1000mods a jejich stoneroví kumpáni nakládali na Sedmičce

Po slunečném víkendu je v pondělní Praze zataženo a vytrvale prší. Je to večer, kdy chcete zalézt pod peřínu a čekat, až bude ráno. Dost lidí však peřinu mění za bundu a míří do Klubu 007, kde čeká lahvové pivo a především tři stonerové chody.

V 7 večer je klub solidně zaplněn, ale vyprodáno není. Lístky jsou stále k zakoupení na místě, i když většina lidí má lístky z předprodeje. Na baru není ani velká fronta, protože většina lidí čeká před pódiem na začátek první kapely. Končí se v 10 – začátek bude přesný. Heliod příjemně překvapili a myslím, že nejen mě. Naživo totiž znějí mnohem lépe než z dema, které visí na jejich bandcampu. Od prvního tónu jim to neuvěřitelně šlapalo a dostali klub do patřičné atmosféry. Kapela sedí na pevném bluesovém základu a z něj se vydává na výjezdy mimo škatulky. Snad brzy nahrají album. Naživo to funguje. Když hraje taková kapela první, tak to může být i na škodu. Set byl tak akorát dlouhý a vše nasvědčovalo, že tenhle koncert bude lepší volba než peřina a kakao.

O Baro Chandel už jsme na Klubovně psali. Aktuálně jedna z nejrychleji stoupajících kapel českého podzemí. Nyní dostali prostor zahrát před zahraniční hvězdou a úkolu se zhostili dobře. Z kluků čišelo nefalšované nadšení a publikum v tom jelo celou dobu s nimi. Věřím, že díky tomuhle vystoupení si našli nové fanoušky. Kromě songů, které jste mohli slyšet dříve, přidali i jednu novinku, složenou na základě příhody z kapelního wellness pobytu, který se zvrhnul v tah po hernách jižních Čech. Cikánský rokenrol. Jinak samozřejmě poctivě odehraný koncert se vším, co Baro Chandel tak dobře umí. Škoda jen přestřeleného zvuku. Obdivuji lidi, kteří stáli přímo pod bednami bez špuntů v uších a doufám, že to jejich ušní bubínky přežily.

Hlavní hvězdou večera byli řečtí 1000mods. Kapela, která už má velmi slušné renomé, je uprostřed tour k novému albu repeted exposure to…, které je v rámci stoner/heavy rocku velmi vřele přijímáno.  Začátek se nesl spíše v rozjímavé náladě, ale dočkali jsme se i těžkotonážní nakládačky, na kterou se rozjelo slušné pogo v prvních řadách. Kapele se dařilo držet pozornost publika i při dlouhých instrumentálních pasážích, alespoň zpočátku. V průběhu koncertu už to bylo trochu moc a konce skladeb mohly být i kratší. Ne, že by celá myšlenka byla špatně, ale z mého pohledu šlo o zbytečné natahování bez nápadu. Chvílemi chyběla šťáva a je to škoda, protože těch povedených momentů bylo více. Snad šlo jen o únavu po nedělním koncertu v Lipsku. Celkově však koncert stál za to a v budoucnu jim dám určitě další šanci. O téhle kapele totiž ještě určitě uslyšíme.

Na závěr bych chtěl vyzdvihnout merch, který s sebou 1000mods měli. Ať šlo o obaly desek, trička nebo třeba tašky, tak vše bylo fakt hezky udělané. Kvalitních vizuálů není nikdy dost.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: