TOP 2023 podle Klubovny: Osobnosti roku

TOP 2023 podle Klubovny: Osobnosti roku

Jako každý rok sledujeme i nejvýraznější individuality, které se výraznou měrou zapsaly do dějin letošního roku. V tomto ohledu se nijak nelimitujeme, a tak se nominací dočkali i osobnosti mimo hudební scénu. Mezi vyvolenými tak nechybí prezident, headliner našeho Klubovna Festu nebo dvanáctiletý nevšední talent.

GUMI

MC Gey

Vybrat jednu osobu je strašně těžký, ale tak nějak celoročně tam mám Opičího krále. Známe se už delší dobu, ale vlastně až letos jsme se poznali nějak víc. A po těhle zkušenostech ho mám radši dvakrát tolik. Je to trochu paradox, ale vždycky jsme se bavili hlavně na osobnější a vážnější rovině, takže jsem si hned po poslechu jeho životní desky O tatínkovi, který usnul, říkal, že tohle je přesně ten Kuba/Gey, jak ho znám. Pro spoustu lidí to byl hlavně klaun, pro mě to je hodnej a trochu zasmušilej kluk, kterej v sobě má hodně sebeironie, ale taky má velký srdce. Nám v Klubovně to vlastně nejvíc dokázal na naší oslavě 10. narozenin, kdy se snažil nejdřív fakt hodně promovat a přímo na akci byl s náma vlastně tak nějak u všeho. Byl se podívat na všech kapelách, dával nám celou dobu support, byl velice zdvořilej, a taky si s náma pak zařádil na Pouštěčce. To všechno přirozeně a nenuceně. Je to prostě ten typ člověka, vedle kterýho se v prostoru cítíte opravdu dobře. Kubo, díky, jsi král!

Čestnou zmínku pak mám i pro Alana z Distant (a Olega z Tatrofky), který nejenom, že na svojich ramenou nosí celú slovenskú scénu, ale má taky gule vytáhnout tu českou na velký evropský tour. A z našeho týmu bych nejradši nominoval všechny, ale chci zmínit asi hlavně Janču, která odvádí spoustu skvělý práce na přípravě eventů a letos mi dost pomohla i v osobním životě, takže všechna čest a jsem rád, že Tě mám(e) v našem nejbližším okruhu!

HADRABÁK

Osobností roku jsou pro mě všichni, kdo pořádají koncerty a starají o to, že tahle hudební branže funguje. Největšími osobnostmi jsou pak návštěvníci koncertů – vy jste to hlavní, kdo dělá koncerty takovými, jaké jsou.

A kdybych měl přece jenom vybrat pár osobností, jsou to pro mě Šimon Blaschko, který se dlouhá léta stará o akce v Rock Café a poskytuje úžasný prostor na SPP Volyně, Honza Hošek a Martin Prys, kteří již žel nejsou mezi námi a oba se zapsali nesmazatelným písmem do historie svých žánrů.

Můj velký obdiv má také bubeník The Ghost Inside, silný lidský příběh a touha nevzdávat se je něco, co jsem vždy obdivoval. Také Polaris velký respekt za to, že po smrti kytaristy dokázali natočit nové a skvělé album.

JANČA

VOJTIK

Vojtik si zaslouží být osobností roku, protože se nebojí postavit za hodnoty, kterým věří, i když společnost stojí proti němu. Myslím, že „DETVIANSKY SEN“ rezonoval začátkem léta s velkou částí queer komunity. Tenhle začínající interpret má rozhodně ambice a odvahu dosáhnout něčeho většího.

TOMÁŠ

Asi Reba Meyers z Code Orange.

ŠÁRKA

Min

Nejen, že jsi ta nejtalentovanější fotografka, co znám. Nejen, že tvou rychlost by záviděl i Flash. Nebýt vizitky, cos mi tehdy dala na Palaye Royale, nikdy bych tě nesledovala na Twitteru. Nebýt toho, nikdy bych nezjistila, že Klubovna se shání po korektorce. A nebýt toho, nikdy bych nepotkala tuhle skvělou bandu. Co se snažím říct je: „Náhoda je občas vtipná, ale díky bohu za ni!

NIKKITA

Osobnosti roku jsou pro mě všichni, kdo mají co dočinění s pořádáním koncertů a hudebních akcí, protože díky těmhle všem lidem můžu dělat to, co mě baví a co miluju. Takže vám všem patří obrovský dík! Jo a ještě si sem sentimentálně napíšu Andyho Biersacka, protože ten člověk má velkou zásluhu na tom, kde teď mentálně jsem.

KAČER

Osobnost roku? Fakt jsem přemýšlel, koho z hudby bych na tohle místo nominoval, ale nakonec jsem se rozhodl ukázat mimo hudební branži. Pro mě je osobností roku náš prezident Petr Pavel. Jsem konečně hrdý na naši hlavu státu a děkuji za to, že Vás máme!

ANETT

Taylor Swift

Hudební osobností je pro mě Taylor Swift. Kdo jiný stíhá znovu vydávat stará alba, nahrávat novou tvorbu, představovat svou sedmnáctiletou kariéru prostřednictvím tříapůlhodinové show a sklízet s ní celosvětový úspěch i po vyprodaných kinech?

MIN

Zůstaneme u muziky, pro mě je osobností celej tým Rock for People.

RÍŠA

Všichni, se kterými jsem měl tento rok štěstí dělat rozhovor. Všichni byli hrozně moc vstřícní a bylo úžasné je vyzpovídat.

PÉŤA

Harper

Osobností roku je pro mě v podstatě i další objev roku, a to Harper (ig: @thatyellaharper), teprve asi dvanáctiletá holka, která už teď dává pomalu lepší screamy než dospělý corový ženy! Tomu říkám girl power, čekni třeba její covery „Bow Down“ nebo „Chelsea Smile“ a budeš čumět na drát. A pak že ta děcka už dneska za nic nestojej, hehe.

LUCKA

Michal Thomes

Pro mě je osobností, která se na našem hudebním poli stává čím dál tím důležitější. Vděčíme mu za to, kam se dnes dostal festival Rock for People, a jaké vyhlídky a potenciál má do budoucna. Jeho zásluhou je a bude ovlivňována celá kultura v horizontu několika dalších let.

KORMITCH

Gumi

Za těch 10 let vytvořil něco, co má smysl, a spojil HC scénu v ČR.

LETY

Asi můj muž za to, že si mě letos vzal a supportí mě v mých snech.

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: