Defend pop-punk! Stanou se May24th novými krály žánru? (exkluzivní premiéra)

Tuzemský pop-punk hledá po odchodu Call Tracy a Pilot Season nové korunní prince po boku žánrových stálic jako Criminal Collection.

Naděje na lepší zítřky se pak nachází opět na Moravě.

Konkrétně pak okolo Uherského Hradiště, kde se zrodili May24th, kteří u nás exkluzivně premiérují novinku Careless!

“Po dvou letech od vydání prvního EP “Talking To Myself” se nám konečně podařilo dát dohromady dostatek kvalitního materiálu na nový studiový počin – EP Gone. Skrz různé Erasmy a studijní pobyty členů kapel se produkce tohoto EP značně zpomalila, o to víc jsme však s výsledkem spokojeni a nemůžeme se dočkat, až jej všichni uslyší. EP se nese v klasický poppunkový upbeatový náladě, která v poslední době z český scény ve velký míře vymizela, což nás všechny dost mrzí a doufáme, že klasickej šťastnej poppunk přežije tu smutnou vlnu, která se přes něj momentálně valí.” vysvětlují kluci svojí dočasnou neaktivitu na scéně.

Dejte klukům feedback na jejich novej singl!

Dejte klukům feedback na jejich novej singl!

Nyní jsou však zpátky v plný ráži a už úvodní singl naznačuje, že trpělivost může přinášet růže. A třeba i nominaci na Anděla jako se to aktuálně povedlo jejich kamarádům z Pilot Season.

“Dlouho jsme hledali nějakej svůj zvuk, nějakej svůj koncept a myslíme, že s Gone jsme se k němu dostali zase o krok blíž. “Celé EP jsme nahráli u Damiána Kučery v Sound Rapids. Díky němu dostalo celé EPko námi vysněnou podobu, za což jsme mu neskutečně vděční!

Toto EP nám svým způsobem pomohlo určit budoucí směr kapely a dá se očekávat, že naše následující věci se budou nýst v podobným duchu. Doufáme, že se Vám EP bude líbit a že Vám aspoň trochu přiblíží pohodový letní dny, který se v těchto mrazech můžou zdát nedostižně daleko!”

vessel 32

V závěru pak vzdávají pokorně hold svému kamarádovi, který nedávno opustil další velkou naději scény Stifled. “Veškerou grafiku včetně lyric videa vytvořil skvělý designér a muzikant Nikolas Havel, čímž mu obrovsky děkujeme!”

Jak se Vám novinka od MAY24TH líbí? Dejte jim vědět do komentářů a sdílejte jejich čerstvou novinku!

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: