Bad Omens spolu s GHØSTKID a Oxymorrons rozezpívali Lucerna Music Bar (report)

Původně plánovaná akce v pražském klubu Fuchs2 hlásila vyprodáno už někdy v průběhu srpna loňského roku, a proto se pro velký zájem koncert včele s americkou bandou Bad Omens přesunul do Lucerna Music Baru. Pokud jste si ale mysleli, že lístky na tuhle párty koupíte ještě pár dní před akcí, byli jste ale hodně na omylu, protože prostor v Lucerně se vyprodal asi o dva měsíce později. Mimochodem, klukům se povedlo vyprodat všechny zastávky jejich tour CONCRETE JUNGLE. 

Co se týče prostoru, byla jsem docela zvědavá, jak se tu vypořádají se zvukem. Sice už je to několik let dozadu, v prostorách Lucerna Music Baru jsem byla naposled snad někdy v roce 2016 na koncertě Asking Alexandria, ale pamatuju si, že zvuk tu nebyl zrovna nejčistější, a tak jsem byla lehce v obavách, který ale po příchodu první kapely okamžitě opadly, protože zvuk byl tentokrát na jedničku.

Jako první si Lucernu podmanila americká alternativní hip hopová squadra Oxymorrons, kterou si kluci z Bad Omens vyhlídli na jednom festivalu. Pro Oxymorrons to byla první evropská tour, nicméně premiéra to byla i pro nás a troufám si říct, že i pro většinu osazenstva klubu. Na tuhle bandu jsem byla fakt zvědavá, protože po prvotním poslechu na Spotify mě popravdě moc nenadchli. I když co se týče poslechu, nikdy moc nedávám na první dojem ze streamovacích platforem, protože vždycky až show ukáže, jestli za to ta kapela stojí, a proto jsem po první odehraný notě na nějakej předchozí poslech okamžitě zapomněla, protože Oxymorrons to do lidí valili od první sekundy na stagi! Dočkali jsme se i dojáku v podobě velice srdceryvného projevu a nechyběla ani vynikající práce s publikem, který velice nadšeně a ochotně spolupracovalo.

Skoro se až zdá, že včerejší večer se nesl v duchu obav, který se ani v jednom případě nenaplnily. Já osobně jsem si totiž dala premiéru i na Bieslerův projekt GHØSTKID. Tuhle bandu jsem sice měla v plánu dát už během loňskýho ročníku Rock for People, ale asi mi to tenkrát nebylo souzený, protože jsem celej jejich set proležela ve stanu s nechutným úpalem. Proto mi tenhle support udělal fakt radost, i když ze všech stran jsem slyšela věty typu “tyjo, nahrávky jsou sice skvělý, ale živě nic moc”. No já teda nevím, jestli měli zrovna kluci dobrej den, nebo tenkrát špatnej, ale mě jejich set teda hodně bavil. Skvělá image, kopice energie a během songů HOLLYWOOD SUICIDE a THIS IS NOT HOLLYWOOD měl člověk chvílema pocit, že neni v Praze, ale v Hollywoodu. I tady jsme se dočkali několika dojemných momentů, a i když Sebastian v jednom z textů zpívá “and I’m never gonna be anybody that will make you happy”, troufám si tvrdit, že minimálně v moment jejich show byl someone that makes us happy.

A je to tady! Na scénu během prvních tónů CONCRETE JUNGLE nastupují očekávaní Bad Omens a tentokrát si to celej sál dal s Noahem pěkně do plnejch. Co se týče mýho očekávání, Bad Omens neměli zrovna lehkou úlohu, protože po jejich tehdejší show na Rock for People 2019 jsem měle očekávání fakt vysoký, což bývá dost často průser, jelikož přehnaný očekávání dost často znamená zklamání. To se ale v případě Bad Omens rozhodně nekonalo! V porovnání s Rock for People byla live performance ještě o několik levelů vejš, ale tentokrát jsme se dočkali úplně jinýho setlistu. Musim říct, že i když jejich nejnovější desku THE DEATH OF PIECE OF MIND mám hodně ráda, pořád je mýmu srdci nejbližší prvotina Bad Omens, a tak mě setlist na Rock for People tenkrát bavil asi o něco víc. I tak ale všechno šlapalo jak má, lidi se bavili, zpívali, moshovali a dost neúnavně circlepitovali. Tvrdý songy se dost často střídaly s pomalýma, což mně osobně v jednom momentu trošku nesedlo, protože ve chvíli, kdy po Mercy přišla na řadu Who are you?, měla jsem pocit, že se to celý tak nějak táhne, i když pak proběhla nakopávačka v podání Limits a všechno bylo zase v pořádku. Nicméně tohle střídání rychlých a pomalých věcí neměnilo nic na kvalitě vystoupení, dost možná je to jenom můj osobní problém, protože mám obecně radši rychlejší shows. 

Sečteno podtrženo, včerejší párty se povedla na jedničku s hvězdičkou a kdo nebyl, o hodně přišel. Příště by snad stálo za úvahu booknout nějakej větší prostor, protože potenciál by tu určitě byl. 

Text: Marťa // @mandybiers
Foto: Min // @small_kid_min

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: