TOP 2023 podle Klubovny: Koncerty

TOP 2023 podle Klubovny: Koncerty

Letošní koncertní rok se nesl v doslova zběsilém tempu. Asi nedokážeme napočítat, na kolika akcích jsme byli, ale v průměru to mohlo být okolo 4-5 týdně, což je solidní síto toho, co se dalo vidět, slyšet a hodnotit. Klubovna jako taková se na tom letos podílela vlastním Klubovna Festem, Halloweenem v Crossu a KFN v Pardubicích. Příští sezonu odstartujeme už 12. ledna na Kladně v BLACK ROAD CAFE a do května nás v rámci United Klubovny čeká hned 5 unikátních eventů!

Koncertních zážitků bylo zkrátka přehršel a nás to donutilo fungovat více samostatně a operativně, nejen za to patří všem organizátorům velké dík. A ačkoliv k nám po koncertně dietním post-covidovém období začali jezdit i ty největší možné hvězdy, snažili jsme samozřejmě neflákat ani lokální dění, na kterém nám vždy záleželo nejvíc!

Zážitků bylo nespočet, a tak nás u této kategorie čekalo i nejtěžší přepočítávání. Z naší Šárky se stala šéfová koncertně-volební komise, která se musela u tohohle sčítání pořádně zapotit. Vítěz letošního ročníku byl ovšem jasný a naprosto nedostižný. Rock for People letos prožil možná nejpovedenější ročník historie, což jedině dotvrdil sérií klubových koncertů. S celkovým počtem 20 bodů se jedná o historický rekord našich TOPek (a to jsme ještě klubovky počítali za 0,5 bodu). Jednoznačná a nedostižná dominance.

Na druhém místě skončil náš Klubovna Fest (10 zmínek), který máme prostě sentimentálně opravdu vysoko a minimálně line-upově to vyšlo parádně, což potvrzují i nezávislé reference mimo naši skupinku. Měli byste zájem o další ročník? Dejte nám vědět, potřebujeme cítit vaši energii a zájem! Vysoko se pak umístila i tradičně spontánní Summer Punk Party Volyně. Fajtfest a Mighty Sounds zažili rovněž ve skrze historické ročníky, které ale trochu potrápilo agresivní sluníčko.

CZ/SK SCÉNA

Ne že bychom mohli mluvit o předání žezla, ale určitá změna atmosféry a přeskupení sil bylo letos mezi kapelami i zájmem fanoušků znát. Důkazem budiž 16. listopad, kdy se v Bike Jesus uskutečnil koncert domácích formací, na který nejen že dorazilo téměř 300 hlav, ale vychází z něj takové dvojice nejčastěji nominovaných kapel. Pardubicko-Hradecké spojení kapel .themayrevolution a Glad For Today, zafungovalo v obou případech z toho bylo 5 bodů. .themayrevolution zářili se svou energickou a sebevědomou show, se kterou se pomalu i díky spojení s Rock for People tlačí za hranice. Značka .TMR se za jeden rok z prospektu stala jednou z jistot, na které se chodí, a to mají to nejlepší zdaleka před sebou. Glad For Today nespoléhali jen na klasický koncept hraní a vytáhli do klubů svůj klenot acoustic gallery, kterým nejprve potěšili Rock for People a následně odjeli i klubovou šňůru. Nejtěsnějším rozdílem se tedy do našich hlav a srdcí zapsali oni. Už 27. ledna se Glad For Today představí po boku YI a Bitter Season v rámci naší United Klubovny. Existuje snad lepší pozvánka?

GUMI

 • TCHERT (Rock for People)
 • Hopes (Summer Punk Párty Volyně)
 • Good Times Only (Klubovna Fest, 07.05.)

Tři open-air domácí radosti. Na TCHERTech to byla na RfP hodně kvalitní štípaná, kde jsem se po letech s radostí dítěte zase vrhal vstříc bolesti (a díky bohu se mi nic nestalo). Damián Kučera doručil kvalitní zvuk a kapele se podařil TOP domácí výkon Rokáče. Hopes ve Volyni, to byla ta nejlepší esence Summer Punk Párty. Dýmovnice, uvolněnost, hlava na hlavě.. přesně tak, jak to u Hopes známe a máme rádi. Na Klubovna Festu bylo těch skvělých výkonů víc, ale asi bych chtěl zmínit hlavně Good Times Only, kteří se se svým hard popem neztratili ani po krutovládě Tcherta a pomohli nám pak přemostit program pro Renne Danga a MC Geye. Tohle nebyl úplně nejjednodušší slot, ale zvládli to opravdu obdivuhodně. Jejich set byl i tak dost našlapanej a ty songy zní naživo prostě parádně.

HADRABÁK

 • NEVER FORGET IV: Action, Hillside, Pulse, JFK (Hvjezda Teplice, 17.03.)
 • Klubovna „10“ Fest (Cross Club, 07.05.)
 • Iné Kafe (Ledárny Braník, 28.08.)

JANČA

 • Glad for Today, .themayrevolution, Ludens (Bike Jesus, 16.11.)
 • Glad for Today acoustic (Rock for People)
 • Brighter Days (KNF Pardubice, 26.05.)

Koncert Glad for Today, .themayrevolution a Ludens v Bike Jesus byl za mě TOP CZ/SK event roku. Všechno si tam sedlo tak, jak má. Kapelám to spolu dohromady funguje skvěle, žánrově se doplňují a baví mě ta vzájemná energie. Po dlouhé době jsem se někde cítila opravdu komfortně a bezpečně. Těžko se mi popisuje ten pocit, ale kdo tam byl, určitě se mnou souzní. Miluji potřetí!

TOMÁŠ

 • Unreal Tournament – SCOOP, Protijed, HEVER, Scary Sight, Lorelai (Eternia, 17.11.)
 • Darewin, SKiNNY BARBER, Fakin Bůh (Ponorka, Pardubice, 03.11.)
 • MC Gey (Klubovna Fest)

ŠÁRKA

 • Glad for Today (Rock for People)
 • .themayrevolution (Klubovna Halloween)
 • I Love You Honey Bunny (Roxy, 27.04.)

Glad for Today

Akustické sety, to je tak trošku ruská ruleta. Přeci jen to, že něco funguje s ohulenými repráky, ještě nutně nezajišťuje úspěch s akustickou kytarou a smyčci. Když ale máte um a charisma kluků z Glad for Today, není se čeho bát. A jelikož kapele ani jejímu publiku není humor cizí, před malinkou stagí se za západu slunce rychle zformovala neopakovatelná atmoška i slow motion verze snad všech variant pitů.

.themayrevolution

Že .themayrevolution potřebuju slyšet naživo, vím už nějaký ten pátek… No, osud tomu zjevně nechtěl, a tak se mi i na našem malém českém rybníčku jejich koncerty roky úspěšně vyhýbaly. Kletba byla ale konečně prolomena, a to hezky symbolicky na Klubovna Halloweenu. A že to za to čekání stálo! Výtku mám snad jedinou – jak je sakra možné, že nemají větší fame?

I Love You Honey Bunny

A repete z alb roku si dáme i na českém písečku. I Love You Honey Bunny dokázali, že i jejich nové album drží jednu tradici – naživo to zní sakra dobře. Přidejte k tomu plnou Roxy, tleskačky, máchačky a spoustu energie a máte ideální křest desky jako vyšitý.

NIKKITA

 • Václav Neckář (Rock for People)
 • PKF – Prague Philharmonia (Rock for People)
 • Black Holes (Klubovna Halloween)

Václav Neckář

Jak jsem už psala jinde, na českou hudbu mě moc neužije, ale díky Rock for People jsem mohla zavítat na koncert Václava Neckáře a já přísahám, že na tenhle zážitek jen tak nezapomenu. Už jste někdy viděli moshpit na „Ša-la-la-la-li“? Já jo a pochybuju, že se to ještě někdy bude opakovat.

PKF – Prague Philharmonia

U zážitků z Rock for People ještě zůstaneme. Prague Philharmonia odehrála suprový koncert, který měl velké zastoupení fanoušků. Líbilo se mi, že to bylo zase něco jiného a jak to lidé na rockovém fesťáku dokázali náležitě ocenit. A moshpit? Samozřejmě nechyběl.

Black Holes

Tohle duo jsem poznala díky Klubovna Halloweenu a musím říct, že mě opravdu zaujalo. Baskytara, bicí a hlas Kate vytváří příjemnou kombinaci, která se moc pěkně poslouchá. Hlavně to vypadalo, že je vystupování baví a že jsou rádi, že můžou dělat, co je baví. A tak to má být!

KAČER

 • Ewa Farna (O2 arena, 14.09.)
 • John Wolfhooker (Žlutý pes, Pardubice, 22.12.)
 • Marpo (O2 universum, 09.12.)

Z české scény si to zaslouží Ewa Farna, která už roky dokazuje, že je přední tuzemskou zpěvačkou.

ANETT

 • John Wolfhooker (Rock for People)
 • Kateřina Marie Tichá a Bandjeez

Avizovaný akustický set John Wolfhooker na RfP, kde jsem čekala komorní atmosféru a klidné útočiště pro večerní rozjímání (každý přece bude na Slipknot), ale nakonec všechno bylo jinak.

Poetické texty KMT za doprovodu Bandjeez, kteří to umí pořádně rozjet. Letos jsem je na různých místech stihla třikrát a pokaždý jsem se dočkala nějakýho překvapení na setlistu (přísahala bych, že teď už jsem slyšela většinu dalšího alba). Tyhle koncerty jsou jako pohlazení po duši.

MIN

 • Renne Dang (Klubovna Fest, 07.05.)
 • Deloraine (Gauč na Výstavišti, 28.07.)
 • .themayrevolution (Klubovna Halloween)

RÍŠA

 • Trojboj Ludens, Glad for Today, .themayrevolution (Bike Jesus, 16.11.)
 • Hentai Corporation (Rock for People)
 • Glad for Today – Acoustic Gallery (Beats From Basement, 20.10.)


PÉŤA

 • Skywalker (Rock Café, 11.09.)
 • MC Gey (Klubovna „10“ Fest)
 • .themayrevolution (Café V lese, 12.01.)

LUCKA

 • TCHERT (Rock for People)
 • Severals (Rock for People)
 • Bert & Friends (Žluté lázně, 28.06.)

KORMITCH

 • Ludens, Glad for Today, .themayrevolution (Bike Jesus, 16.11.)
 • From Our Hands (Limen Overboard)
 • HEEL TURN (Limen Overboard)

LETY

 • Driák (Basinfirefest)
 • Mad Rabbits (Klubovna Halloween)
 • Crippled Fingers (Brutal Assault)

ZAHRANIČNÍ SCÉNA

Historický pat u hlasovacích uren Klubovny padl v kategorii zahraničních koncertů, kterých jsme letos navštívili desítky a padla jediná výraznější shoda. Za dva bodíky to měl povedený sentimentální návrat blink-182 a energií přehršující set Neck Deep v Meet Factory. Ocenili jsme také k moshinutící demolici Kublai Khan TX, překvapující Attilu na Fajtfestu a tajuplný set Sleep Token na RfP, který by si zasloužil mnohem větší stage a lepší čas.

GUMI

 • Guilt Trip (Mighty Sounds)
 • The 1975 (Rock for People)
 • Attila (Fajtfest)

Původně jsem chtěl dávat povedenou únorovou halovku BMTH a A Day to Remember, ale tu jsem si odseděl. A já jsem radši v pohybu. Na Mighty Sounds byli Guilt Trip v uzoučkém Lucky Hazard stanu. Nesmysl štípaná, která mě zas jednou přesvědčila, jak je v tom moshi krásně. Studiovka Severance se mi sice do TOP 3 nevešla, ale o její živé prezentaci to již tvrdit nemohu. Nejlepší set letošního Mighty!

Další dvě volby už míří na fesťáky. The 1975 měli sice ze všech headlinerů na RfP nejmíň lidí, ale za mě byli o dva parníky napřed. Přesně tenhle typ headlinerů bych tam chtěl vidět častěji. Současná progresivní kapela se skvělou tvorbou, výpravnou show i lehčí dávkou kontroverze. Skoro nikoho jsem tam okolo sebe neměl, a tak jsem si viboval, popěvoval a užíval každej song. Úplnej opak byli Attila na Fajtfestu. Přiznám se, že jsem se o ně trochu bál, protože mě nikdy moc nebavili v klubu, ale tohle byla jiná písnička. A vlastně i setlist. Totální párty – všichni mosheři ze sebe vydali poslední zbytky sil a já si zaplaval na nafukovací pizze. Z Fajtfestu bych pak moc rád zmínil i blok kapel s female-front vokalistkami Buggin a SPACED, kde to byla taky slušná sekačka a šlo o jedny z nejzábavnějších setů celého festivalu. V příštím roce se můžeme v podobném duchu těšit třeba na Ithacu nebo Dying Wish.

HADRABÁK

 • Get The Shot, thrown, Ithaca (Futurum Music Bar, 22.03.)
 • Worst, Crippled Fingers, Unsolved Case (Rock Café, 15.10)
 • Summer Punk Párty Volyně vol. XII

Get The Shot, thrown, Ithaca

Tady bych zmínil hlavně vystoupení Get The Shot se spoustou tvrdosti, moshů a stagedivů.

Worst, Crippled Fingers, Unsolved Case

Worst jsou skvělí na nahrávkách i naživo, což se nedá říci o každé kapele. Jihoameričani jsou v tomhle prostě jinde.

Summer Punk Párty Volyně vol. XII

Jsme rádi, že po loňských komplikacích mohl proběhnout další ročník, který dopadl opět na výbornou. Třešničkou na dortu bylo vystoupení mé srdcovky No Turning Back z Holandska.

JANČA

 • Neck Deep (MeetFactory, 26.10.)
 • Kublai Khan TX (Fajtfest)
 • Kid Kapichi (Futurum Music Club, 03.03.)

Kdo byl na Neck Deep v MeetFactory mě určitě pochopí; opět akce, kde se člověk cítil v bezpečí a mohl být sám sebou. Energie, stage dive, divočina, emoce. To mi stačí ke spokojenosti. Kid Kapichi jsem v loňských TOPkách zmiňovala jako objev roku. Letos jsem je měla možnost vidět live a byl to orgasmus. Fakt! Po hudební i atmosférický stránce to nemělo chybu! A ještě jednu řezačku na konec, tu jsem zažila na Kublai Khan TX. Jsou to velikáni svého žánru a rozhodně při nich nebudeš postávat někde vzadu v davu.

TOMÁŠ

 • Stick To Your Guns, Get The Shot, End It, Koyo (Felsenkeller, Leipzig, 01.12.)
 • $UICIDEBOY$ (Sportovní hala Fortuna, 18.03.)
 • Malevolence, Sylosis, Justice For The Damned, Guilt Trip (MeetFactory, 07.12.)

ŠÁRKA

 • Holding Absence (Futurum, 08.11.)
 • The Hara (Café V lese + Rock for People)
 • Grandson (SaSaZu, 28.09.)

Holding Absence

Odbydeme si to očividné hned na začátku… Kdo mě zná, ten ví, že tu HA nemohou chybět. Je jedna věc, když vám vaši oblíbenci naservírují album roku, ale když vám ho přivezou naživo a posunou ho tím do nových výšin, to je úplně jiný level euforie.

The Hara

Fakt, že si kapela dokáže výborně poradit jak s maličkým Café V lese, tak obří Fat Lady na Rokáči, to už asi mluví za vše. Prostě showmanství a práce s publikem na výbornou. Obě shows byly neskutečnou jízdou a já jen smekám. (A ačkoliv jsem si dala za úkol vypíchnout z Rokáče jen jednu kapelu, nemůžu si odpustit ještě zmínku o blázinci, který při svém setu rozpoutali While She Sleeps!)

Grandson

Dva koncerty v jeden den? Proč ne! Přesně toho jsme se v září dočkali od Grandsona, který před nekončící večerní skákačkou ještě rozcvičil fanoušky venkovní pop-up show. Vyprodané SaSaZu na tenhle zážitek vzpomínalo ještě hodně dlouho.

NIKKITA

 • Black Veil Brides (SaSaZu, 19.11.)
 • Bring Me The Horizon (Sportovní hala Fortuna, 07.02.)
 • Neffex (Café V lese, 22.09.)

Black Veil Brides

Pro lidi, kteří mě znají, to nebude žádný překvápko. Tyhle kluky žeru už nějakou tu dobu a udělali ze mě člověka, kterým jsem. Tenhle koncert jsem si užila jako nikdy žádný a ještě k tomu ze třetí řady (díky, Min!). Jo a taky jsem dostala podepsaný plakát!! (díky, Min #2!) V setlistu se objevily novější i starší skladby a já jsem tam nadšením vybrečela skoro všechny svoje slzy. Byl to splněný sen, díky za to!

Bring Me The Horizon

Kvůli covidu byl koncert několikrát odkládaný, ale čekání se opět vyplatilo. Tohle byla jedna velká a drsná jízda od začátku až do konce. Z celé kapely byla cítit energie až do zadních řad haly, kam jsem se po naběhnutí do moshpitu a následném vyražení dechu přesunula z taktických (zdravotních) důvodů. Set list nenechal nikoho vydechnout a já jsem odcházela naprosto psychicky i fyzicky vyřízená, ale hlavně velmi spokojená.

Neffex

Americký projekt Neffex sleduju a poslouchám už nějaký ten pátek a tenhle koncert byl dlouhou dobu na mém koncertním wishlistu. Nedokážu ani dát do slov, jak moc mě Bryce nabil pozitivní náladou a energií. Slyšet naživo jeho motivační songy, které léta poslouchám jen ve sluchátkách, ve mně probouzelo víru, že dokážu cokoliv na světě.

KAČER

 • blink-182 (O2 arena, 12.10.)
 • Red Hot Chili Peppers (Ernst-Happel-Stadion, Vídeň, 14.07.)
 • Machine Gun Kelly (Waldbühne, Berlín, 07.06.)

Těžký vybrat jeden koncert. Každý má něco, a proto tak máme rádi živá vystoupení. Koncert blink-182 pro mě byl splněný sen, takže ho pro tento rok řadím hodně vysoko.

ANETT

 • Sum 41 (Výstaviště Brno, 12.06.) – tenhle večer měl všechno a ještě víc, viz highlighty.
 • blink-182 (O2 arena, 19.09.) – No konečně – a bylo to ještě lepší, než jsem si kdy vysnila.
 • Simple Plan (Rock for People) – A do třetice další nostalgie! Dlouho jsem je chtěla zažít na fesťáku (přece jen je k tomu „Summer Paradise“ jako stvořený), díky RfP mi to vyšlo.

MIN

 • Måneskin (O2 arena, 14.05.)
 • Don Broco, Sleeping with Sirens (SaSaZu, 04.03.)
 • Electric Callboy (Velký sál Lucerny, 16.03.)

RÍŠA

 • Sleep Token (Rock for People)
 • Kublai Khan TX (Rock Café, 19.04.)
 • Neck Deep (MeetFactory, 26.10.)

PÉŤA

 • Sleep Token (Divadlo Archa, 30.07.)
 • The Amity Affliction (Palác Akropolis, 22.10.)
 • thrown (Fajtfest)

Na to, jak jsem se kasala, že ST jsou jen metalová verze Imagine Dragons, tak mě to slušně sejmulo – neuvěřitelný kombo emocí, muzikálně skoro dokonalý a i slzičky přišly… a to člověk ani neví, jak borci vypadaj.

LUCKA

 • Bring Me The Horizon (Sportovní hala Fortuna, 07.02.)
 • Foals (Žluté lázně, 28.06.)
 • Harry Styles (Olympiastadion, Mnichov, 17.05.)

KORMITCH

 • Nature Trip (The Star in Shoreditch, Londýn, 31.10.)
 • Enter Shikari (SaSaZu, 03.11.)
 • Attila (Fajtfest)

LETY

 • Koyo, End It, Get The Shot, Stick To Your Guns (Columbia Theater Berlin, 02.12.)
 • Avatar (Metalfest)
 • Fever 333 (Basinfirefest)

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: