A nastal Kaos – Blackout Problems v Praze (report)

Čtvrteční večer v Rock Café otevírala místní indie rocková kapela We Are The Hills, která měla od samotnýho začátku značnou oporu v publiku, taky už mají na pražské scéně něco málo odehráno. Je fajn, že si Blackout Problems vybrali jako support místní kapelu, i když mi přijde, že žánrově se jednalo o poměrně odlišnou hudbu, nicméně proč ne. Vyklidněný tempo, housle a taky vokály, který doplňuje krom frontmana i bubenice, jejich zvuku dodávají folkovej feeling. Zdálo se mi, že projev byl lehce rozpačitej, ale možná jen zapracovaly nervy před početným publikem, což chápu.

S německými headlinery Blackout Problems jsme se naposledy potkali v rámci tour s Royal Republic, kde hráli pro Velký sál Lucerny. Už tam dokázali, že se většího publika nebojí, ale menší klub jim dal víc prostoru pro intenzivnější kontakt. Frontman Mario Radetzky si rád zadivinguje, proto jsme ho v průběhu setu mohli vidět hodně často zavěšenýho za osvětlovací konstrukci, pokud teda zrovna nechodil po stropě za podpory nosičů v řádách publika. Jelikož na koncert dojela početná německá enkláva, každý zapojení se Maria do moshování s krájánkama přiživovalo oheň, kterej jejich show zažehla. Set měli postavenej hlavně na posledním albu Kaos, ale vraceli se i ke starším věcem, třeba k tracku Sorry, nebo How Should I Know.

Během setu zmínili, že tu hrají už po sedmé a že tentokrát mají obrovskou radost, protože v Praze začínali zhruba na patnácti lidech a vypracovali se k téměř vyprodanýmu klubu. Naprosto zaslouženě. Z mýho pohledu trochu over the edge/bizarní situace nastala, když přední řada fanynek naházela na podium obrovskou hromadu růží. Vlastně tu adoraci docela chápu, jen bych nezvolila takovou formu. No, proti gustu.. Znáte to. Jejich show je energická, je to trochu indie, trochu pop a alternativní rock protkanej samplama, hodně mlhy a ostrý kytary, který vás nenechají v klidu.

Nemůžu říct, že bych byla vyloženě nadšená ze studiovky, ale jejich show má koule a moc mě bavila. Blackout Problems slíbili, že se tu ještě letos hodlají ukázat, tak se necháme překvapit. A ještě bonus na závěr – kytarista Moritz mi potvrdil, že po ukončení téhle tour začnou nahrávat nový věci, takže se už těším, co si pro nás do příště připraví.

text: @pandaxsranda // foto: fotoraf.cz

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.