100 originálních skladeb během 100 týdnů. NEFFEX už za pár dní přiveze do Prahy pořádnou dávku motivace.

Americký hudební projekt, který založil Bryce Savage a Cameron Wales, to je NEFFEX.

Kluci se potkali na střední škole, když jim bylo 15 let. Oba v tu dobu účinkovali v punk rockové skupině. Tento žánr jim nakonec nesedl, a tak po nějaké době oba kapelu opustili a pustili se do své vlastní tvorby, která je charakteristická kombinací elektronické hudby a rapu. Savage psal texty, produkoval tracky a zpíval, zatímco Wales písně mixoval.

Jejich tvorba začínala mít úspěch. Jejím záměrem je už od začátku motivovat a inspirovat k dosažení cílů. Písně mají posluchače přesvědčit, aby se nebáli vzít svůj život do svých rukou. Skladby jsou tvořeny pro všechny typy tvůrců, včetně her, fitness, kompilací a mnoha dalších.

V roce 2017 si kluci dali výzvu, že zkusí vydat 100 songů během 100 týdnů. Všechny tyto skladby jsou bez licenčních poplatků a výsledkem jsou více než 2 miliardy nezávislých streamů napříč platfotmami. Mezi jejich nejznámější skladby z této výzvy patří například „Rumors”, „Grateful”, „Best of Me” nebo „Fight Back”, která dokonce byla oceněna zlatou deskou.

Po úspěšném dokončení výzvy však nezastavitelně představovali světu další a další skladby, které sklízely velký úspěch. „No Turning Back”, „Born a Rockstar” nebo „New Beginnings”. Čísla raketově rostly.

V roce 2021 ale padlo rozhodnutí, že se cesty kluků rozdělí, protože Wales se chtěl začít soustředit na svůj sólový projekt, zatímco Savage chtěl dál pokračovat s projektem NEFFEX. Ten samý rok se také Savage rozhodl, že výzvu 100 songů za 100 týdnů zrealizuje znovu. To se mu povedlo dokončit letos v červnu. Od té doby vydává písně pravidelně každou středu.

Aby toho neměl Savage málo, s projektem NEFFEX se vydává na svoje druhé turné s názvem BORN A ROCKSTAR: THE WORLD TOUR, které zahrnuje 25 měst po celé Evropě a Severní Americe. Do pražského Café V lese poprvé zavítá 22. 9. 2023. Lístky jsou v tuto chvíli vyprodány, ale třeba se vám je ještě někde podaří ulovit.

Vidíme se tam!

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: