Waterparks zahráli poprvé před českými fanoušky! Úspěšnou premiéru podpořili i speciální hosté Stand Atlantic

Nedělní večer v pražském MeetFactory nabídl vystoupení Waterparks, které v rámci UK/EU tour doprovází speciální hosté Stand Atlantic.

S osmou hodinou večerní se na pódiu představila partička z Austrálie. Stand Atlantic s charismatickou zpěvačkou Bonnie Fraser vystoupili již na letošním Rock for People, kde jejich vystoupení na YouTube stagi otevíralo poslední den festivalu. Díky prohlídce areálu jsem set viděl cca z půlky (Maty, ještě jednou promiň za zpoždění, ale „Hate Me (Sometimes)“ jsem si musel poslechnout 😀), a proto jsem se těšil, co nám tato partička předvede v Meetku.

Již od první skladby „hair out“ bylo všem jasné, že klubovky této partičce prostě sedí! Vystoupení mělo pozitivní energii, která se rychle přenesla na návštěvníky v sále. Došlo na první moshpity, skákalo se, zpívalo se a vystoupení působilo, jakoby se jednalo o hlavní hvězdy večera. Stand Atlantic nám nabídli průřez ze všech tří vydaných alb a dostalo se i na novinku „SEX ON THE BEACH“, která kromě tvrdších kytar nabízí i spojení s elektrem. Jedná se o predikce k tomu, jakým směrem se ponese nová tvorba? To si musíme ještě počkat!

Stand Atlantic nás výborně připravili na hlavní hvězdy večera a jejich vystoupení bavilo. Jediným překvapením bylo opomenutí adventní hádanky ve formě písně „Coffee at Midnight“, která běžně patří ke skladbám, které v koncertním setlistu nechybí. Doufáme, že příští vystoupení už bude v roli headlinera, jelikož kapela roste každým koncertem a je radost jejich progres sledovat.

Přichází čas na hlavní hvězdy večera. Waterparks vystupují od roku 2011, ale tuzemskou premiéru si odbyli až při nedělním koncertu v pražském MeetFactory. Kluci nejsou žádní zelenáči! Jejich jméno můžete vidět na line-upu největších festivalů a jedním z nich byl i vyhlášený lasvegaský When We Were Young. Zrovna z něj se partička přesunula do Londýna, kde odstartovala své UK/EU tour.
Waterparks svůj pražský set odpálili novinkou „ST*RFUCKER“, na kterou navázala skladba „Numb“ a MeetFactory se během nich proměnilo v obří skákající dav. Stejně jako u Stand Atlantic, tak i zde se publikum napojilo na stejnou notu a vystoupení gradovalo každou další skladbou. Místy bylo i těžké rozpoznat, o jakou píseň se jedná. Nadšený soubor fanynek o sobě dával vědět a kluci možná ani takovou odezvu nečekali. V klubu bylo opravdu živo. Ať se jednalo o „kolo, kolo, mlýnský…,“ které se roztočilo mezi čtyřmi sloupy nebo klasický moshpit, který se po chvilce přetransformoval v tancující kolektiv.

Tříčlenná partička svůj set postavila z větší části na své poslední studiovce Intellectual Property, ale neopomněla ani starší skladby. Jejich set byl pestrý jako barvy vlasů frontmana Awstena Knighta, který mění image s každým novým albem. Nebyla to jen hudební multižánrovost, kterou jsou Waterparks známí, ale šlo i o barevný stage design, jenž skvěle podtrhl celou show.
V závěrečné části si kluci střihli akustický set a osvětlovač v Meetku si mohl na chvíli hodit voraz, jelikož o světelnou kulisu se postarali fanoušci pomocí svých telefonů. U písně „21 Questions“ si odpočinuly i hlasivky zpěváka Awstena Knighta, fanoušci si za jeho kytarového doprovodu celou skladbu odzpívali sami. Dostalo se i na přání k narozeninám jednomu z členů kapelního týmu. V tu ránu začal celý klub zpívat „hodně štěstí, zdraví… hodně štěstí, milý Johne“. Tím bylo opravdu o zábavu postaráno a přesně o tom klubovky jsou! Nebyli by to Waterparks, kdyby svůj set ukončili v pozvolné atmosféře! Po „táborovkách“ přišla na řadu smršť energie a publikum se dostalo opět do varu.

Poslední tečkou za povedeným večerem se stala skladba „FUNERAL GREY“ a Waterparks tak úspěšně uzavřeli českou premiéru! Je těžké vybrat, kdo včerejší večer zandal víc. Spojení Stand Atlantic & Waterparks totiž fungovalo skvěle jako celek – ať už to bylo předvedeným výkonem na pódiu nebo spoluprácí s fanoušky v sále, kteří oběma kapelám vraceli pozitivní zpětnou vazbu (a za to jim patří velké díky)! Jsme rádi, že mladší generace stále poslouchá pop-punk a navštěvuje koncerty. Byla radost sledovat skoro vyprodané MeetFactory, jak se baví hudbou.

text: Kačer // foto: Min

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na:

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 2 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.