Favoritka loňské Eurovize poprvé v České republice. Alessandra vystoupí už za pár dní v Praze!

Je jí pouhých 20 let a už si zvládla podmanit publikum svou hlasovou technikou a charismatickým projevem. Řeč je o loňské favoritce Eurovize, napůl norské a napůl italské zpěvačce a skladatelce se jménem Alessandra

V mladé hvězdě vždy hořela vášeň pro hudbu. V šesti letech vyhrála svou první písničkovou soutěž a ve svých dvanácti zvítězila v páté řadě lokální soutěže v Itálii. Alessandra ví, že jeviště je místo, kde se jí daří a kde se cítí jako doma. Touha psát a vystupovat ji nakonec přivedla do jejího druhého domova, do Norska. 

Její hlas začal být více slyšen v roce 2022, kdy byla účastníkem norské verze populární soutěže The Voice, ve které jí podařilo probojovat až do živých vysílání.

Krátce nato byla Alessandra součástí skupiny umělců, kteří soutěžili v Melodi Grand Prix 2023, norském národním výběru pro Eurovision song Contest 2023, kde v prvním semifinále předvedla svůj záznam Queen of Kings“ a byla mezi třemi vyvolenými, kteří postoupili do finále. Soutěž vyhrála a získala nejvíce bodů jak od veřejnosti, tak od mezinárodní poroty, čímž získala právo reprezentovat Norsko na Eurovision Song Contest 2023 v Liverpoolu ve Spojeném království. Povedlo se jí kvalifikovat až do velkého finále, kde skončila na krásném pátém místě.

Netrvalo dlouho a Alessandra se po vydání svého emotivního debutového singlu dostala do povědomí norských posluchačů; jeho počet streamů na různých platformách již překročil ohromujících 150 milionů. Popularita písně vzrostla také poté, co se stala virální na TikToku – kde vygenerovala miliony lajků a více než 250 milionů zhlédnutí a číslo se stále zvyšuje.

Jednou z Alessandřiných největších životních tužeb je šířit poselství sebelásky. Téma, které je jí tak blízké, že by se podle ní mělo vyučovat ve škole. S úmyslem inspirovat ostatní, aby byli sebevědomí a laskaví sami k sobě, vznikla euforická hymna sebelásky „Queen of Kings“.

“Hudbu jsem vždycky vnímala velmi zvláštním způsobem. Akordový postup nebo konkrétní tón mě dokáže rozplakat, protože ho cítím tak intenzivně. Takže když píšu písně, je do nich vloženo hodně vášně a myšlenek. Ráda také kombinuji norskou a italskou kulturu. Máme tendenci dívat se na život odlišně, takže rád míchám tyto dva různé kulturní pohledy dohromady a sleduji, kam mě to zavede.“ 

S debutovým hitovým singlem v rukou si Alessandra při vystoupení s písní během celostátního finále upevnila nárok na titul superstar. Její silný pěvecký výkon v kombinaci s mimořádnou pódiovou přítomností a charismatem vyústil ve vystoupení, z něhož čiší sebejistota a hvězdnost srovnatelná s velikány v oboru, jako jsou Lizzo a Ariana Grande. Alessandra je tu, aby zůstala, a chce inspirovat posluchače všech věkových kategorií a pohlaví, aby ztělesnili svou vnitřní královnu králů.

Alessandra se svým Queen of Kings tour vystoupí poprvé v České republice už v sobotu 3. 2. 2024

Ale pozor! Akce byla na základě velkého zájmu přesunuta do větších prostor Lucerna Music Baru. Původní vstupenky na tuto akci samozřejmě zůstávají nadále v platnosti.

Akce je v tuto chvíli vyprodaná, ale pokud se i přes to chcete koncertu zúčastnit, můžete zkusit aplikaci TicketSwap, kde jsou přeprodávané vstupenky zaručeně pravé a nemusíte se tak bát podvodu. Třeba budete mít štěstí a lupen ulovíte!

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: