Agrese a bezohlednost vyhrává! FlatOut 2 není jízda pro každého.
Kde jsou ty časy, kdy jsme s kámoši volali přes Skype a u toho hráli závodní automobilovou hru FlatOut 2. Naším úkolem bylo zničit co nejvíc soupeřů a pak si to rozdat sami mezi sebou. Hra byla plná agresivních závodů, které se odehrávaly v lesích, pouštích ale i v samotných městech nebo derby arénách a heslo jezdců bylo jednoduché: „Nejsilnější vyhrává!“
Multiplayer se pomalu začínal dostávat více do podvědomí, ale větší oblibu stále měla klasická verze. Singleplayer nabízel jednotlivé závody nebo kariérní mód, při kterém jste měli možnost vyhrané peníze investovat do svého vozu, a tím pádem odskočit svým pronásledovatelům. Jaký z jezdců vám během kariéry dělal největší peklo? Za mě Sofia Martinez nebo Jason Walker, kteří měli nejvíc agresivní styl závodění a člověk si na nich párkrát pěkně vylámal zuby.
V samotné hře nebyl prostor pro klidnou jízdu, tady se jednalo o totální bezohlednost a absolutní šílenství, do kterého vás videohra FlatOut 2 vtáhla, a to i díky důležité součásti hry… Co to asi bude?
Jestli mi hra FlatOut 2 do života něco přinesla, tak to díky bohu není bláznivá jízda po silnicích, ale jak asi tušíte… Ano, řeč bude opět o skvělém soundtracku, který vás při hraní opravdu nenechá klidným a měl velký vliv na to, jakým stylem se hra ubírala.
Soundtrack nabídl plno core skladeb a ve většině případů měla každá kapela ve videohře dvojí zastoupení. Sestavit žebříček deseti nejlepších písní jsem rovnou zavrhl, jelikož favoritů na top skladbu bylo hned několik. Pojďme se tedy podívat, jaké pecky řadím mezi ty nejlepší, které se ve FlatOut 2 objevily.
Papa Roach – Blood Brothers
Kalifornská partička Papa Roach propůjčila videohře dvě skladby a bylo těžké si mezi nimi vybrat. Nakonec jsme se rozhodl pro píseň „Blood Brothers”, která se objevila na druhé desce Infest z roku 2000. Nejúspěšnější album nabídlo singly jako „Last Resort”, „Between Angels and Insects” nebo „Broken Home”.
Alkaline Trio – Fall Victim
„Mercy Me”, nebo „Fall Victim”? Opět těžký výběr, ale přikláním se k osmé skladbě z alba Crimson, které vyšlo pouhý rok před uvedením hry FlatOut 2 na trh. Tuto americkou punkrockovou partičku budete znát hlavně díky frontmanovi Mattu Skibovi, který během trucování Toma DeLonga zaskakoval ve skupině Blink-182.
Yellowcard – Breathing
Oblíbená americká pop-punková partička nabídla videohře i skladbu „Rough Landing, Holly”, která dostala přednost před největším hitem „Ocean Avenue”. Kromě FlatOut 2 se kapela objevila i ve videohrách Guitar Hero nebo Tony Hawk. Yellowcard aktuálně vystupují na comebackové tour po USA. Jestli zavítají i do Evropy? To se necháme překvapit. Jejich poslední vystoupení v České republice bylo v roce 2015 na Rock for People.
Zebrahead – Lobotomy For Dummies
Kdo si v únoru nenechal ujít vystoupení Zebrahead v pražském Futurum Music Baru, musí být šťastný člověk. Kluci to na pódiu umí vážně rozjet. Videohře nabídli skladbu „Lobotomy For Dummies”, která se koncertnímu setlistu vyhnula obloukem, ale do hry skvěle zapadla.
Nickelback – Flat On the Floor
Jestli znáte Nickelback podle songů „Photograph” nebo „Rockstar”, tak vás písně „Flat On the Floor” a „Believe It or Not” přimějí k zamyšlení, jestli se skutečně jedná o kanadskou partičku v čele s Chadem Kroegerem. Agresivnější kytarové riffy byly jako šité hře na míru. Písně se nachází na albu The Long Road, ze kterého pochází doteď hraná skladba „Someday”.
Underoath – Reinventing Your Exit
Americká post-hardcorová kapela Underoath byla jednou z výjimek, které videohře propůjčily pouze jednu skladbu. Ve skupině se sice vystřídalo plno členů, ale i tak funguje stále dál. Jako zajímavost bych zmínil, že se Underoath v roce 2010 představili v pražském Lucerna Music Baru a předskokany jim dělali oblíbení Architects, kteří nás v únoru potěší svou návštěvou ve Forum Karlín.
Fall Out Boy – 7 Minutes In Heaven
Emo vlna zasáhla po NHLku i FlatOut 2. Třetí řadová deska From Under The Cork Tree z roku 2005 byla průlomovou deskou pro americkou partičku Fall Out Boy. Skladby jako „Dance, Dance” nebo „Sugar, We’re Goin’ Down” sklidily ve světě velký úspěch. Pro videohru však byly vybrány jiné songy. Za mě dávám hlas „7 Minutes In Heaven”, a to už jen z toho důvodu, že kluci si opravdu libovali v dlouhých názvech skladeb, které by pomalu zabraly půlku odstavce.
Rise Against – Give It All
Punkrocková legenda, která nám loňskou návštěvou udělala velkou radost. Rise Against zahráli v pražských Holešovicích skvělé vystoupení. FlatOut 2 si pro svoji videohru vybral pouze jednu píseň „Give It All” a za mě je to velká škoda. Ne že by ostatní skladby ve videohře byly špatné, ale minimálně dva songy by této kapele slušely.
Kompletní soundtrack FlatOut 2:
Symphony of Destruction – Megadeth
Road To Rouen – Supergrass
Pyramid – Wolfmother
Dimension – Wolfmother
Believe It or Not – Nickelback
Dr. Feelgood – Motley Crue
Demon Speeding – Rob Zombie
Don’t Listen To The Radio – The Vines
Richard III – Supergrass
Feel So Numb – Rob Zombie
Not Listening – Papa Roach
Blood Brothers – Papa Roach
Flat On the Floor – Nickelback
Snitches And Talkers Get Stiches And Walkers – Fall Out Boy
7 Minutes In Heaven – Fall Out Boy
Rough Landing, Holly – Yellowcard
Breathing – Yellowcard
Gimme Some More – Zebrahead
Give It All – Rise Against
Mercy Me – Alkaline Trio
Nowhere Ride – The Chelsea Smiles
Fall Victim – Alkaline Trio
Reinventing Your Exit – Underoath
Man Or Animal – Audioslave
Your Time Has Come – Audioslave
Jaké jsou vaše neoblíbenější skladby z téhle kultovní videohry? Souhlasíte se mnou, nebo ukážete na úplně jiné songy? Těšíme se na vaše tipy.
Text // Dominik Kačerovský
SLEDUJ KLUBOVNU