Vždycky lze najít východisko. Save Your Self věří v poslední zbytky naděje (Exkluzivní premiéra)

Žijeme ve světě ideálů, představ a následně i nenaplněných nadějí. Obzvláště pak v partnerských vztazích, kde je hranice mezi nebem a peklem opravdu tenká. Své o tom vědí i Saveyourself, kteří této idei věnovali i na našem webu premiérovaný klip s názvem “Last Chance“.

Hlavní tématem písně je potíž dvou lidí, jejich vzájemným nepochopením se ve vztahu a vkládáním nadějí či společného úsilí do něčeho co nemusí dopadnout podle vysněných představ. V každé životní situací existuje šance něco změnit. Bude to však platit i v tomto případu? Co když už se další obdobná životní šance nemusí opakovat? A má cenu o něco takového vůbec bojovat?

Dá se říci, že text je spíš osobní zpověďí než nějakou vzkazkou s vele-důležitým poselstvím. Zrovna jsem si procházel složitým obdobím, kdy jsem pochyboval sám nad sebou a nad správností svých dalších rozhodnutí.” přiznává svou autentickou motivaci frontman eRko.

“Celý song je takovou nenásilnou odbočkou od klasické tvorby “Sejvek”, i když tomu v prapůvodní verzi tak vůbec nebylo. Jelikož jsme hodně v za(u)jetí vlastních písniček, řekli jsem si že oslovíme k produkci kluky z kapely Cruel Company (jmenovitě Frankie Sehnal, Robin Rzažewski, Ivan Číhal) abychom tuhle skladbu od našich ostatních nějak odlišili. Pánové mají dobré zkušenosti se samply, což jsme si Danem vždy chtěli zkusit. No a samotný výsledek nás velice překvapil.”chválí si spolupráci na ne zrovna veselé téma. Scénář a režii obstaral náš zpěvák eRko, v již tradiční spolupráci s dvorním fotografem a “klipařem” kapely, Petrem Remešem. Od prvního slova ve scénáři až do vydání uběhlo zhruba čtvrt roku.

A jaké mají SYS plány do nadcházejících měsíců? “Momentálně jsme dotočili novou nahrávku u Damiana ze Skywalker. Do konce roku plánujeme vydat ještě jeden klip.” slibují další kreativní nálož. “Aktuálně hledáme někoho schopného na pozici druheho kytaristy, nějaké nabídky jsou sice na stole ale inzerát je stále platný, a pořád se nenašel “ten pravý”. lákají do svých spár novou tvář. Tak držíme palce v lepších časech!


13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: