Fajtův kopec zažije revoluci. Line-up obohatí i Stick To Your Guns (Víme první)

Všechno zlé je pro něco dobré. Letošní koronavirová patálie zpřetrhala spoustu plánů a u festivalů to platí dvojnásob. Výjimkou nebyl ani Fajtfest, který musel svůj line-up podobně jako drtivá většina kolegů přesunout na příští rok, na druhou stranu se týmu FF podařilo přepnout opravdu briskně na záložní plán.

O tom, že ve slovníku pořadatelů slova jako “nejde to, neexistuje” nenajdete, naznačila už povedená Fajtfest Help Party. Současný marasmus ovšem přinesl i dílčí pozitiva. Třeba možnost přibookování ještě zajímavějších jmen. A v tomto případě se opravdu vyplatilo pořekadlo, že na ty správné věci se vyplatí počkat.

Line-up nadcházejícího ročníku totiž obohatí i STICK TO YOUR GUNS. Formace okolo charismatického Jesse Barnetta se rovněž stane jednou z dosavadních největších akvizic na Fajtově kopci. Více nám prozradil ten nejpovolanější, Bob Fleck z Fajtfestu.

Jak se přibookování STYG na nadcházející Fajtfest zrodilo? A co za tebe tahle akvizice přináší do line-upu?

Co přinesou STYG pro Fajtfest ? To je výborná otázka 🙂 Podívej se, tahle kapela spojuje styly od hardcore přes punk, metalcore a jak často opakuji, pokud si zamiluješ jeden jejichh song , tak domů miluješ všechny alba (smích).

Tohle bude absolutní svátek pro celou hardcore- punk komunitu na celé Vysočině a nejen tam . Ten koncert se s jejich booking agentem domlouval asi dva roky a základem toho bylo, aby všechny jeho kapely byly u nás absolutně spokojený nemluvě o plnění všech závazků. Jsme momentálně nesmírně šťastní.

Za nás se jedná o rozhodně parádní úlovek a asi nejatraktivnější jméno line-upu pro příští rok. Dá se říct, jestli se jedná o “největší jméno”, které se Vám na Fajtfest zatím podařilo booknout?

V roce 2018 headlinovali Emmure a po čase se dali dohromady, jeli tour se skvělou deskou “Look at yourself”. Emmure mají obrovské spousty fans, ale i těch, co je nenávidí , takže pro nás to byl celkem risk, ale STYG jsou podle mě mnohem větší jméno už jen z důvodu, jaké hrají sloty na festivalech, jezdí s Parkway Drive nebo Architects, takže pro mě to je číslo jedna v pomyslným headliner žebříčku, ale pro někoho jiného to mohou být třeba Comeback Kid, Eskimo Callboy nebo Crystal Lake. V kombinaci s Lionheart, Knocked Loose, Deez Nuts a dalšími se určitě staneme jedním z hlavních hardcore svátků v roce 2021. Díky za Vše!

Ps: Trochu mě akorát mrzí ta ubrečená nálada na naší scéně a stále se používající slova: nejde, nemůže, nechtějí… Fajtfest je myslím důkazem, že i v malém zapadákově u dálnice to jde!

Nezbývá, než držet pořadatelům Fajtfestu palce a údajně by nemuselo jít o poslední update už tak nadupaného line-upu…

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.