TOP 2023 podle Klubovny: Highlighty

TOP 2023 podle Klubovny: Highlighty

A jsme na konci! Tedy alespoň v rámci našich TOPek, kde se dostává ke slovu poslední kategorie. Tedy highlight neboli vrchol letošního roku. Jaká událost, moment nebo posun nám nejvíce zůstal v hlavě? A co čekáme od nacházejícího roku?

V tomto pohledu byla naše crew maximálně jednotná, vynikly u nás především dva momenty. Rekordně povedený ročník Rock for People, na kterém se v rámci open air festivalů objevilo také největší množství aktivních reportážních medvědů a pak náš Klubovna Fest, kde jsme oslavili 10 let existence. V příštím roce pak nejvíce vyhlížíme nově startující United Klubovnu, která startuje i novou etapu Klubovny. Díky za letošní rok a v příštím roce jdeme opět tradičně do plnejch!

GUMI

Tenhle rok byl masakr! Úplně nejvýš mám naši oslavu 10 let. Zpětně mi vlastně připadá neuvěřitelný, že jsme to dali dohromady, kolik lidí dorazilo a kam nás to odpíchlo. Zároveň je podle výsledků našich TOPek vidět, že tam hrála fakt nejvyšší možná kvalita. Lepší line-up jsme momentálně asi ani nemohli dát dohromady. Kolektivně jsme to zmákli, a navíc nám to dost ukázalo, že se mohou v týmu různě rozvíjet role a schopnosti, o kterých jsme dosud netušili. Neméně dobře vzpomínám i na Halloween, kde miluju, jak se lidi vyfiknou a že jsme spolu celej den jako tým a společně to pak oslavíme. Tým je nejvíc a já jsem na naši medvědí crew opravdu pyšnej!

Co se týče akcí, který jsem navštívil, tak tady není o čem. Rock for People vládne a ty čtyři dny sice neskutečně naloží, ale nepamatuju si fesťák, kde bych toho zažil tolik jako letos v Parku 360. Jsem opravdu zvědavej, kam to RfP tým zase posune, ale momentálně je to pro mě česká festivalová jednička. Velký díky patří taky Fajtfestu – mít možnost udělat rozhovor s The Ghost Inside a celý to uvádět, to je neskutečná čest. Byl jsem taky moc rád, že jsem se konečně po letech dostal na Mighty Sounds a úplně nejvíc užitá pro mě byla Volyně. Miluju tu uvolněnost, cenovou levnotu a spirit, který tenhle fesťák má. Klubovýmu dění nechci křivdit, ale vždycky budu spíš festivalovej milovník. Ty nekončící noci, časově neomezený mejdany i vzdušnost mi prostě sedí víc.

A na co se příští rok nejvíc těším? To je přece jasný. Spouštíme dosud největší projekt United Klubovna, kterej startuje už 27. ledna s Bitter Season, YI a Glad for Today v Bowl Baru! Jsem pyšnej a zároveň velice pokornej k tomu všemu, co nás v příštím roce s United Islands čeká. Zároveň chystáme spoustu dalších vlastních akcí a projektů, takže nás sledujte. Ta desítka je nakonec oslavená ve velkým stylu a na začátku by mě ani nenapadlo, že se nám to rozjede tolik. Každej člen týmu, který k tomu aktivně přispívá, je pro mě malej velkej medvědí hrdina, protože tahle parta jede bomby a jsem rád, že u toho můžu být.

HADRABÁK

Zážitků bylo opět spoustu, a to jak na klubovních akcích tak i mimo Klubovnu. Tradičně jsem se zaměřoval spíše na menší akce, které mám rád odjakživa (odkojen v punkové scéně). Našlo se samozřejmě i pár větších akcí a vždy to bylo v klubu, protože velké vyprodané haly zkrátka nejsou pro mě. Obešel jsem toho dost a každý koncert je pro mě zážitkem, jelikož tam jdu na kapelu (kapely), které mám rád. Ač to zní blbě, poprvé jsem letos v únoru navštívil Forum Karlín a užil si Heaven Shall Burn, kteří byli z hlediska atmosféry a návštěvnosti strop. Ten samý měsíc jsem měl možnost poznat restauraci Železná panna na Praze 5 kousek od konečné tramvaje v Řepích v rámci koncertu 008. Vrcholem pro mě bylo Mighty Sounds a spousta punkových kapel, které jsem viděl po dlouhé době (Houba, Vision Days a další).

Highlightem pro mě byl feat. s No Turning Back ve Volyni, kde jsem naběhl pod pódium a vytrhl zpěvákovi mikrofon z ruky a také naše Pouštěčka na Klubovna Festu, kde se utrhl i MC Gey a zazpíval song „V pekle sudy válej“.

V roce 2024 se těším se na nové zážitky, potkávání se na koncertech se známými a kamarády. Z festivalů se těším na Mighty Sounds a na SPP Volyně, z klubovek pak na naše akce, které budeme pořádat s United Islands. Ze začátku roku určitě na koncert Architects společně s While She Sleeps (4. 2. ve Foru Karlín) a na Lionheart s Kublai Khan (25. 2. v Roxy).

JANČA

Zážitků bylo mnoho, ale jako první si vybavím například Rock for People, kde jsem pracovala na stánku a mezi směnami jsem se šla podívat na vystoupení Mod Sun. Poslouchám ho už pár let, takže jeho čistá radost a nadšení z vystoupení mě nabilo energií a dohnalo k slzám. To bylo poprvý, co jsem tenhle ročník na RfP brečela štěstím. Podruhé pak na The 1975, jejichž show byla skvělá a za mě poměrně nedoceněná.

Highlightem tohoto roku je za mě náš Klubovna team, který se za poslední měsíce rozrostl o členy, kteří to dělají s láskou a pokorou. Všichni jsou moc pracovití a šikovní. Užívám si, že každý jsme fokusovaní na něco jiného a i náš hudební zájem je dost rozdílný, díky čemuž objevuji nové fresh interprety. Let’s go team.

Na co se nejvíc těším v roce 2024? Hodně se těším na projekt United Klubovna, který jsem Gumimu pomáhala budovat, za což jsem moc vděčná. Myslím, že se nám to povedlo opravdu vyšperkovat a funguje to opravdu komplexně. Jaký to bude mít úspěch uvidíme až v praxi, tak se přijďte podívat a podpořit nás!

Z pohledu návštěvníka shows se pak těším hlavně na miláčky Idles, Nothing But Thieves, The 1975 a mnoho dalších. Očekávejte spoustu dalších reportů z krásných akcí.

TOMÁŠ

První highlight byl, že jsem mohl fotit $UICIDEBOY$. Druhej byl, že jsem se poprvé vydal na koncert do zahraničí, a to na moji all-time favorite kapelu Stick To Your Guns, to byl asi nejlepší koncert mého života! A poslední bych asi řekl, že fotka s Ewou Farnou na předávání cen Anděl 😀

V roce 2024 se nejvíc těším na Brutal Assault, jako každej rok! A taky se těším na to, co novýho nás s Klubovnou ještě čeká. <3

ŠÁRKA

Co se týče událostí, jasným highlightem musí být Rock for People, kde jsem měla to privilegium znovu prožít krásné čtyři dny se svou festivalovou rodinkou, zavzpomínat u kapel jako Simple Plan na dětství, i najít nové objevy, které jen tak neopustí mé playlisty.

Top zážitek roku je pak jednoznačně rozhovor z Lucasem Woodlandem z Holding Absence. Moct si vyzpovídat frontmana nejdůležitější kapely vašeho života, to je něco, kór když jde o někoho tak přátelského a srdečného, jako je Lucas.

Klubovna – Hlavní highlight je ale jednoznačný. Letos jsem měla tu čest připojit se k téhle jedinečné partě po letech sledování jejich práce a prožít s nimi všechny ty zážitky – od Klubovna Festu přes fesťáky až po Halloween. Jste srdcaři a v tom je vaše kouzlo. Díky za tenhle rok a těším se na mnoho dalších.

A na co se nejvíc těším v roce 2024? Přesně na tohle. Že si díky hudbě zase zopakuju věci, které tak miluju, ale hlavně na to, že zase objevím nějaké úplně nové.

NIKKITA

No jo, taky to sem napíšu, protože to je prostě pravda! Pro mě to bylo teprve podruhý, co jsem měla tu čest strávit čtyři úžasný dny na hradeckým letišti, ale už teď vím, že moje šňůra pravidelných návštěv Rock for People bude zatraceně dlouhá. Těším se na další ročník plný zážitků.

Úplně největší a nejlepší věc, která se mi letos stala, ale bylo to, že jsem se stala členem téhle bandy a že můžu dělat to, co mě baví (díky, Min #3!). Nikdy bych si nepomyslela, že bych mohla být součástí takového týmu, jaký je zrovna Klubovna. Dělají to všechno s láskou a maximem úsilí a já jsem na všechny hrozně pyšná! Moje vděčnost sahá až do konců všech vesmírů. Děkuju!

A na co se nejvíc těším v roce 2024? Na novou hudbu, na koncerty, na to, co všechno s Klubovnou zase vymyslíme a podnikneme. Na Rock for People, protože to byly dva roky po sobě ty nejlepší čtyři dny. Na to, že se konečně podívám na koncert do zahraničí a že to budou zrovna moji milovaní Green Day. Na nové zážitky a hlavně na tu spoustu srandy, co si zase na každé akci užijeme.

KAČER

To nejlepší si nechávám na konec. Top zážitek z koncertů je jednoznačně můj crazy trip do Paříže, kde hráli Green Day v klubu Bataclan pro cca 1400 lidí. Vždy jsem si přál vidět svou oblíbenou kapelu v klubu a nevěřil jsem, že se mi to může splnit. Takže za mě jednoznačně číslo jedna.

Nejvíc nabitý a zároveň vyčerpaný jsem odcházel z festivalu Rock for People, který mi neskutečně přirostl k srdci, a to jak ze stránky line-upu tak po lidské stránce. Skupina lidiček, která stojí za tímto festivalem, si zaslouží velký obdiv a já děkuji za Vaši práci a za to, že nás děláte šťastnými – jak na festivalu, tak v průběhu roku!

A v neposlední řadě děkuji Min a Gumimu, že jsem se mohl stát jedním ze členů Klubovny! Díky Vám jsem poznal další skvělé lidi, které v redakci máme, a proto jsem rád, že jste mě přijali mezi sebe. Vážím si toho a těším se na další společné projekty.

Příští rok jsem si chtěl udělat volnější, ale byl jsem zase naivní. Těším se na všechny hudební premiéry, které mě čekají. Z festivalů samozřejmě zmiňovaný Rock for People, který opět nabízí multižánrový program a nebo naše Klubovna na Kladně, která odšpuntuje nový hudební rok. Ze stadionových koncertů mě čekají Coldplay v Budapešti a Green Day v londýnském Wembley, takže bude zase o zábavu postaráno.

ANETT

Zážitek a highlight roku v jednom byli Sum 41 na RfP afterparty. Druhá řada, dva snoví energičtí předskokani a dostávání se ze zamčenýho Výstaviště o půl druhý ráno. Plus teda ještě setkání s kytaristy Sum a nečekaný nalezení nový nejoblíbenější kapely mezi předskokany. Co se stane v Brně, (ne)zůstane v Brně. Navíc jsem se díky Min nějakým omylem stala součástí Klubovny, tenhle highlight v plánu nebyl (fakt díky)!

A co rok 2024? Hned v lednu se dočkám dalšího alba Green Day! Těším se hlavně na Rock for People 2024 a na vysněný koncerty mých songwriterských bohů – Bruce Springsteena a Taylor Swift (což bude zároveň má koncertní zahraniční premiéra). No a musím se konečně dostat na nějakou z klubovních akcí, protože jsem je doteď nestíhala (pardon).

MIN

Top zážitek

Stmelení Klubovny, její oblíknutí do trochu nového kabátku. Přijetí nových členů. Vlastní fesťák. Je toho strašně moc, ale nejvíc top zážitek bylo vidět O2 arenu skákat na koncertě Måneskin. To byl fakt zážitek.

