TOP 2022 podle Klubovny: Videoklipy & streamy

Každý čtvrtek nechodíme spát, neboť čekáme na půlnoc a update digitálních servisů, které následně plní naše životy a playlisty. Stejné je to s mobilními daty, které obvykle padnou za možnost si okamžitě pustit nejnovější klipy našich oblíbenců i nových objevů. Kdo nám letos nejčastěji plnil sluchátka a jaká z autorských audiovizuálních vizí nám připadala jako ta vůbec nejdotaženější?

VIDEOKLIPY

K videoklipům má určitá část naší medvědí posádky o něco blíž, neboť se přímo na vizuálech podílí. Letos se urodilo hned několik zajímavých videoklipů, a to i na domácím poli! Zaujali nás například klipy od Robina Zoota, Brighter Days nebo Frozen Poppyhead. Nejvyšší hodnost pak míří za autory klipu třaskavé spolupráce Landmvrks s Drew Yorkem, která měla úplně všechno a k tomu všemu navíc ještě famózní klip!

GUMI

– Robin Zoot – Česká Floriiida

Tím maxisinglem a uzavřením trilogie o České Floridě překročil Zoot sám sebe i většinu audiovizuální tvorby, která tu kdy vznikla. Mnohovrstevnatý zpracování, hra s kontrasty a současnej look. Jan Strach zakraloval.

HADRABÁK

Postcards from Arkham – The 2nd of April

Z toho, co jsem letos viděl (i když toho nebylo nejvíc), oceňuji bublinovo-vodní zpracování klipu od Postcards from Arkham ke skladbě The 2nd of April. Je tam zasněnost, pozitivní emoce, kytarové vyhrávky a všudypřítomná basa a buben. Klip má na svědomí Marek Frodys Pytlik, který se podílel i na dokumentu o fungování kapely.

PÉŤA

Landmvrks fr. Drew YorkDeath

Nejen, že celej tenhle song je naprosto skvělej, ale klip ho dokonale dokresluje. Drew jako šílenej doktor, Flo jako šílenej pacient, krásná ilustrace toho, jakou bezmoc cítíš, když ti prostě hrabe a nikdo ti nedokáže pomoct. Emoce lítaj všema směrama a chceš se z toho vyřvat, což přesně společně s těmahle klukama uděláš. Skvělý zpracování a námět, za mě určitě letošní favorit mezi klipy.

MARŤA

– Zahraničí: Landmvrks ft. Drew York – Death
– CZ: Frozen Poppyhead – Rattle

Sice jsem se zařekla, že se letos oprostim od kapel, který omílam pořád dokola, ale v tomhle případě nelze jinak. Videoklip Death od Landmvrks spolu s Drew Yorkem byl prostě láska na první pohled! Navíc vyšel v den, kdy jsem si nechala udělat tetování, který tuhle bandu reprezentuje. Myslim si, že se ale stejně všichni shodnem na tom, že ten klip je fakt mega povedenej. Herecký výkony kluků z LDMVS i Drewa ze Stray From The Path jsou hodny Oscara. Prostředí blázince spolu s retro barvama skvěle doplňujou celou atmosféru klipu. Nico dva dny před natáčením dostal covid, ale i tak si s tim kluci skvěle poradili, a díky tomu vznikla skvělá “hra”, pomocí níž mohli ten klip několik dní dopředu teasovat. Abych ale nezůstala jen v zahraničí, zmínim ještě jeden klip, kterej vznikal na našem území. Baví mě, když kapela nějakym způsobem zhmotní svýho “maskota”, takže nikoho asi nepřekvapí, že tim klipem je Rattle od Frozen Poppyhead. Pokud jste ho neviděli, doporučuju se na něj podívat, kromě oživlýho maskota tam můžete vidět i fousatý mimčo nebo mamču s natáčkama na bradce, který si hoblíkem hobluje svoje ztvrdlý paty. A kdybyste se chtěli jó pobavit, určitě koukněte na sérii “Making of”, kterou najdete u kluků na YouTubku, je to fakt prdel!

TOMÁŠ

Lorna Shore – Pain Remains II: After All I’ve Done, I’ll Disappear

Musím se přiznat, že moc na videoklipy nekoukám, takže jsem musel trochu lovit v paměti. Nakonec jsem ale vybral videoklip od momentálně nejdiskutovanější deathcorový kapely Lorna Shore. O týhle kapele se nemluví jen tak pro nic za nic, protože trilogie songů Pain Remains je fenomenální jak textově, tak instrumentálně. Ke každýmu partu taky vyšly samostatný videoklipy a dohromady dávají posluchačovi unikátní zážitek. V druhém partu After All I’ve Done, I’ll Disappear se nejednomu tvrdýmu metalákoj (mně) zatajil dech. No běžte se na to kouknout samy.

JANČA

Berlin Manson – Netancujem, kývem hlavou

Na videoklipy už moc nekoukám, ale tenhle mě už z náhledovky nalákal. Nelitovala jsem toho a po dlouhý době dokoukala videoklip do konce! Pro mě je to absolutní vizuální orgasmus.

MATĚJ

Brighter days – You, Waiting for Me to Fall Away

Audiovizuální zážitek, kluci si s tím vyhráli, natáčeli to (z 3/5 Roudničáci) v rodné Roudnici u nich ve sklepě. Produkovali si to „sami“ a odpovídá to příběhové i vizuální kvalitě s budgetem mnohem větších kapel.

MIN

PALAYE ROYALE – Fever Dream

Vizuál je prostě boží!

LUCKA

Harry Styles – Music For A Sushi Restaurant

NEJSTREAMOVANĚJŠÍ SONG

Tak schválně, co vám na přelomu listopadu a prosince hlásil váš Spotify Wrapped? U týhle kategorie bylo předem jasně daný, že se prostě asi neshodneme. Každej máme trochu jinej záběr. A tady je! Těšit nás naopak může to, že spoustu ze zmíněných interpretů potkáme příští rok i naživo!

GUMI

– Comeback Kid – Face the Fire

Láska na první poslech.

PÉŤA

Boston Manor – Foxglove

Boston Manor už jasně patří mezi moje srdcovky a letošní release to jen potvrdil. Zrovna Foxglove je asi nejchytlavější skladbou z posledního alba, takže se mi rychle zaryla pod kůži. Jde hlavně o to, že BM maj prostě texty, se kterýma člověk rezonuje, což je přesně příklad týhle písně. Tak proč mě sakra ty problémy pronásledujou? Nebo jsem tím problémem já?

MARŤA

– Lil Peep – Gym Class

Nejstreamovanější song se pojí s mojí letošní osobností, kterou nemůže bejt nikdo jinej než Lil Peep. Celkově mě asi nejvíc baví věci z jeho nejranější tvorby a Gym Class jsem si zamilovala od první sekundy poslechu. Často se mi stane, že si oblíbim písničku, která mě po několika dnech přestane bavit. U Gym Class to tak ale nikdy nebylo. Můžu jí poslouchat klidně stokrát za sebou nebo tejden v kuse, a stejně budu mít pokaždý pocit, jako kdybych jí slyšela poprvý.

TOMÁŠ

Bring Me The Horizon – Deathbeds

Tenhle rok byl pro mě hodně náročnej, takže proč si ho ještě neztížit smutnejma písničkama? A neříkejte, že vy to neděláte!

VOJTA

Suicideboys – Suicideboys were better in 2015

Moc jsem se nedivil, že na mě jako nejstreamovanější vykoukli právě oni. V jejich tvorbě se protíná všechno, co mám na hudbě rád. Temná tématika metalu, pohled na svět rapu, melancholie. Podobně vnímám i hardcore, ten byl hned za Suicideboys.

JANČA

Kid KapichiNew England (ft. Bob Vylan)

Song New England byl podle Spotify mým nejposlouchanějším. Je neskutečně energický a vždycky mě hodí do nálady. Díky tomuhle songu jsem také objevila samotnou kapelu Kid Kapichi, která se stala mojí go to. Slyším tam ten typicky britskej zvuk, kterej mě mega baví. 😊

MIN

We Came As Romams Black Hole

Láska na první poslech. Z celýho alba mi utkvěla v paměti nejvíc.

LUCKA

Palaye RoyaleBroken

SLEDUJ KLUBOVNU 

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

SPOTIFY

13. 2. 2013 – v toto na oko banální datum vzniklo něco, co z původního skromného a ne úplně sebevědomého článku přerostlo v nynější podobu. Právě v tento den totiž světlo světa poprvé spatřila Klubovna. Z původně hudebně publicistické rubriky na jednom z webzinů vznikl samostatně soběstačný projekt, který se však snaží navázat na původní ideu. Nedělat ze svých fanoušků pouhé bezduché konzumenty, ale aktivní součást celého mimořádně interaktivního projektu.

Sleduj nás na: