Ed Sheeran neznamená pouze uhlazený pop pro rádia. Často a rád vykračuje do nadžánrových vod

Pořadatelé Rock for People se toho vážně nebojí! Loni se dočkali kompletně vyprodaného festivalu, který jim vlil krev do žil a tento rok nepolevovali, ba naopak. Na festival dovezli vedle věhlasných Muse, také metalové krále Slipknot nebo mladé naděje Machina Gun Kellyho a The 1975. O tom, že v booking sektoru sedí lidi, kteří mají výborné krmení pro malé rybky, už víme. To se potvrdilo v několika případech (The Hara, Call Me Karizma nebo Palaye Royale), ale zajímalo by mě, na co nahodili tentokrát.

Rock for People si vytáhl jednoho z nejžádanějších umělců poslední doby. Irský zpěvák Ed Sheeran doveze 27. července 2024 do hradeckého Parku 360 svoji monstrózní stage v rámci pokračování úspěšného MATHEMATICS TOUR. Pro organizátory to je vážně výzva, jak se na akci připravit.

Očekává se obrovský zájem. Ještě aby ne, když poslední vystoupení před pěti lety přilákalo do pražských Letňan okolo 150 000 lidí. V Hradci Králové ještě takto velkou akci nezažili, takže to bude křest ohněm, jak se pořadatelům podaří připravit Park 360 tak, aby vše proběhlo na výbornou.

A jak se na to připravit? Rock for People má v plánu z koncertu udělat celodenní akci, která bude mít doprovodný program, ať už ve formě hudby nebo jiných aktivit, takže lidi budou najíždět postupně. K dispozici bude Foodtruck nebo stanové městečko stejné, jako ho znáte z festivalu, takže nebude problém v areálu přespat a udělat si z koncertu víkendový výlet. Stejně jako parkování, které bude zajištěno stejně jako v rámci festivalu. Sečteno podtrženo, ten kdo jezdí na festival, tak si v červenci dá jednodenní afterparty!

Důležité zmínit! Vstupenky. V posledních letech se bojuje s přeprodejem vstupenek. Proto se organizátoři rozhodli k řešení. Každá vstupenka bude na jméno, takže stejně jako v Praze bude potřeba se prokázat dokladem totožnosti a druhá věc, že Vám QR kód dojde až pár dní před akcí, aby se zamezilo většímu překupování. Za mě jedině dobře! Stejně už je to například u Coldplay.

A co mě teda maximálně dostalo! Z komentářů jsem vyčetl jednu zásadní informaci, jelikož Ed Sheeran má v rámci tour svoje pódium uprostřed, tak tomu jinak nebude ani v Hradci Králové. Areál nebude takový, jaký známe z festivalu, ale změní se ve stadión, takže lidi, kteří uvítají místa na sezení nemusí mít strach.

Ale teď už pojďme k nejslavnějšímu hudebnímu zrzkovi. Jak všichni ví, tak Ed Sheeran začínal s hraním na ulici, až se dostal do vyprodaných stadiónů, ale věděli jste, že má za sebou i rapovou kariéru?

Ed Sheeran ve svých začátcích spolupracoval s umělci jako Devlin nebo Sketpa, což byl takový pouliční grime. Díky tomu, také vznikla deska No.6 Collaborations Project, na které se představila celá řada umělců jako Khalid, Stormzy nebo Calum Scott, který Eda doprovodí na společném turné.

Že se u Eda Sheerana jedná o multižánrového umělce, to už víme. Není to jen kluk, který hraje na akustickou kytaru. Nebojí se spojit síly třeba s Bring Me The Horizon a střihnout si s nimi předělávku na Bad Habits. Škoda, že se této verze nedočkáme na festivalu Rock for People. I přesto si část fanoušků na první dobrou myslela, že se Ed na festivalu představí jako další headliner, ale opak je pravdou a termín je jasně daný. Jedná se o sólo vystoupení v rámci Rock for People Concerts.

Rap se v jeho písničkách objevuje dost často. Jak už jsem zmiňoval, tak Ed v mládí rád experimentoval s hudebními žánry. Zde jeho začátky, kdy s Devlinem jeli na ulici rapový battle.

Nebo již zmíněné album z roku 2019, na které si pozval řadu hostů, jako třeba u písničky Take Me Back to London. Zrzek odložil akustickou kytarou a zrodilo se album, které asi nikdo nečekal. Bylo tam více elektroniky, ale hlavně rapu! A co si budeme? Ed rap dává dobře, takže proč vlastně ne? V této písni si střihnul feat s raperem Stormzy.

Spolupráce s raperem Sketpou, kdy mu Ed dělá hudební podkres.

Tvrdších písní se nebojí ani ve vlastní tvorbě, kdy s dalším popovým zpěvákem Bruno Marsem nahrál rockovou skladbu BLOW. A očividně se kytar ani v budoucnu nechce vzdát. Po již zmíněné spolupráci s Bring Me the Horizon přichází na řadu další z méně očekávaných spojení. Na sociálních sítích koluje společná fotka s Dani Filthem, který je frontman kapely CRADLE OF FILTH, kteří mimochodem dorazí do Brna a Plzně v únoru 2024! Co z toho vznikne? To si ještě musíme chvíli počkat…

Písničky od Eda se často vyskytují ve formě coverů. O ty nejlepší se stará skupina Our Last Night, která pár skladem od irského zpěváka přezpívala. Ať už to je skladba I Don’t Care, Shape Of You a nebo oblíbená Bad Habits. Takže pokud Vás nebaví originální verze, tak tyhle Vás zaručeně bavit budou!

Že se na hradeckém letišti bude jednat o nezapomenutelný večer je jisté už od prvního dne zveřejnění. Mood Ed Sheeran naladilo spousta lidí po oznámení koncertu a příspěvky zaplavují sociální sítě. Nám nezbývá nic jiného, než popřát hodně štěstí s koupí vstupenek a za rok na viděnou!

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.