Highlight

Ono to bude znít strašně trapně, ale nejvíc mě nabilo oznámení Halflives coby headlinera (konečně). Sice to bude jenom v Café V lese, ale co chceš víc, když ti přijede nejdůležitější kapela v životě.

A na co se nejvíc těším v roce 2024?

Tady se asi trefíme všichni do jednoho. Je jasný, že na Rock for People. Na náš třetí ročník Klubovna Festu a další akce, o kterých se teprve dozvíte! Taky se těším, až Klubovna zavítá k nám na Kladno (a to hned na začátku novýho roku) a Kladno ukáže, že není takovej kulturní barbar (teda doufám :D). Na koncert Halflives, který je pro mě v tuhle chvíli asi nejdůležitější. A taky doufám, že konečně vypadnu na koncert za hranice!

RÍŠA

Top zážitek

Můj první RfP jako člen Klubovny. Byly to sice docela tempa a běhačky, ale lepší přivítání jsem si přát nemohl.

Highlight

Od doby, co vyšla deska Nothing Is True & Everything Is Possible od Enter Shikari a já slyšel písničku „satellites* *“ (je o lásce a tak), jsem si přál být jednou na jejich show, hezky si skákat, moshovat… a ve chvíli, co dropne tahle skladba, tam mít přítelkyni (v tu dobu imaginární), běžet k ní a dát jí pusu. Tenhle rok se to uskutečnilo s lehkým vylepšením – mezi publikem stál asi čtyři metry od nás Rou Reynolds. Plakal jsem.

A co rok 2024? Těším se a jsem hrozně zvědav, čím mě tenhle rok Klubovna provede. Nejvíc se ale určitě těším na Rock for People a náš fesťák. Dále se hrozně moc těším, až utratím všechny své peníze za koncerty a merch.

PÉŤA

Vybrat top zážitek za rok 2023 je hodně těžký, ale určitě bych sem zařadila rozhovor s The Ghost Inside na Fajtfestu. Když slyšíte takovýhle příběhy, vždycky vás to donutí se zamyslet, navíc když to borcům pořád šlape dál. Respekt!

Highlightů by se taky dalo vybrat spoustu, ale v rámci mýho zatím krátkýho pobytu na Novým Zélandu bylo určitě highlightem, když jsem zjistila, že můj šéf v práci je starej HC týpek. Takovejch lidí je tu málo, takže když můžete konečně s někým pokecat o muzice i na druhý straně planety, je to super pocit!

No a na co se nejvíc těším v roce 2024? Na všechny koncerty, který doma navštívím, až se vrátím ze Zélandu, protože tady je prdlajs, pokud zrovna nežijete ve velkým městě.

LUCKA

Top zážitek – Florence + the Machine (Lido Sounds)

Highlight – The 1975 (Rock for People)

Na co se nejvíc těším v roce 2024?

Rock for People – Vypadá to opět na hodně nabitý line-up. Festival za poslední dva roky udělal velký kus práce a myslím si, že o něm můžeme mluvit jako o nejlepším festivalu u nás.

The 1975 (březen 2024) – Po několika letech u nás opět odehrají samostatný set. Jejich aktuální tour je jedním z nejlepších a nejpropracovanějších a jsem ráda, že právě s ním se zastaví i u nás.

KORMITCH

Top zážitek

Osobně byl pro mě zážitek setkat se s Lozem z While She Sleeps. Překvapila mě otevřenost a upřímnost, jakou k Ríšovi projevil.

Highlight

Klubovní festival a vidět to, jak jsme sehraný.

A na co se nejvíc těším v roce 2024?

Nejsem člověk, co plánuje, takže se těším na rok 2024 obecně a na to, co mně a Klubovně přinese. Pokud by vyšel rozhovor s Architects a nebo s Enter Shikari, tak bych brečel. A samozřejmě se těším na náš klubovní festival.

LETY

Top zážitek roku

V náš svatební den jsme jeli i s družbou a družičkami na Metalfest na vystoupení Avatar. A pak jsme jeli zpět za rodinou, užít si zbytek svatebního dne.

A na co se nejvíce těším v roce 2024? Přeci na koncerty a festivaly. A jsem zvědavá, co nového rok 2024 přinese.

klubovna logo banner

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: