„Děkujeme moc, Praho, budeme se vracet do té doby, dokud naše kapela bude existovat!“ Simple Plan vyprodali Forum Karlín!

Simple Plan se po půl roce vrátili do České republiky a po loňském úspěchu na Rock for People se jim tentokrát povedlo vyprodat Forum Karlín. Celý večer se nesl v pop-punkové atmosféře, protože s sebou na tour pojmenovaném „Hard As Rock“ vzali také Mayday Parade a State Champs. A jak to celé vypadalo? To si povíme právě teď!

Když jsme kolem čtvrté hodiny odpolední dorazili s Kačerem a Natkou před Forum Karlín, byli jsme překvapeni, jak málo na místě bylo lidí. Já osobně jsem zvyklá, že při každé mé návštěvě tohohle komplexu se fronta nedočkavců táhla už od odpoledních hodin až za roh, a tentokrát jsme se zařadili ani ne tak daleko od vstupu. Nechápejte mě špatně, pro nás jedině dobře, aspoň jsme měli větší šanci na lepší místa. Jen to bylo trošku zvláštní, že na vyprodané akci dvě hodiny před povoleným vstupem skoro nikdo není. Asi za to mohlo chladné počasí, protože těsně před šestou hodinou už to byla ta stará dobrá fronta až daleko za roh, kterou moc dobře znám. Tentokrát ale s tím rozdílem, že nestojím za rohem, hehe. 

Na první vystoupení jsme nemuseli dlouho čekat. Už po půl hodině večer otevřela kanadská zpěvačka AIR YEL, která i přes zlomený kotník a zákaz vystupování od lékařů zvládla úplně s přehledem odehrát celou svoji show. Se Simple Plan momentálně zažívá své úplně první turné, a tak její pokora a vděčnost zasáhla nejednoho fanouška. Svoji půlhodinku na stagi využila do poslední chvíle a seznámila obecenstvo s pár písničkami ze své tvorby. 

Po pár minutách pauzy přiběhli na pódium Mayday Parade. I když je kapela na hudební scéně už od roku 2005, její včerejší vystoupení v Praze bylo premiérové. Obrovská škoda, že tohle představení bylo špatně nazvučené, a tak si fanoušci v předních řadách nebyli schopni užít Derekovy vokály, protože se úplně ztratily mezi přebasovanými kytarami. Budeme doufat, že se k nám zase brzy vrátí a předvedou se v lepším světle, protože z tohohle výstupu jsem upřímně neměla vůbec nic. 

Jako poslední předskokani večera se ukázali State Champs, kde se ozvučení polepšilo, takže se celkový dojem z koncertu výrazně zlepšil. Konečně jsem začala pořádně nasávat tu pop-punkovou atmosféru, na kterou jsem se celý den těšila. Mě osobně si získali hodně… Až se trošku stydím, že jejich tvorbu neznám víc, takže se na ně letos určitě víc zaměřím. Kluci měli energii a bylo vidět, že je vystoupení moc baví. I fanoušci začali být aktivnější a večer se konečně začal pořádně rozjíždět. 

Minutku před devátou hodinou večerní přišli na stage headlineři večera – Simple Plan. Kanaďané odstartovali celý set s I’d Do Anything a po refrénu ze mě opadl strach z dalšího špatně nazvučeného vystoupení. Publikum si kluci získali prakticky okamžitě, protože hned na začátek přišly staré dobré pecky jako Shut Up! nebo Jet Lag, na které se dokonce přidala i zraněná AIR YEL. Tenhle koncert musel být slyšet podle mě až ven, protože zpívali snad úplně všichni. A to bylo kouzelný. 

Celá show byla postavená hlavně na starší tvorbě a myslím si, že právě proto většina z nás přišla. V publiku byli vidět jak fanoušci, kteří na kapele vyrostli, tak i fanoušci, kteří s kapelou teprve rostou. A o tom to je. Všechno je to o lásce k hudbě, která nás všechny spojuje. 

Simple Plan jsou známí tím, že jejich interakce s publikem nemá chybu. Pierre několikrát pozdravil a poděkoval v češtině a jeho lásku k Praze podpořil tílkem s potiskem „I love Prague”. Na „Summer Paradise“ se objevily nám již známé obrovské balóny, které naprosto ovládly fanoušky, a show tím byla zase příjemně zpestřená. 

V setlistu samozřejmě zaznělo i ikonické What’s New Scooby Doo? A dočkali jsme se i lehkého coveru na legendární song Sk8er Boi. Odehraná byla například i píseň Iconic a i když to nebyla stará vypalovačka, ale skladba z jejich posledního vydaného alba pojmenovaného Harder Than It Looks, dav stejně odzpíval s kapelou každé slovo. Oproti ostatním městům zazněla na pražském vystoupení i píseň Boom!, která je z alba Taking One for the Team a žádný jiný song z téhle desky nezazněl. 

Na poslední píseň před encorem se na pódium objevili i hlavní zpěváci předskokanů, a tak všichni společně s písní Where I Belong uzavřeli základní set a na minutku zmizeli z pódia. 

Po hlasitém vyvolávání fanoušků se Simple Plan na stage vrátili a odehráli přídavek v podobě pěti dalších písní. Koncert zakončili fotografií, na kterou si k sobě na pódium přizvali i pár fanoušků, a za hlasitého křiku a potlesku definitivně opustili pražské pódium se slovy: Děkujeme moc Praho, budeme se vracet do té doby, dokud naše kapela bude existovat.

Od začátku do konce to byla jedna velká jízda! Člověk neměl čas pořádně vydechnout, a právě proto jsme přišli. Zažili jsme energické vystoupení, ale zároveň nechyběla ani dojemná akustika. Kluci to prostě umí. Každý další jejich koncert potvrzuje kvalitu téhle kapely a hlavně kvalitu jejího vystoupení. A hlavně to dělají s láskou. A je to na nich vidět. Pokud jste fanoušci pop-punku, tak na Simple Plan se nudit nebudete nikdy, to prostě nejde. Věřím, že dodrží svá slova a že se k nám zase brzy vrátí. 

 

Celá galerie:

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: