Diskutování STELL/\RIS hlásí proměnu, kterou hledí do budoucnosti

Málokdo dokázal v poslední době na scéně způsobit takový rozruch. O STELL/\RIS je každopádně slyšet. A to jak koncertě (vzpomeňme si na aktuální zářez v Modré Vopici), tak i v diskuzní fórech, kde jsou zřejmě zastoupena všechna názorová spektra.

A jedno je jisté. Diskuze pokvete i nadále, protože tu máme po roce další singl. Tím je novinka “Dust of Future“, která nás přenáší do post-apokalyptické vize budoucnosti. A kritikou se nešetří, neboť v kapelním prohlášení doslova stojí: “V prachu budoucnosti. Přesně tam skončíme, pokud budeme hrát tuhle nebezpečnou hru – hru s našimi životy, životy našich blízkých i těch, jejichž hlas není slyšet. Konzumní životní styl, věčná nenasytnost, druhová nadřazenost, arogance či lhostejnost ke všemu a ke všem jsou jen malou výsečí definice „moderního člověka“. Jenomže v tomhle jedeme všichni spolu.” Tímto prohlášením tepou STELL/\RIS do živého. Možná to zní trochu jako předvolební slogan, každopádně také jasně, srozumitelně a čitelně.

Obvyklou nekonkrétnost schovanou za fráze tedy nyní rozhodně nečekejte. Naopak došlo na doslovnost. V klipu nám dobře známého režiséra Igora Paliatky jsou promítány problémy současné doby – konzumní život, znečišťování, problémy s odpady či týrání zvířat. V tomto ohledu se jedná o příjemnou změnu. Pochvala tentokrát (zas a opět) míří do Sounds Rapid za Damiánem Kučerou, kterému se povedlo probudit minule trochu sterilní vokály.

Podařilo se STELL/\RIS vykročit za lepšími zítřky a najít svůj kurz? Posuďte sami.

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: