne a přijde další, ale sice ne až tak silná vlna. Vždycky se ale najde nějakej šašek, co řekne, že jsme ‘best in covid’ a bude si na tom chtít jakýmkoliv způsobem namastit ať už kapsu, hlasy nebo cokoliv jinýho. Tady je možný všechno.

3) Samozřejmě. Letos se opět snažíme pokrýt celou republiku. Máme zatim 11 akcí jen přes prázniny, takže se těšte, vy hovada. Už jen ladíme detaily s organizátory, aby všechno klaplo jak má. My žijeme pro koncerty a pro jakoukoliv možnost se vidět s lidma ze scény, takže jsme se do toho obuli a nenecháme si ujít ani jednu příležitost, kdy budeme moc bejt ať už na stagi nebo před ní. No a jestli najdeme chvíli, tak někdy mezitím vším budeme točit dva klipy.

MARIO ANGELOV (BURNING STEPS)

1) Nic, čemu bych rozuměl. Nicméně ohledně zájmu lidí a návštěvnosti jsem určitě optimista.

2) Já osobně tomu věřim. Může se to zdát naivní, ale kdybych nevěřil, tak bych se musel už dávno zbláznit.

3) Zatím se to tváří, že nějaký akce budou, pár jich máme zabookovanejch, ale v současný chvíli se asi řeší hlavně jakou podobu budou koncerty mít a za jakejch podmínek bude možný je uskutečnit.

FILIP VLASÁK (NO FACE NO CASE)

1) “Větší návštěvy” nějakou chvilku asi ano, ale s nějakýma obr navštěvnostma bych zas nepočítal, přece jenom hned po rozvolnění bude akcí hafo a lidi nebudou vědět kam dřív, tak bych to viděl.

2) Těžko říct a neodvažuju si to nějak moc předpovídat. Ale samozřejmě aby to skončilo stejně jako naposledy, to si nepřeje nikdo.

3) Yes. V srpnu se poprvý s NFNC ukážeme živě na Death Coffee Párty v Litoměřicích, týden na to na Slovensku v rámci Loud Farm Festu a na 11. září jsme si sami zabookovali Cafe Na půl cesty, kde se chcem ukázat s dost nestandartní rap-lineup sestavou, ale to si ještě necháme pro sebe prozatím.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: